Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-01-2019, świętujemy imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana. | Sprawdź także liturgię na dziś.

XVIII Niedziela zwykła - Odpust Matki Bożej Śnieżnej 5.08.2018

04.08.2018 @ 23.34

XVIII Niedziela zwykła - Odpust Matki Bożej Śnieżnej 5.08.2018

Dziękujemy Parafianom, którzy włączyli się do przygotowania uroczystości odpustowych, rozebrania rusztowań. Niech Matka Najświętsza Królowa Rodzin obdarzy łaskami. Jutro święto Przemienienia Pańskiego, o godz. 13.00 na Nowym Cmentarzu odbędzie się obrzęd pochówku śp. ks. Jerzego Kędzierskiego, jarosławskiego rodaka, ucznia ks. Janeczki. Ostatnio był proboszczem w Bolestraszycach oraz profesorem WSD. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwie za zmarłego kapłana.

 

  • W środę w ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin, oraz Msza św. w intencji podziękowań i próśb.
  • We czwartek święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • W niedzielę 12 sierpnia z naszej parafii, wyruszy pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Zapraszamy do udziału! W tym roku Kalwaria obchodzi jubileusz 350 istnienia. Wyjazd do Przemyśla pociągiem o godz. 6.19 powrót we środę autobusem. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przy wpisie należy wpłacić 50 zł. od osoby za noclegi i autobus. Jeśli ktoś będzie wracał na własną rękę to wpisowe wynosi 40 zł.
  • W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Ciemierkiewicz, Maria Bielak, Wiesław Makowiec - niech Pan da im życie wieczne w swoim Królestwie!
  • Niech Matka Boża Śnieżna Królowa Rodzin wyprasza naszym rodzinom Boże błogosławieństwo!

ks. red.
Wstecz