Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 13-12-2018, świętujemy imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Uroczystość Trójcy Świętej 11.06.2017

10.06.2017 @ 22.52

Uroczystość Trójcy Świętej 11.06.2017

Dziś Uroczystość Trójcy Świętej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. O godzinie 17.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź przed odpustem przed każdą Mszą św.
 
  • W środę po Mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona nowenną o 18.00, następnie Msza św., adoracja do Apelu.
  • W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała – główny odpust w naszej parafii. Sumę o godz. 10.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Kazimierz Gadzała, profesor WSD oraz kapelan Sióstr Niepokalanek. W koncelebrze weźmie udział ks. z Włoch, świadek życia św. O. Pio, na zakończenie Mszy udzieli błogosławieństwa Jego relikwiami. Po Mszy św. z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji na ulice naszego miasta. Udamy się do czterech ołtarzy: na Rynku, przy dominikanów, gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa. Weźmy udział w procesji, niech będzie publicznym wyznaniem naszej wiary, w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie ołtarza.
  • Zapraszamy do udziału dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze do sypania kwiatów.
  • W uroczystość Bożego Ciała nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Prosimy też przystroić okna naszych domów zwłaszcza na trasie procesji.
  • W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała, która w naszej parafii z racji tytułu Kolegiaty winna być obchodzona szczególnie uroczyście. Po Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy dzieci oraz rodziców z dziećmi przedszkolnymi do sypania kwiatów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
  • W ubiegły czwartek z rąk kard. Stanisława Dziwisza wspólnota kapłańska naszej parafii odebrała relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystego wprowadzenia dokonamy w III rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Został zamówiony monumentalny relikwiarz, którego koszt wyniesie 9 tys. zł. Chętnych prosimy o ofiary na ten cel.
  • Na plebanię powróciło 2 obrazy wędrujące przez parafię, jeżeli są ulice, lub rodziny, które nie przeżyły jeszcze nawiedzenia zapraszamy do ich przyjęcia.
  • Wspólnota Miłości Miłosiernej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Wilna, szczegóły na plakacie.
  • Do wieczności odeszli Tadeusz Lichończak, Cecylia Janicka, módlmy się o zbawienie ich duszy.
  • Niech Bóg w Trójcy Jedyny nam błogosławi na trudy codziennego życia! 

ks. red.
Wstecz