Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 25-02-2017, świętujemy imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława. | Sprawdź także liturgię na dziś.

W najbliższym czasie w Kolegiacie

Szkoła uczniów Jezusa dla wspólnot katolickich „Ludzie Zboisk”, Róż Żywego Różańca i ludzi zasługujących na wiarę (2 Tm 2, 2) - sesja III

Szkoła uczniów Jezusa dla wspólnot katolickich „Ludzie Zboisk”, Róż Żywego Różańca i ludzi zasługujących na wiarę (2 Tm 2, 2) - sesja III
„Idźcie i głoście” - to hasło działań duszpasterskich Kościoła Katolickiego w Polsce na rok 2016/2017. Taki sam temat przyświeca Szkole uczniów Jezusa, czyli inicjatywie ewangelizacyjno-formacyjnej wymienionych środowisk. W dniach 10-12 marca 2017 r. odbędzie się kolejne spotkanie tego cyklu w Orzechówce k/Brzozowa.

 

Przeżywając jubileusz 25-lecia pierwszej Szkoły tego typu, zamierzamy na nowo odczytać wspomniany tekst, patrząc na owoce, jakie zrodziły się w naszych wspólnotach, a także naszym życiu. Pragniemy Chrystusowe słowa skonfrontować z naszym „dziś” i zobaczyć drogi, które ów natchniony tekst ukazuje nam na przyszłość. Prosimy Boga, aby na nowo rozpalił ów niezwykły charyzmat wypływający z głębi tych natchnionych słów, najpierw we wszystkich, którzy przez ostatnie 25 lat z niego czerpali, ale także udzielił go nowym ludziom, często pogrążonym w ciemności „tego świata”. W dniu 02. 08. 2016 r. przedstawiliśmy program Szkoły ks. abp. Adamowi Szalowi, Metropolicie Przemyskiemu, prosząc o błogosławieństwo. Ks. Arcybiskup, błogosławiąc temu dziełu zapewnił nas, że będzie z nami. Cieszymy się również z obecności ks. bpa Stanisława Jamrozka, który posługiwał w Szkole odbywającej się 25 lat temu. Teraz będzie wśród nas. Wszystkich zapraszamy do udziału w Szkole uczniów Jezusa, która odbędzie się willi oo. Jezuitów w Orzechówce w czterech sesjach: 14-16 X 2016 r.; 09-11 XII 2016 r.; 10-12 III 2017 r.; 09-11 VI 2017 r. 
Każdego z uczestników Kliniki chorób duchowych prosimy, aby kontynuował pracę wewnętrzną według wskazań abby Ewagriusza z Pontu i ojców pustyni, którzy wypracowali system opisywania i leczenia chorób duchowych człowieka funkcjonujący w naszym Kościele przez całe wieki. Prosimy również, aby podjąć trud budowania Kliniki w swoich środowiskach. Tak, jak pierwsi uczniowie przyprowadzajmy do Jezusa kandydatów do Jego Szkoły uczniów. Każdy powinien stać się animatorem dla przyprowadzonych przez siebie ludzi, za których ręczy sobą. Zatem w drogę, Bracia i Siostry, na ewangeliczny połów, bez lęku z powodu przeszkód, burz i sztormów. W dniach 14-16 października zacumujemy w przystani, w willi oo. Jezuitów w Orzechówce, aby zaczerpnąć z Ducha Świętego, poddając się ewangelizacji w ramach misji Kościoła, posilić się Słowem i Ciałem Pańskim, zobaczyć nowe horyzonty ewangelicznej przestrzeni, wzajemnie się zachęcić do dalszej drogi, wyrwać z „kanap” nowe zastępy uczniów Jezusa, aby zamiast siedzieć, szli i głosili w myśl dewizy św. Pawła: To, co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać innych (2 Tm 2, 2). 

  • Prosimy o zgłaszanie się na rekolekcje "Szkoła Ucznia"
  • Koszt uczestnictwa w rekolekcjach 50zł.
  • Kwaterunek, zgłaszanie się w Willi od 18:30.
  • W przypadku noclegu na Willi przypominamy o zabraniu własnego śpiwora.
  • Zapisy do 10.10.2016 r. na adres: adres zgłoszenia - kontakt

ks. red.
Wstecz