Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

XXV Niedziela Zwykła - 23. 09. 2018

22.09.2018 @ 22.03

XXV Niedziela Zwykła - 23. 09. 2018

Jutro III Archidiecezjalna Pielgrzymka Samorządowców do Królowej Rodzin pod hasłem: „Silna Polska, Silny Samorząd, Silna Rodzina”, konferencja o godz. 11.00, następnie koncert oraz o 12.00 Msza św., zapraszamy do udziału.

 

· W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.  o godz. 8.00. Nowenna do Królowej Rodzin o godz. 18.00, następnie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
· Nasza parafia swego czasu mogła pochwalić się chórem parafialnym, znanym w całej Polsce, którego tradycje sięgają 1947 roku. Pragnąc wznowić to piękne dzieło na Bożą chwałę i z pomocą Matki Bożej Śnieżnej, serdecznie zapraszamy wszystkich którzy swoim śpiewem chcieliby budować to dzieło. Próby będą się odbywały raz w tygodniu w ramach których prowadzona będzie również emisja głosu. Pierwsza próba odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
· W sobotę święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w tym dniu odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Podziękujemy za obecność Złotej Róży i prosić będziemy o ustanowienie naszej kolegiaty sanktuarium maryjnym. Wyjazd o godz. 8.00, koszt 15 zł. za autobus. Do środy można się zapisać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pątników zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w parafii. Prosimy o zabranie odpowiedniego stroju oraz   krzesełka polowego.
· Do 28 września możemy wziąć udział w głosowaniu na nasze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przygotowaliśmy 3 projekty: na renowację Gimnazjum nr 3, gdzie działa Katolickie Liceum, na remont parkingu przy kolegiacie oraz na projekt o wychowaniu. Karty znajdują się przy wyjściach, wypełnioną i podpisaną kartę można złożyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w Urzędzie Miasta. Mogą głosować niepełnoletni. Dziękujemy za zaangażowanie się w tę inicjatywę.
· W dniach 6-7 października odbędą się warsztaty wsparcia psychologicznego w godz. 9 -15.00. Zachęcamy osoby zainteresowane do skorzystania z tej formy pomocy.
 
Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ks.red
Wstecz