Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-09-2018, świętujemy imieniny: Maury, Milany, Tomasza. | Sprawdź także liturgię na dziś.

27 niedziela zwykła 8.10.2017

07.10.2017 @ 23.34

27 niedziela zwykła 8.10.2017

Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, w ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. zapraszamy do licznego udziału.
  • We wtorek spotkanie dla dzieci klas VII przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców. O godz. 18 Msza św. na której kandydaci uroczyście złożą swoją prośbę o przyjęcie do grupy (prosimy wypełnione teksty koniecznie zabrać ze sobą!). Po Mszy św. spotkanie dla rodziców oraz Akcji Katolickiej.
  • W środę adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nowenna połączona z nabożeństwem różańcowym, Msza św. za Ojczyznę oraz za pielgrzymów różańcowych do Kalnikowa, adoracja zakończona apelem o 21.00.
  • We czwartek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów na ministrantów, zapraszamy chłopców z klas IV i starszych do służby Bożej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
  • W sobotę 14.10. do Matki Bożej Królowej Rodzin po raz trzeci przybędzie Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00, następnie nabożeństwo różańcowe oraz wykład Piotra Wołochowicza, o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika. Zapraszamy do udziału szczególnie obchodzących w tym roku jubileusz małżeński.
  • Do przyszłej niedzieli można wziąć udział w głosowaniu na nasz projekt: wykonanie Ogrodu Różańcowego na wzgórzu przy kolegiacie, w ramach Budżetu Obywatelskiego. Karty do głosowania znajdują się przy wyjściach, wypełnioną i podpisaną kartę można złożyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w Urzędzie Miasta. Dziękujemy za zaangażowanie się w tę inicjatywę.
  • W przyszłą niedzielę Dzień Papieski, po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia, która wspiera uzdolnioną młodzież.
  • Posileni Ciałem Chrystusa i umocnieni Jego obecnością wśród nas, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

ks. red.
Wstecz