Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

W najbliższym czasie w Kolegiacie

I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

W ubiegłą niedzielę rozpoczął posługę organisty w naszej parafii Pan Michał Daleszczyk. Witamy go wśród nas i życzymy owocnej posługi, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin.
 
·Bóg zapłać za złożone ofiary na renowację polichromii i organów, na tacę złożono 8.646,00 zł., na konto i indywidualnie przekazano 580,00 zł. oraz na ogród różańcowy 600,00 zł. Ponadto z kolędy przekazano 13.500,00 zł. Remont organów w tym roku wynosi 120.000,00 zł. stąd obecnie pozostało do wypłacenia 95.000,00 zł.
·Prosimy Parafian o wskazanie  1% na rzecz Fundacji Edukacyjnej im. Tadeusza i   Heleny   Zielińskich, środki zebrane na ich koncie zasilą naszą działalność. Nr KRS został umieszczony na ulotkach, które znajdują się przy wyjściach z kościoła. Zarząd Fundacji zgłasza gotowość pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej, w siedzibie Fundacji, przy ul. ul. gen. Zielińskiego 4.
·Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty oraz mundury dla Straży Grobowej.
·We wtorek zapraszamy na godz. 17 uczniów klas 7 na spotkanie w ramach przygotowania do sakr. bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce na plebanii i jest związane z zaliczeniem pierwszej części zadanego materiału z katechizmu.
·We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
·We wtorek, środę i czwartek odbędą się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży uczącej się w szkołach na terenie naszej parafii. W środę zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 12.00, nowenna ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin o godz. 18.00, oraz Msza św. i adoracja do godz. 21.00.
·We czwartek spotkanie dla kandydatów na ministrantów o 16.45, zapraszamy także tych chłopców którzy jeszcze się nie włączyli do grupy kandydatów. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów.
·Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione we czwartek o godz. 17.30 dla dzieci,  w piątek o godz. 8.30 oraz 17.30 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży. Zapraszamy do licznego udziału.
·Na Placu kościelnym znaleziono pewną sumę pieniędzy, osobę zainteresowaną prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
·W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli śp. Ryszard Paryła i Marian Kuc, niech Pan da im radość wieczną.
 

  Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na dobre przeżywanie Wielkiego Postu. 


ks.red
Wstecz