Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-03-2019, świętujemy imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna. | Sprawdź także liturgię na dziś.

XXIV Niedziela Zwykła - 16. 09. 2018

15.09.2018 @ 23.33

XXIV Niedziela Zwykła - 16. 09. 2018

Bóg zapłać za złożone ofiary na prace renowacyjne. W ubiegłą niedzielę złożono 9.573,00 zł., indywidualnie i na konto przekazano 1.880,00 zł. Niech Matka Boża Królowa Rodzin nagrodzi dar serca.

 

· Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, materialnie wspieramy Diecezjalne Radio Fara.
· Jutro dzień Sybiraka, Msza św. o godz. 10.00 z wprowadzeniem relikwii bł. Ks. Władysława Bukowińskiego nazywanego „apostołem Kazachstanu”. Następnie apel przy pomniku Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej.
·Także jutro w wigilię święta św. Stanisława Kostki Msza św. o godz. 18.00 dla klas VII i VI, którzy rozpoczynają formację przygotowującą do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Według rozporządzenia Biskupów w VI klasie ma się rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu. Przypominamy, że decyzją Episkopatu Polski do sakramentów przystępujemy w swojej parafii. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
·We wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży zapraszamy młodzież kl. VIII i III gimnazjum na Mszę św. na godz. 18.00 oraz spotkanie.
·W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.  o godz. 8.00. Nowenna do Królowej Rodzin o godz. 18.00, następnie Msza św. w intencji próśb i podziękowań.
·W piątek świętego Mateusza apostoła i ewangelisty, o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
·W ostatnią sobotę września odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Nasza parafia będzie uczestniczyć z dziękczynieniem za obecność Złotej Róży oraz prośbą o ustanowienie naszej kolegiaty sanktuarium maryjnym. Wyjazd o godz. 8.00, koszt 15 zł. za autobus. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
·Wzorem roku ubiegłego prosimy o wzięcie udziału w głosowaniu na nasze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekty dla naszej parafii zostały przygotowane w trzech kategoriach: na renowację budynku Gimnazjum nr 3, w którym rozpoczęło działalność Katolickie Liceum, na remont parkingu przy kolegiacie oraz na projekt o wychowaniu. Karty do głosowania znajdują się przy wyjściach, wypełnioną i podpisaną kartę można złożyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w Urzędzie Miasta. Dziękujemy za zaangażowanie się w tę inicjatywę.
·Policja przestrzega przed oszustami telefonującymi do osób samotnych i starszych próbując wyłudzić pieniądze podszywając się za przyjaciela naszego krewnego w potrzebie czy funkcjonariuszy Policji. Pod żadnym pozorem nie można przekazywać pieniędzy, ani udzielać szczegółowych informacji dotyczących naszych danych personalnych przez telefon. O wszystkich przypadkach należy bezwzględnie poinformować policję.
·W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Czesława Streit, Stanisława Kmiecik, zasłużona dla naszej parafii m. in. długoletnia prezes Akcji Katolickiej. Dziś przed Mszą św. o godz. 14.00 różaniec w jej intencji, oraz Tomasz Eider, pogrzeb jutro w Nowym Jorku, Msza św. w jego intencji we wtorek o godz. 18.00.
 
Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ks.red
Wstecz