Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

Weźmijcie Ducha Świętego!

Weźmijcie Ducha Świętego!
Drodzy Parafianie! Zmartwychwstały Pan ukazując Apostołom swoje przebite ręce, nogi i otwarty bok przekazuje im największy dar: „Weźmijcie Ducha Świętego…” Jest to Dar samego Boga, stąd największy i najpiękniejszy. Alleluja!


Jezus z Ducha Świętego się narodził… W mocy Ducha Świętego wypełnił misję zbawienia świata, w Duchu Świętym się rozradował… Duch Święty wskrzesił Go z martwych i jako Dar od Ojca, przekazuje Go swoim uczniom… Duch Święty będzie uobecniał dzieło Jezusa na ziemi aż do skończenia świata, On będzie świadczył o Jezusie aż po wszystkie krańce ziemi.
Przeżywając radość wielkanocną życzymy, doświadczenia Zmartwychwstałego Pana, niech pokazując swoje przebite ręce, nogi i otwarty bok mówi osobiście do każdego z nas: Weźmijcie Ducha Świętego… aby ten największy Dar był udziałem każdego z nas. Życzymy umiejętności przyjęcia tego Daru, życia Nim na co dzień, doświadczenia mocy i miłości Ducha Świętego w codzienności, w realizacji misji jaką każdy z nas otrzymał od Boga… Obyśmy mogli w Nim rozradować się jak Jezus! Niech udziela swoich siedmiorakich darów, owoców, błogosławieństw!
Uwielbiając Zmartwychwstałego Pana, wpatrując się w chwalebne stygmaty radujmy się: ten sam Duch Święty, który zstąpił na Maryję, na Jezusa został nam dany! Alleluja!
Drodzy Parafianie i Czytelnicy! Zmartwychwstały Pan ukazując Apostołom swoje przebite ręce, nogi i otwarty bok przekazuje im największy dar: „Weźmijcie Ducha Świętego…” Jest to Dar samego Boga, stąd największy i najpiękniejszy. Alleluja!Niech Maryja, ta która pozwoliła się prowadzić Duchowi Świętemu, a którą czcimy w kolegiacie jaką Królową Rodzin, będzie przewodniczką dla naszych rodzin na drogach codziennego życia w Duchu Świętym.
Radosnych Świąt!

Ks. Proboszcz z Kolegium Księży Wikarych
 


ks. red.

«« Wstecz