Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 13-12-2018, świętujemy imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa 31.12.2017

30.12.2017 @ 21.35

Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa 31.12.2017

Dzisiaj święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, o godz. 12.30 Msza św. w intencji obchodzących jubileusze małżeńskie, o godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 20.00, o godz. 23.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 24.00 Msza św. na przywitanie Nowego Roku 2018. Po Mszy św. zbiórka do puszek na studio radiowe „Ave Maria”.
 
  • Jutro 1 stycznia 2018 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Jest to uroczystość nakazana, Msze św. według niedzielnego porządku.
  • We wtorek rozpoczniemy odwiedziny kolędowe. Odwiedzimy mieszkańców następujących dzielnic: ks. Paweł – zaczyna od ul. Wróblewskiego, następnie Zwierzyniec i Zwierzyniecka; ks. Marek – mieszkańców ulicy Skarbowskiego; ks. Proboszcz – ul. Świętego Ducha, Lubelskiej, Ogrodowej, Bramy Pełkińskiej, Spytka, Farnej, Skargi, Świętojańskiej, Ordynackiej, Opolskiej; ks. Łukasz Majchrowski – Pełkińskiej od 1 numeru; ks. Marian – Lelewela, Raszyńskiej, os. Piłsudskiego od 1 numeru; ks. Krystian – Os. Wojska Polskiego blok nr 1 (cały) i blok nr 2 klatka 1 i 2; ks. Łukasz Buczek odwiedzi mieszkańców ulic – Sanowej, Nad Sanem, Zduńskiej i Flisackiej do połowy. Kolędę rozpoczniemy o godz.15.30, dzień wcześniej ministranci powiadomią, które domy zostaną odwiedzone. Ofiary składane z okazji kolędy są w części przeznaczone na prowadzone prace remontowe organów oraz utrzymanie budynku parafialnego.
  • We środę w ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin, następnie Msza św.
  • W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów, kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od 17.00 okazja do spowiedzi.
  • W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy o godz. 12.30, której nie będzie. Podobnie jak w latach poprzednich będziemy przeżywać Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 11.00 z naszej Kolegiaty wyruszy Orszak Świętej Rodziny w asyście odpowiednio ucharakteryzowanych pastuszków. Wierni, którzy będą uczestnikami Orszaku, mogą przystroić się również w elementy własnego pomysłu – nasz orszak ma być ucharakteryzowany w stroje góralskie. W przedsionku będzie można nabyć kadzidło, ofiary na powstającą kuchnię przy świetlicy. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny.
  • W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 ze zmianą tajemnic, następnie spotkanie zelatorów.
  • W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Józef Podgórski, Bogusław Olszański, Władysława Wilczek, módlmy się o ich zbawienie.
  • Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na nadchodzący NOWY ROK 2018

ks. red.
Wstecz