Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Wypoczynek letni w Świetlicy

30.08.2017 @ 10.26

Wypoczynek letni w Świetlicy

Wypoczynek letni w Świetlicy
Dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną parafią w miejscowości Myczków, którą prowadzi ks. A. Niemiec oraz dotacji z Urzędu Miasta Jarosławia dzieci ze Świetlicy mogły wyjechać na kolonię letnią.

Z wyjazdu skorzystało 25 wychowanków, którzy mogli podziwiać piękną panoramę Bieszczad. Organizowaliśmy codziennie piesze wycieczki m. in. do Polańczyka. Nie raz byliśmy zmęczeni, ale humory dopisywały, bo w grupie zawsze raźniej. Poznaliśmy regionalną kulturę i zwyczaje. Wieczory były gwarne i wesołe : pełne śpiewów, zabaw i konkursów. Nie zabrakło również modlitwy. Dzieci prawie codziennie mogły posłuchać wspaniałych historii, bajek i opowiadań księdza Andrzeja.

Niedaleko ośrodka na ogromnej polanie prowadziliśmy rozgrywki sportowe, konkursy np.: na najładniejszego "leśnego ludzika". Ludzik miał być wykonany z rzeczy jakie dzieci znalazły wokół siebie. Niektóre były wręcz oryginalne.

Konkurs na najlepsze przebranie, rozgrywki sportowe na polanie i konkurs "Mam talent" zintegrowały dzieci jeszcze bardziej.

Każdy musiał dbać o czystość nie tylko osobistą, ale swoich pokoi i całego otoczenia. Były za to wspaniałe nagrody.

Na koniec wyjazdu dzieci w ramach nauki i ochrony środowiska uczestniczyły w sortowaniu własnych śmieci. Super edukacja! 

Największym naszym hitem był "Chrześcijanin tańczy"! Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Każdy z uczestników ma nadzieję na kolejny raz i z niecierpliwością oczekuje na następne wakacje. Czy się uda?


Beata Kielar

«« Wstecz