Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Refleksje

 • 30.09.2012 @ 19.59

  W oczekiwaniu na Papieski Krzyż…. KAŻDY CZŁOWIEK MA SWÓJ KRZYŻ…

  W oczekiwaniu na Papieski Krzyż…. KAŻDY CZŁOWIEK MA SWÓJ KRZYŻ…

  Mamusiu, ile ważył krzyż Jezusa? Takie pytanie zadała mała, wrażliwa dziewczynka, która uczestniczyła z przejęciem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. więcej »

  .
 • 27.09.2012 @ 04.38

  Wprowadzenie do Słowa Życia. PRZYJMIJMY BOŻE SŁOWO

  Wprowadzenie do Słowa Życia. PRZYJMIJMY BOŻE SŁOWO

  Drodzy Parafianie i Czytelnicy! To było wyjątkowe wydarzenie w życiu młodej wspólnoty Kościoła w Laodycei. Ostatni żyjący z Apostołów, który widział Jezusa, był świadkiem Jego życia i cudów. On słyszał głos Chrystusa i poznał najgłębiej Jego tajemnicę, dotykał Go swoimi rękami. I ten właśnie człowiek napisał do Laodycei list. Możemy wyobrazić sobie, z jakim namaszczeniem przełożony wspólnoty rozwinął przypieczętowany zwój papirusu, z jakim namaszczeniem, przy absolutnej ciszy i uwadze, odczytał każde słowo. Przeczytajmy i rozważmy więc treść listu, jaka zapadała w serca słuchaczy, ówczesnych chrześcijan, uczniów Jezusa. więcej »

  .
 • 25.09.2012 @ 22.15

  O marnotrawstwie jedzenia. SZANUJMY DAR Z NIEBA

  O marnotrawstwie jedzenia. SZANUJMY DAR Z NIEBA

  Wśród sierpniowych i wrześniowych świąt maryjnych są dwa, które w sposób szczególny łączą się z trudem rolnika oraz jego dziękczynieniem za plony i prośbą o błogosławieństwo w pracy. Uroczystości te wyprzedziła w tym roku liturgicznym niedzielna Ewangelia o rozmnożeniu chleba. Warto przy tej okazji zastanowić się nad tym, co w Polsce i w wielu krajach stało się w ostatnich latach swego rodzaju plagą. Chodzi o marnotrawienie jedzenia, w szczególności chleba. więcej »

  Red.
Wszystkich: 69
1  2  3 4 5 ...12