Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Refleksje

 • 18.04.2012 @ 21.08

  CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

  CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

  Droga do Zmartwychwstania wiedzie przez Mękę, Krzyż i Śmierć. Czterdziestodniowy post, rekolekcje, nabożeństwa wielkopostne i wreszcie Triduum Paschalne przygotowuje nas do udziału w zwycięstwie Boga-Człowieka nad grzechem, śmiercią i szatanem. więcej »

  Red.
 • 22.03.2012 @ 02.56

  ŻYCIE I DZIEDZICTWO KS. PIOTRA SKARGI

  ŻYCIE I DZIEDZICTWO KS. PIOTRA SKARGI

  Jak wiadomo, obchodzimy obecnie Rok Księdza Piotra Skargi, ustanowiony przez Sejm RP dla uczczenia tego wielkiego Polaka, światłego jezuity, niedoścignionego kaznodziei oraz obrońcy wiary i narodowej tożsamości. W tymże roku przypada 400. rocznica śmierci kapłana, dzięki któremu Jarosław w XVII i XVIII wieku stał się prężnym ośrodkiem działalności oświatowej i moralnej księży jezuitów, którzy do kasaty zakonu w 1773 r. prowadzili w naszym mieście dwa kolegia. Już pierwsze miesiące bieżącego roku przyniosły szereg cennych inicjatyw upamiętniających wielkiego Polaka, a wśród nich publikację książkową: Ks. Piotr Skarga SJ (1536-1612). Życie i dziedzictwo. Rok jubileuszowy. Warto przyjrzeć się temu dziełu z kilku względów. więcej »

  Red.
 • 19.03.2012 @ 21.09

  W OJCZYŹNIE ZBAWICIELA

  Każdy słuchacz Ewangelii, odbierając treści biblijne dotyka również swoją wyobraźnią miejsc, gdzie słowa Chrystusa zostały wypowiedziane. Gdy znajdzie się na tych terenach, konfrontuje wyobrażenia ze swoimi obserwacjami, wzbogacając je o kontekst kulturowy. To doświadczenie, które nie da się przyrównać do niczego. Jego niezwykłość polega przede wszystkim na tym, że dotyka się miejsc naznaczonych obecnością Jezusa. Grupa naszych parafian miała to szczęście, uczestnicząc na początku lutego w pielgrzymce do Ziemi Świętej. więcej »

  Red.
Wszystkich: 69
1 2  3  4 5 6 ...13