Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-03-2019, świętujemy imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

Lipcowe nabożeństwo fatimskie

Lipcowe nabożeństwo fatimskie
Bogatą oprawę liturgiczną miało lipcowe nabożeństwo fatimskie. Mszy św. przewodniczył ks. Artur Drozd, były wikariusz obecnie studiujący w Rzymie. Wraz z nim koncelebrowali kapłani jego koledzy ks. Reinaldo z Wenezueli oraz ks. Mario i ks. Ervin z Meksyku. Kazanie wygłosił apostoł męczenników franciszkańskich z Pariacoto o. Zdzisław Gogola, profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

W wygłoszonym kazaniu ukazał błogosławionych męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy oddali swoje życie z miłości do Boga i zastraszonych przez terrorystów ubogich mieszkańców misji Pariacoto. Ukazując ich poświęcenie, zapał i miłość bliźniego zachęcał do ich naśladowania w codziennym życiu, gdyż te wartości są nadal najważniejsze dla ludzi.
Ubogaceniem liturgii były śpiewy ku czci Bogurodzicy w wykonaniu Asysty Kalwaryjskiej, która każdego roku posługuje na Kalwarii Pacławskiej podczas wielkiego opustu. Podniosły charakter nadawał także strój w bieli występujących chórzystek. Dzięki obecności kapłanów z różnych narodowości różaniec został odmówiony oprócz naszego języka w kilku innych: hiszpańskim, włoskim, łacińskim. Uwieńczeniem modlitewnego spotkania była możliwość oddania czci relikwiom błogosławionych męczenników oraz nabyć pamiątkowe materiały związane z nimi: książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników, którą prowadził brat Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników z Peru.


Mateusz Kulpa

«« Wstecz