Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

III rok formacji

17.09.2012 @ 08.09

III rok formacji

III rok formacji
Przygotowanie kandydatów do Bierzmowania w parafii p.w. Bożego Ciała przy Jarosławskiej Kolegiacie


1. Trzeci rok formacji kandydata do bierzmowania ma być bezpośrednim przygotowaniem intelektualnym i duchowym, który ma pomóc godnie i owocnie przyjąć sakrament bierzmowania.

2. W ostatnim roku formacji do bierzmowania kandydat powinien usystematyzować swoją wiedzę katechizmową i przygotować się do egzaminu z Księdzem Dziekanem, który w imieniu Księdza Biskupa sprawdza przygotowanie kandydata.
 
3. Przed dopuszczeniem do egzaminu z Księdzem Dziekanem kandydaci zaliczają materiał (załącznik nr 3) podczas skrutynium u duszpasterza odpowiedzialnego za przygotowanie w parafii. Po pozytywnym zdaniu i podsumowaniu 3 lat formacji kandydat może być dopuszczony do egzaminu z Księdzem Dziekanem.
 
4. Bezpośrednio przed przyjęciem sakramentu bierzmowania kandydat powinien obowiązkowo uczestniczyć w rekolekcjach zamkniętych organizowanych przez parafię. Postawa i zachowanie podczas rekolekcji będą miały również decydujący wpływ na ostateczne dopuszczenie do bierzmowania.
 
5. Terminu skrutynium, egzaminu z Księdzem Dziekanem oraz rekolekcji, ustalane i ogłoszone będą podczas spotkań formacyjnych.
 
6. Kandydat ma obowiązek uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych. Nieobecność nieusprawiedliwiona na 2 spotkaniach skutkuje niezaliczeniem roku formacji.
 
7. Spotkania wraz z dokładnymi datami i godzinami ogłaszane będą w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych.

Materiał katechizmowy dla kandydatów do bierzmowania


Ks. Daniel Kin
«« Wstecz