Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

 .

Od Redakcji

30.01.2010 @ 15.41

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy naszego parafialnego pisma!


Z wielką nadzieją rozpoczynamy piąty już rok spisywania i odkrywania historii związanej z prastarą Kolegiatą Jarosławską – miejscem niezwykłym, pełnym uroku, tajemniczości. Miejscem, gdzie przez stulecia była tworzona historia naszego miasta oraz ludzkie, zwykłe losy. To, co od wieków działo i dzieje się w tym miejscu, związane jest z obecnością największego jego Gospodarza – Pana Boga. On, Pan historii, niosący życie, przenika każdy zakamarek Kolegiaty, stając się główną inspiracją ludzkich działań, nawróceń, odkrywania tego, co dobre i piękne.


Rozpoczynając kolejny rok redagowania naszego miesięcznika parafialnego, mamy nadzieję, że dobry Bóg będzie temu dziełu towarzyszył. Stanie się inspiracją do podejmowania nowych wyzwań i odkrywania tego, co nieznane, zapomniane, przysłonione kurzem minionej historii. Mamy nadzieję, że natchnie zapałem nowych współpracowników, parafian do zaangażowania w tworzenie i czynne redagowanie tego dzieła. Nieustannie liczymy na nowych współpracowników. Zapraszamy zatem do dzielenia się świadectwem niezwykłego spotkania w nowym cyklu artykułów „Moje spotkania z Janem Pawłem II”. Zapraszamy również do dzielenia się własną twórczością w postaci poezji, która za pomocą metafor, całego kunsztu języka przenosi Czytelników w świat duchowy, gdzie niejednokrotnie można odkryć Pana Boga.
 

Na koniec, dziękując za wszelkie dobro okazane temu dziełu, przepraszając za uchybienia i ludzkie pomyłki, prosimy o więcej zainteresowania i troski. Niech Pan tego niezwykłego miejsca ciągle nad nami w tym Nowym Roku czuwa, dając nadzieję, wiarę i miłość.

 

W imieniu całego zespołu „W cieniu Kolegiaty”


Marek Przybylski


Red.
«« Wstecz