Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

14.04.2018 @ 23.48

III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018

Dzisiaj w trzecią niedzielę wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Przy wyjściach znajdują się karteczki z wypisanym słowem Bożym, prosimy wziąć jedną jako słowo życia skierowane bezpośrednio do siebie.

 

·We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
·W środę, nieustająca nowenna do Matki Bożej Śnieżnej z udziałem Szkoły Podstawowej nr 4, poprzedzona całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. Na nowennie z racji Tygodnia Biblijnego kazanie wygłosi ks. prof. Stanisław Haręzga. Zapraszamy do licznego udziału. Po Mszy św. zapraszamy Parafian do sali parafialnej, gdzie ks. Profesor wygłosi referat na temat: „Czego uczą nas opisy spotkań ze Zmartwychwstałym”.
· Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
· W najbliższą sobotę i w niedzielę w naszym mieście będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II pod nazwą „Jarosławskie Pola Nadziei”. Ze skarbonkami będą stali wolontariusze: w sobotę przed sklepami, a w niedzielę przed kościołami.
· Bóg zapłać za złożone ofiary na prowadzone prace renowacyjne przy organach i polichromii oraz na Ogród Różańcowy. Tydzień temu na tacę złożono 8.529,00 zł., na konto wpłacono 1.430,00 zł., oraz 10.000,00 na stację różańcową. Osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym prosimy o wskazanie 1 % na rzecz Fundacji Edukacyjnej im. Tadeusza i Heleny Zielińskich, z przeznaczeniem na naszą świetlicę dla dzieci.
Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w codziennym życiu.

ks.red
Wstecz