Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

 .

Drodzy Parafianie i Czytelnicy!

14.01.2012 @ 22.29

Drodzy Parafianie i Czytelnicy!

Rozpoczęliśmy Nowy Rok Pański - 2012. Każdy z nas patrzy na niego z nadzieją. Każdy chce, by był dobrym czasem, kiedy spełnią się nasze pragnienia, ułożą trudne sprawy, opuszczą zmartwienia, zawita radość. Patrzymy też z ufnością, że we wszystkich okolicznościach naszego życia będzie z nami Chrystus i Jego Matka. Będzie z nami Ten, który każdego dnia pragnie karmić nas swoim Ciałem i Krwią, spotykać się z każdym parafianinem świątyni noszącej wezwanie Bożego Ciała podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Kolejne dni 2012 roku jawią się nam jako te, które wypełni opieka spoglądającej na nas z cudownego obrazu Matki Bożej Śnieżnej - Królowej Rodzin.


U progu każdego roku robimy dobre postanowienia. Niech wśród tych bardzo prozaicznych nie braknie chęci do jak najczęstszych spotkań z Chrystusem w Eucharystii i Maryją w znaku Śnieżnej Pani. Niech nie braknie pragnienia życia pełnego dobrych uczynków. Nowy Rok będzie obfitował w szczególne wydarzenia w naszej wspólnocie parafialnej. Jeśli Bóg pozwoli, przeżyjemy wielkie rocznice: 150 - lecie ocalenia od pożaru wizerunku Matki Bożej Śnieżnej, złoty jubileusz kapłaństwa ks. prałata Władysława Janeczki, 100 - lecie wykonania polichromii, 400. rocznicę śmierci ks. Piotra Skargi. Pod koniec roku przywitamy w naszej świątyni krzyż papieski, który pielgrzymuje po diecezji. Do tych wszystkich wydarzeń nasze czasopismo będzie starało się przygotować duchowo wszystkich Czytelników, a następnie zda z tych niezapomnianych, historycznych chwil relacje.

Dziękując za minione lata, już dziś zapraszamy do czytania kolejnych numerów „W cieniu Kolegiaty”. Niech lektura będzie okazją do pogłębienia wiary oraz poszerzenia wiedzy.

Wszystkiego dobrego na Nowy 2012 Rok!

Redakcja


Red.
«« Wstecz