Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 13-12-2018, świętujemy imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji. | Sprawdź także liturgię na dziś.

I Niedziela Adwentu - 03.12.2017

02.12.2017 @ 21.40

I Niedziela Adwentu - 03.12.2017

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. O godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic.
 
·Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej zespół wokalny kwartet „Akord”
z Tarnopola, dziękując za ubogacenie naszej liturgii zachęcamy do zakupu  płyt w ich wykonaniu, czy też złożenia ofiary na rzecz pomocy żołnierzom poszkodowanym na Wschodniej Ukrainie.
·Zapraszamy na codzienne Godzinki śpiewane o godz. 6.15; oraz na Roraty odprawiane o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym uświęconym tradycją nabożeństwie zwłaszcza dzieci i młodzież. Dzieci uczestniczące w roratach będą otrzymywały naklejki, aby odkrywać  skarby św. Józefa. W czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.15.
·We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
·W środę po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 nowenna i Msza św. adoracja do 21.00.
·W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej.
·8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w święto zniesione: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.00; 18.00, na tej Mszy św. poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom przygotowujących się do  Pierwszej Komunii świętej. Poświęcenie i rozdanie medalików to kolejny etap na drodze wzrastania ku Eucharystii. Po Mszy św. przymiarka strojów komunijnych. Niech Maryja wyprasza dzieciom i ich rodzicom wszelkie łaski.  Ponadto siostry i bracia z Legionu Maryi będą wręczać  chętnym poświęcone medaliki Matki Bożej. 
·Od przyszłej niedzieli Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na renowację organów.
·Hufiec Harcerzy „Grody” organizuje szlachetną paczkę dla Polaków na Ukrainie. Proszą o przyniesienie darów żywnościowych i środków czystości. Szczegóły na plakacie. Dary można składać w koszu przy ołtarzu Chrystusa Ukrzyżowanego do 13 grudnia.
· W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła Józefa Wojakowska, niech Pan Życia da jej życie wieczne.
Na owocne przeżywanie Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

x.K
Wstecz