Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

XXIX Niedziela Zwykła - 21. 10. 2018

20.10.2018 @ 19.14

XXIX Niedziela Zwykła - 21. 10. 2018

Dziękujemy za złożone ofiary na prace renowacyjne i budowlane prowadzone w naszej parafii, tydzień temu złożono 9.292,00 zł., na konto i indywidualnie przekazano 2.880,00 zł. Niech Pan nagrodzi potrzebnymi łaskami wszystkich Ofiarodawców.
 
·Po Mszy św. zbiórka do puszek, na Fundację Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla młodzieży. Wspierając datkiem Fundację budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II.
·Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny, nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.00, a w ciągu tygodnia o godz. 17.30. Zapraszamy Parafian do licznego udziału.Prosimy  o podjęcie prowadzenia różańca według grafiku umieszczonego w „Cieniu Kolegiaty”.
· Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II, oraz 40 rocznica inauguracji Jego pontyfikatu.
· We środę wspomnienie bł. Jana Balickiego, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00. Nowenna do Królowej Rodzin o godz. 17.30, następnie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
· Przy wyjściach ze świątyni znajdują się kartki na wypominki. Kartki wypełnione imionami zmarłych można przynieść do zakrystii lub kancelarii. W listopadzie będziemy tych zmarłych polecać w modlitwie wypominkowej przed Mszą św. wieczorną, a w każdy wtorek polecać w Eucharystii. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Zachęcamy wszystkich parafian do pamięci modlitewnej o zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńcach, kapłanach, a także tych którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny
· Zapraszamy na próby chóru parafialnego, kolejne spotkanie w czwartek o godz. 19.
· W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
· Po Mszy św. harcerze rozprowadzają znicze, jako cegiełkę na budowę kuchni przy  świetlicy dla dzieci i młodzieży.
· Parafia Chrystusa Króla zaprasza na odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Pamięci Narodowej. Msza św. w piątek pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala o godz. 11.00, następnie uroczystości pod Pomnikiem.

  Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 


ks.red
Wstecz