Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-03-2019, świętujemy imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Refleksje

 • 31.03.2011 @ 22.36

  Problem duszpasterski. JAK DZISIEJSZEMU CZŁOWIEKOWI MÓWIĆ O BOGU?

  Problem duszpasterski. JAK DZISIEJSZEMU CZŁOWIEKOWI MÓWIĆ O BOGU?

  Jestem od 34 lat kapłanem zakonnym. Przez ćwierć wieku byłem wykładowcą katolickiej nauki społecznej dla studentów duchownych i świeckich, do niedawna (przez 22 lata) pełniłem funkcję sekretarza redakcji i redaktora jednego z katolickich miesięczników o zasięgu ogólnokrajowym. Byłem również przełożonym domu zakonnego przez 6 lat i przez 3 lata kapelanem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Kobiet. Te zachodzące na siebie pola działania stawiały mnie i ciągle stawiają, chcąc nie chcąc, twarzą w twarz z wieloma ludźmi. Moja wypowiedź - by była prawdziwa - musi się w jakiś sposób obracać wewnątrz tych kręgów. więcej »

  Red.
 • 11.03.2011 @ 20.40

  Moja refleksja. DO RENCISTÓW I EMERYTÓW PARAFII BOŻEGO CIAŁA

  Moja refleksja. DO RENCISTÓW I EMERYTÓW PARAFII BOŻEGO CIAŁA

  Zacznę od pytania: Czy Wy, kochani Renciści i Emeryci, nie widzicie, że nasza wspaniała, przepiękna świątynia świeci w tygodniu pustką? Chyba przyznacie, iż każda świątynia pusta jest martwa. Nie wierzę, że nasza parafia składa się z pięciorga czy siedmiorga emerytów. A tyle jest nas w dzień powszedni na różańcu, który jest odmawiany w intencji parafii. I tyle jest nas później na Mszy św. więcej »

  Fot. Tomasz Turoń
 • 06.03.2011 @ 17.18

  Fakty z życia Chrystusa. PROCES PRZED PIŁATEM – JEZUS A WŁADZA RZYMSKA

  Fakty z życia Chrystusa. PROCES PRZED PIŁATEM – JEZUS A WŁADZA RZYMSKA

  Męka, śmierć i zmartwychwstanie to najważniejsze wydarzenia z życia Chrystusa, które doprowadziły do odkupienia ludzkości. Wydarzenia te poprzedził odpowiednio przeprowadzony proces. Jego cel był przez ówczesnych dygnitarzy żydowskich zamierzony z góry – uznanie Jezusa z Nazaretu za winnego wyimaginowanych czynów, a następnie odebranie Mu życia w majestacie prawa. Całe przedsięwzięcie było dobrze zaplanowane, a jego autorzy dążyli do wyznaczonego celu bez skrupułów. Jezus Chrystus był bowiem postacią wysoce niewygodną dla tzw. elit. Stąd – jak poradził Kajfasz – warto było, by jeden człowiek zginął za naród (J 18, 14). Nie chodziło tu jednak o cały naród, ale o Żydów u władzy, którym Chrystus znacząco i systematycznie się narażał oraz stanowił poważne zagrożenie w ich dotychczasowej działalności. więcej »

  Fot. Tomasz Turoń
Wszystkich: 69
1... 6 7 8  9  10 11 12 ...19