Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-07-2018, świętujemy imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

Prymicyjna Msza św. o. Grzegorza

Prymicyjna Msza św. o. Grzegorza
W pierwszą niedzielę lipca o. Grzegorz Wojciech Brodacki, cysters, odprawił dziękczynną Mszę prymicyjną. Kazanie wygłosił o. Zdzisław Gogola franciszkanin, który powiedział, że sami z siebie jesteśmy niczym, gdy jednak przyjmiemy łaskę Bożą stajemy się Jego narzędziem.

A zadaniem księdza jest wskazywać prostą drogę do Boga, jaką zostawił nam Chrystus. On korygował myślenie współczesnych, zachęcał do życia Dekalogiem, wskazując na Boga, którego trzeba miłować ponad wszystko. Zachowując właściwą hierarchię wartości wszystko będzie ułożone. Kaznodzieja wskazał na błogosławionych męczenników o. Zbigniewa i Michała z Peru, oni oddając życie za wiarę zaświadczyli o Bogu do końca, jak Chrystus, który umiłowawszy swoich do końca umiłował. Na naszą drogę życia Chrystus dał nam siebie w Eucharystii, abyśmy mogli posilać się i uczyć od Niego, że grób to przejście – w ostateczny wymiar ludzkiego istnienia – w życie Boga.
O. Grzegorz pochodzi z parafii Bożego Miłosierdzia, wstąpił do zakonu cystersów w Jędrzejowie, tam przygotowywał się do święceń kapłańskich, które przyjął 25.02.2017 r., z rąk bpa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Przybył do kolegiaty z dziękczynieniem, gdyż tu został ochrzczony przed laty, i tu w naszej świątyni – jak sam powiedział – krzyżowały się jego drogi życia. Na zakończenie Mszy św. udzielił prymicyjnego błogosławieństwa a na pamiątkę przekazał obrazek z Matką Boża Śnieżną Królową Rodzin z naszej kolegiaty. Niech Ona prowadzi Go drogami służby Bogu i ludziom.
 


ks. red.

«« Wstecz