Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

20.07.2011 @ 05.44

Wspomóżmy parafialne przedsięwzięcie. PRACE PRZY ALEI WOKÓŁ ŚWIĄTYNI

Wspomóżmy parafialne przedsięwzięcie. PRACE PRZY ALEI WOKÓŁ ŚWIĄTYNI
16 czerwca rozpoczęły się prace związane z utworzeniem okalającej budynek świątyni alei procesyjnej. Towarzyszy temu wyrównanie i zagospodarowanie terenu przy Kolegiacie. Prace wykonywane są według projektu przygotowanego przez Tadeusza Matysiaka z Jarosławia. Projekt zakłada także zasadzenie nowych krzewów iglastych i liściastych. Wykonawcą jest Zakład Usługowy JARMAR, technik drogowy Jerzy Marczewski z Wietlina Trzeciego.


Przewidywany koszt przedsięwzięcia wynosi 150 tys. zł. W przeliczeniu na 2 tys. rodzin naszej  parafii wypada 75 zł na każdą. Dużą pomocą w realizacji przedsięwzięcia jest pomoc Przedsiębiorstwa Kruszywa z Radymna, które sprzedaje nam  piasek z 50 – procentową bonifikatą. Ułatwieniem jest także kostka brukowa, którą parafia posiadała już wcześniej. Z pomocą przyszedł nam właściciel  Zakładu Transportu i Budowy Dróg, Mieczysław Białowąs, który dostarcza nam nieodpłatnie piasek ze żwirowni.

Bardzo prosimy wszystkich, którzy mogą, o specjalną wpłatę na przedstawiony cel. Ofiary  są wpisywane do pamiątkowej księgi. Prosimy też o wzajemną mobilizację i zachętę, wszyscy poczujmy się odpowiedzialni za to przedsięwzięcie.

Ks. Marian Bocho


Red.

«« Wstecz