Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 26-09-2017, świętujemy imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Zapowiedzi wydarzeń

 • 24.09.2017 @ 18.04

  Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż - OGŁOSZENIA

  Wszystkie autokary, przybywające na pielgrzymkę, prosimy oznakować białą kartką przyklejoną na przedniej szybie autobusu z napisem - "Pielgrzymka Róż"... więcej »

  x.K
 • 02.09.2017 @ 14.43

  Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  W sobotę, 30 września 2017 roku będzie miało miejsce rokroczne spotkanie wszystkich członków Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej. Po raz kolejny, podobnie jak przed dziewięcioma laty w 2008 roku spotkanie odbędzie się w parafii Bożego Ciała w Jarosławiu, gdzie hołd odbiera Królowa Rodzin - Matka Boża Śnieżna w swym łaskawością słynącym, koronowanym papieskimi koronami wizerunku. Jak co roku rodzina różańcowa spotka się na wspólnym świętowaniu, chwaleniu Boga i Jego Matki. Na to wielkie świętowanie z udziałem Pasterzy diecezji, zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi, tych którym na sercu leży różaniec - modlitwa jedności. Zachęcamy do zapoznania się z programem pielgrzymki... więcej »

  ks. red.
 • 01.09.2017 @ 11.38

  „Z RÓŻĄ DO KRÓLOWEJ” 14 października 2017 - III Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

  „Z RÓŻĄ DO KRÓLOWEJ” 14 października 2017 - III Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

  Tradycją można powiedzieć, staje się październikowa Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw Archidiecezji Przemyskiej do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Tak dzieje się, ponieważ już po raz trzeci rodziny i małżeństwa spotkają się na wspólnej modlitwie w jarosławskiej Kolegiacie, gdzie u stóp Matki i Jej Syna, wyrażą dziękczynienie Bogu za miniony czas i zawierzą przyszłość Maryi, Królowej Rodzin. Do tej wspólnej modlitwy dziękczynienia i zawierzenia zapraszamy wszystkich, a w szczególności małżonków jubilatów, którzy przeżywają w obecnym roku okrągłe rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapraszamy każdego z osobna, czyli wszystkich!!!, bo wszyscy tworzymy jedną wielką rodzinę - Kościół. Prosimy o zapoznanie się z programem spotkania... więcej »

  ks. red.
 • 01.07.2017 @ 14.52

  Środowe adoracje do 21.00!

  Środowe adoracje do 21.00!

  W jarosławskiej Kolegiacie każda środa jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. W godzinach od 8.30 do 21.00 możemy trwać przed Jezusem Eucharystycznym. Adoracja odbywa się w ciszy do godziny 17.00. Następnie do godziny 18.00 adorację wspólną prowadzą wyznaczone grupy. Całodzienną modlitwę kończy Apel Maryjny. Poniżej znajdziemy listę grup zaproszonych do prowadzenia wspólnej modlitwy. Wszystkich zapraszamy do osobistej, bądź wspólnej adoracji! więcej »

  ks. red.
 • 31.05.2017 @ 22.56

  Pierwsze soboty miesiąca z Matką Bożą Fatimską

  Pierwsze soboty miesiąca z Matką Bożą Fatimską

  W sobotę, 6 maja, rozpoczęliśmy obchody 100. rocznicy objawień fatimskich. Zapraszamy w każdą pierwszą sobotę kolejnych miesięcy do wspólnej modlitwy oraz rozważania treści przesłania z Fatimy. Sobotnie spotkania tworzą szczególną wspólnotę modlitewną, która jest odpowiedzią na wezwanie Maryi. Do licznego udziału zachęcamy przede wszystkim dzieci i młodzież. Orędzie fatimskie jest dziś tak samo aktualne, jak 100 lat temu. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 5