Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 10.06.2017 @ 23.12

  Relikwie Świętego Jana Pawła II w naszej Parafii!

  Relikwie Świętego Jana Pawła II w naszej Parafii!

  W ubiegły czwartek, 8 czerwca, z rąk Kard. Stanisława Dziwisza wspólnota kapłańska naszej Parafii odebrała relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystego wprowadzenia dokonamy w III rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Został zamówiony monumentalny relikwiarz, którego koszt wyniesie 9 tys. zł. Chętnych prosimy o ofiary na ten cel. więcej »

  ks. red.
 • 06.06.2017 @ 00.06

  Dawca Życia - epizod czy relacja przyjaźni?

  Dawca Życia - epizod czy relacja przyjaźni?

  Ksiądz Wojciech, misjonarz pracujący w Albanii, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego podjął ważny temat: życie napełnione Duchem Świętym. Analizując słowa Pisma Świętego: "pokój wam, weźmijcie Ducha Świętego" skierowane do apostołów, wskazał na to co mamy niejako za darmo - pokój wam - i to po co musimy sięgnąć - weźmijcie Ducha Świętego! więcej »

  Iwona Marek
 • 05.06.2017 @ 22.50

  W stulecie objawień fatimskich

  W stulecie objawień fatimskich

  W sobotę, 3 czerwca, odbyło się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Mszy Świętej przewodniczył, a także wygłosił kazanie Ks. Bartłomiej Zakrzewski. Spotkanie z orędziem fatimskim zbiegło się z Wigilią Zesłania Ducha Świętego, do czego nawiązał Kaznodzieja mówiąc o pragnieniu. więcej »

  Paulina Kubas
 • 01.06.2017 @ 00.35

  Bp Stanisław Jamrozek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii

  Bp Stanisław Jamrozek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii

  Po modlitwie wstawienniczej nad młodzieżą, która stanęła w dniu Nawiedzenia NMP w jarosławskiej kolegiacie, Kościół przez dłonie Ks. Bpa Stanisława Jamrozka udzielił jej daru Ducha Świętego. Czas przygotowania do sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego obejmował kilka lat: najpierw rodzina, następnie katecheza i rekolekcje. Pod "okiem" Ks. Daniela Kina przez trzy lata młodzież zdobywała wiedzę i pragnienie sakramentu. Postawmy w tym miejscu pytanie: bierzmowanie i co dalej? Czy Bóg jest "atrakcyjny" w rozumieniu młodego człowieka? A wobec konfrontacji ze światem niewiary, jakie będą argumenty wewnętrzne, by obronić swoje przekonanie? więcej »

  ks. red.
 • 31.05.2017 @ 23.51

  Rekolekcje przed Bierzmowaniem

  Rekolekcje przed Bierzmowaniem

  W dniach 26-28.05 2017 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczyła w rekolekcjach w Dubiecku. Podczas tych dni kandydaci mieli szansę pogłębić swoja wiedzę na temat wiary i bierzmowania. Rekolekcje prowadził ks. Lesław Pelc - dyrektor ośrodka i asystent diecezjalny KSM. Serdeczne dziękujemy animatorom, księżom oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do przeprowadzenia rekolekcji. więcej »

  Oliwia
 • 31.05.2017 @ 23.33

  Pielgrzymka dzieci I Komunijnych do Kalwarii Pacławskiej

  Pielgrzymka dzieci I Komunijnych do Kalwarii Pacławskiej

  Dnia 20 maja dzieci przeżywające swój biały tydzień pielgrzymowały wraz z rodzicami do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Głównym momentem pielgrzymki była Uroczysta Msza Święta sprawowana przez ks. Marcina Klin oraz ks. Pawła Serwańskiego. więcej »

  ks. red.
 • 31.05.2017 @ 22.40

  Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 6 im. Piotra Skargi

  Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 6 im. Piotra Skargi

  Dnia 24 maja 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu obchodziła tradycyjnie Święto Szkoły. W tym roku wydarzenie to przypomniało jak mocno ta Szkoła związana jest z historią Parafii Bożego Ciała i dziejami jezuitów w naszym mieście. Dzięki gościnności Księdza Proboszcza Mariana Boho i pomocy księdza Marcina Klina uczniowie, nauczyciele i rodzice wraz z Gośćmi, którzy zaszczycili zgromadzonych swoją obecnością, mogli obchodzić święto w murach, które powołał do życia sam Ksiądz Piotr Skarga. Wydarzenie ilustrowało znaną łacińską sentencję: „Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia”. więcej »

  Barbara Mikuta
 • 28.05.2017 @ 17.05

  Marsz dla Życia i Rodziny

  Marsz dla Życia i Rodziny

  W niedzielę, 28 maja, na terenie naszego miasta odbył się marsz w obronie życie. Rozpoczęła go Msza Świętą w kościele Chrystusa Króla. Po zakończonej Eucharystii uczestnicy podjęli chorągwie, krzyże oraz przygotowane transparenty. Z modlitwą i śpiewem wyruszyliśmy w uroczystym marszu do Kolegiaty Bożego Ciała. więcej »

  ks. red.
 • 21.05.2017 @ 21.27

  W rocznicę I Komunii Świętej

  W rocznicę I Komunii Świętej

  Dnia 21 maja 2017 r., na Mszy Świętej o godzinie 11.00, odbyła się w naszej Parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Uczestnicząc w Eucharystii przypomniałam sobie moją I Komunię Świętą i uświadomiłam, że od tamtego spotkania z Panem minęło już 5. lat. więcej »

  ks. red.
 • 17.05.2017 @ 22.09

  Środowa nowenna ze Szkołą Podstawową nr 6 im Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

  Środowa nowenna ze Szkołą Podstawową nr 6 im Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

  Maj jest szczególnym miesiącem. Czcimy w tym czasie Maryję poprzez majówki. W rożnych miejscach gromadzą się wierni, by jak kwiatami ozdobić Maryję tytułami litanii loretańskiej. Na nowennie 17 maja, w świątyni jarosławskiej Kolegiaty zgromadziła się społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu, która nosi imię Ks. Piotra Skargi. W modlitwę włączyły się dzieci pierwszokomunijne, przeżywające tzw. biały tydzień. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1033
1... 6 7 8  9  10 11 12 ...19