Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Mikołaj 2016

29.08.2017 @ 15.56

Mikołaj 2016

Mikołaj 2016
Dzyń, dzyń, dzyń ... A kto to? No jak to? Dziś 6 grudnia - Mikołaj!

 W salce dzieci, wychowawcy i goście, gwar i szum rozmów. Wszyscy z napięciem oczekują przybycia pewnego starszego i siwego Pana. 

O już idzie! Otwierają się drzwi! Zapadła cisza. Podniosła chwila. Wszedł dość wysoki i postawny człowiek. Czerwona szata, biała, długa broda. Mikołaj podpierając się pastorałem, pomału podchodzi i siada na specjalnie przygotowanym miejscu. Każde dziecko przygląda się uważnie. 

O chyba jest zaskoczenie i każdy w głowach się zastanawia ... Kto to może być? A Mikołaj przechodzi do wyczytywania dzieci i wypytywania. Ho, ho, ho! 

- A umiesz się modlić? 

- A słuchasz ty dziecko mamy i taty?

- Jesteś grzeczny na świetlicy?

- Masz dobre oceny?

No, z odpowiedziami to różnie. Ale Mikołaj rozdaje prezenty wszystkim. W tym roku paczki bardzo zróżnicowane. Wszystko zależało od pracy każdego z wychowanków, przez cały rok. To właśnie nasze świetlicowe piegusy a dokładniej ich ilość zgromadzona na kontach, dawała nagrodę w postaci paczki z mniejszą lub większą zawartością. Paczki dostał naprawdę każdy. Nikogo nie pominięto. Poczęstunku też nie zabrakło. Jeszce na koniec przyszył parafialne maluszki aby i im, mógł osobiście podarować prezenty św. Mikołaj. Jak się pojawił tak zniknął, a nie wchodził przecież przez główne wejście. Do dziś dnia pozostaje wielką tajemnicą. 


Beata Kielar

«« Wstecz