Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Nowenna

 • 28.12.2013 @ 23.48

  Nowenna 5 czerwca 2013 r.

  W pierwszą środę czerwca, jak w każdą pierwszą środę miesiąca, Jarosławska Kolegiata stała się miejscem radiowego spotkania eucharystycznego. Wokół Jezusowego ołtarza zgromadzili się wierni, aby przez ręce Matki Bożej Królowej Rodzin polecać swoje intencje. Liturgii eucharystycznej, nowennie przewodniczył ks. Ryszard Lis, proboszcz z Sędziszowa Małopolskiego, uczeń ks. Władysława Janeczki. Wygłosił także okolicznościową homilię. więcej »

  ks. red.
 • 28.12.2013 @ 23.35

  Nowenna 6 marca 2013 r.

  W pierwszą środę marca 06.03.2013r. na nowennie ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, odprawianej w intencji koronacji Jej łaskami słynącego wizerunku kazanie wygłosił ks. Jerzy Kędzierski, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. więcej »

  ks. red.
 • 11.03.2013 @ 18.59

  6 luty 2013 r. – Maryja Panią łaskawą…

  Kochani czciciele Matki Najświętszej. Drodzy Krajanie! Cieszę się, że czcimy Matkę Najświętszą, że jako Polacy udajemy się do Niej i spoglądamy w Jej stronę, wiedząc, co to znaczy Matka, Matka, która wszystko rozumie. Matka to najpiękniejsze słowo świata i wiemy dobrze, że do Matki zwracamy się w przeróżnych sprawach, jesteśmy przekonani, że Ona pomoże nam je rozwiązać. więcej »

  red.
 • 12.01.2013 @ 09.08

  5 grudnia 2012 r. – Maryja – nową Ewą…

  Oddaj dłonie swe Maryi, by prowadzić mogła Cię, oddaj serce, oddaj wszystko, na Jej własność oddaj się, bo Maryja nie zawiedzie, bo Maryja uczy żyć, jeśli tylko Jej zaufasz, jeśli dzieckiem Jej chcesz być. Zaufaj bez reszty Maryi, zaufaj Jej wielkiej miłości, zaufaj, a Ona twe troski jak Matka zamieni w radości. więcej »

  .
 • 10.12.2012 @ 21.49

  Maryja Panią naszą

  Łączmy swój głos czci i uwielbienia z tymi, którzy na całym świecie w tej chwili uwielbiają Matkę Dobrej Rady, łaski pełną, Pannę Mądrą, ucieczkę grzeszników, Matkę Nieustającej Pomocy, a my dzisiaj w tym słowie i kolejnej nowennie chcemy Ją przyzywać jako Panią naszą. Czy możemy tak myśleć i czy możemy mieć takie odniesienie do Najświętszej Maryi Panny? Wszak jest Ona Matką Boga samego. Zanim nam została w Testamencie Krzyża dana jako Matka, to najpierw jest Bogarodzicą, najpierw jest Tą wywyższoną z ciałem i duszą, królującą w niebie. Czy my prości, słabi ludzie, którzy każdego dnia muszą toczyć bój, walkę o świętość swego serca, swojej duszy, swojego sumienia, swojej rodziny, czy my, dotykając słabości tego świata, dotykając ciemności tego świata, obracając się w tym dziwnym świecie, w którym tak wielu ludzi gubi się, mamy prawo, czy my możemy odnosić się do Niej „O Pani nasza”? Dlaczego nasza? więcej »

  .
 • 17.11.2012 @ 13.00

  Maryja ozdobą rodzaju ludzkiego

  Z wiarą, miłością i wdzięcznością gromadzimy się w każdą środę, by dziękować oraz wielbić, przepraszać i prosić Boga Wszechmogącego przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, która jest ozdobą rodzaju ludzkiego, ozdobą Kościoła, ozdobą Kolegiaty jarosławskiej. Święty Ambroży powiedział kiedyś: „chrześcijaninie, poznaj swoją godność”. Te słowa szczególnie odnoszą się do Matki Najświętszej i skierowane są do nas, abyśmy poznali odwieczne wybranie i powołanie Maryi, która jest chwałą rodzaju ludzkiego i jego ozdobą. więcej »

  .
 • 10.11.2012 @ 19.49

  6 czerwca 2012 r. - Maryja Królową Apostołów

  Pozdrawiamy Cię, Maryjo, jak zawsze w ten dzień nowenny, jako Matkę Boga i Matkę naszą, jako pełną łaski. Pozdrawiamy Cię dzisiaj szczególnie jako Królową Apostołów i prosimy za poetą: o daj nam natchnienie do wiary, albowiem wiara jest trudną twórczością, która wymaga czynności sumienia, ognia pokory i woli, bez której nie ma modlitwy ani skruchy i świadomości popełnionych grzechów. Bo wiara w Jezusa winna być tworzywem, którym się człowiek cały wypowiada. Gdy Apostołowie oczekiwali obiecanego Ducha Świętego, Ty łączyłaś swe błagania z prośbami uczniów Chrystusa, stałaś się wzorem modlącego się Kościoła. więcej »

  .
 • 04.07.2012 @ 10.20

  2 maja 2012 r. - „Maryja Królową Polski”

  2 maja 2012 r. - „Maryja Królową Polski”

  Siostry i Bracia w Chrystusie Panu! Czciciele Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, Matki Chrystusa i naszej Matki! więcej »

  Fot. Marcin Lewandowski
 • 18.04.2012 @ 20.55

  7 marca 2012 r. - Maryja Panią hojną

  7 marca 2012 r. - Maryja Panią hojną

  Drodzy Czciciele Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, uczestnicy tej nieustającej nowenny przed uroczystością koronacji Jej wizerunku. więcej »

  Red.
 • 28.02.2012 @ 18.41

  1 luty 2012 r. - MARYJA RADOŚCIĄ IZRAELA

  1 luty 2012 r. - MARYJA RADOŚCIĄ IZRAELA

  Stajemy przed obliczem Matki Bożej – Jarosławskiej Królowej Rodzin podczas kolejnej nowenny, aby rozważyć litanijne wezwanie: „Radości Izraela módl się za nami”. więcej »

  Fot. Marcin Lewandowski
Wszystkich: 60
 1  2 3 4 ...6