Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-01-2019, świętujemy imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

Z różą przed oblicze Matki Bożej z jarosławskiej Kolegiaty

Z różą przed oblicze Matki Bożej z jarosławskiej Kolegiaty
Przed obliczem Królowej Rodzin z jarosławskiej Kolegiaty zgromadziła się liczna grupa małżeństw i rodzin Archidiecezji Przemyskiej. W obecności Pasterza Abpa Józefa Michalika i wielu kapłanów, przybyli pielgrzymi modlili się o umocnienie świadectwa rodziny chrześcijańskiej. Zapraszamy na relację!

Kilka lat temu zaproszona zostałam do Róży Różańcowej. Na początku widziałam w tym przede wszystkim odpowiedzialność i obowiązek. Z czasem odkryłam coś więcej, nazywam to łaską modlitwy. Żarliwość jest wezwaniem, ale również owocem Bożej miłości. Podjęłam to wezwanie i zaczynam dostrzegać jak wiele spraw jest dla mnie prostszych. Ofiarowanie modlitwy przez ręce Maryi daje pewność, że nie zostanie odrzucona. Gorąca modlitwa jest ciągłym wsparciem dla mnie i daje odczucie pomocy Najświętszej Matki. W modlitwie mogę wyrazić i przyznać się do własnej bezsilności.
Kiedy 10 października uczestniczyłam w nabożeństwie: Róża dla Maryi, doświadczyłam wewnętrznego pokoju, a przede wszystkim obecności Matki Bożej. Dziś jestem przekonana i pewna modlitwy różańcowej. Wierzę, że codzienne „dziesiątki” ochronią i odnowią nasz Kościół i Ojczyznę.
Dziękuję Bogu za modlitwę do której przypisane jest tak wiele łask. Róża jest piękna, bo składa się z wielu płatków. Proszę Boga bym była takim płatkiem. Krystyna

 


ks. red.

«« Wstecz