Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-01-2019, świętujemy imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

Zbudźcie się organy, instrumencie święty!

Zbudźcie się organy, instrumencie święty!
W czwartą rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin Abp Adam Szal poświęcił odrestaurowane organy kolegiackie. Przy okazji szczególne podziękowanie otrzymał p. Jacek Bęś restaurator instrumentu, który powstał dzięki wysiłkowi śp. Ks. Wojciecha Lewkowicza, w pierwszej połowie ubiegłego stulecia. Opatrzność Boża i determinacja Proboszcza Mariana Bocho oraz pomoc wielu darczyńców sprawiły, że po kilku latach na nowo odezwał się uświęcony tradycją Kościoła instrument. Po Mszy świętej z koncertem organowym wystąpił Arkadiusz Popławski.

 

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA ORGANÓW

Módlmy się!

Wielki Boże, Ty chcesz, aby ludzie służyli Ci w radości serca i dlatego pozwalamy, aby ku Twojej chwale rozbrzmiewała muzyka i instrumenty. Ty poleciłeś Mojżeszowi przygotować trąby, aby grały podczas uroczystej ofiary. Twój lud wybrany wyśpiewał Ci chwałę muzyką fletów i harf, Twój Syn stał się człowiekiem i przyniósł na tę ziemię pieśń chwały, która od wieków rozbrzmiewa w Niebie, Apostoł zaś wzywa nas, abyśmy wychwalali Ciebie z całego serca. W tej uroczystej chwili prosimy Cię, pobłogosław te organy + , aby nasze serca unosiły się do Ciebie. Tak jak wiele piszczałek jednoczy się w jeden dźwięk pozwól również nam jako członkom Kościoła złączyć się we wzajemnej miłości i braterstwie, abyśmy wraz ze wszystkimi Aniołami i Świętymi zgodnie uwielbiali Cię hymnem wiecznej chwały. Przez Chrystusa, Pana naszego.

W: Amen.

K: Zbudźcie się organy, instrumencie święty, głoście chwałę Boga – naszego Stworzyciela i naszego Ojca!

K: Organy, instrumencie święty, uczcijcie Jezusa, naszego Pana, który dla nas umarł i zmartwychwstał.

K: Organy, instrumencie święty, uwielbiajcie Ducha Świętego, który napełnia nasze życie Tchnieniem Bożym.

K: Organy, instrumencie święty, zanieście nasz śpiew i nasze błagania do Maryi – Matki Jezusa.

K: Organy, instrumencie święty, wprowadźcie wiernych w dziękczynienie Jezusowi, przynieście pociechę wiary tym, którzy przeżywają trudności i wspierajcie modlitwę chrześcijan.

 

 

 


ks. red.

«« Wstecz