Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-07-2018, świętujemy imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 15.04.2017 @ 21.19

  Liturgia Wigilii Zmartwychwstania

  Liturgia Wigilii Zmartwychwstania

  Bogata jest liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, ale i wymiar zbawczy, który uobecnia, jest zasadniczy. Ceremonia światła, liturgia słowa i wody prowadzą nas do Eucharystii. Historia zbawienia w skrócie? Nie! Zbawienie tu i teraz. Tego uczy nas Chrystus i to uobecnia Kościół, który gromadzi się wieczorem w Wielką Sobotę. więcej »

  ks. red.
 • 14.04.2017 @ 21.22

  Wielki Piątek

  Wielki Piątek

  Męka, krzyż i śmierć Jezusa stanowi wydarzenie, które pyta o to, kim jest człowiek. Wielka cena zapłacona za człowieka. Czy moje życie warte jest tego, co wycierpiał Chrystus? Krzyż nie jest przeciwko lecz dla mnie. więcej »

  ks. red.
 • 13.04.2017 @ 22.07

  Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek

  W Wielki Czwartek uczniowie gromadzą się wokół swego Nauczyciela, który tworzy nową tradycję: jest nią Eucharystia i kapłaństwo. Bóg Ojciec odbiera szcególną chwałę, gdy gromadzimy się wokół ołtarza. Zwrócił na to uwagę Ks. Krystian Koś, który przewodniczył Wieczerzy Pańskiej i wygłosił homilię. więcej »

  ks. red.
 • 11.04.2017 @ 11.38

  Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa dla najbardziej potrzebujących.

  Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa dla najbardziej potrzebujących.

  Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Agencją Rynku Rolnego zrealizowała Program Operacyjny "Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym". W miesiącu marcu w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Bożego Ciała w Jarosławiu wydana została żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa - Podprogram 2016. Program miał na celu wsparcie rodzin najbardziej potrzebujących. więcej »

  m.
 • 10.04.2017 @ 15.25

  Na zakończenie

  Na zakończenie

  Ks. Bp Antoni Długosz pozostawił nas. Wieczorem udał się do Częstochowy, gdzie mieszka. Wartość rodzi wartość! Mamy nadzieję, że nasze spotkanie z Nim utwierdziło w nas wiarę. Będziemy mogli zobaczyć Naszego Rekolekcjonistę w programach telewizyjnych, w Jego katechezach przed kamerami telewizji. Na zakończenie rekolekcji wygłosił do nas kazanie pasyjne o krzyżu i wyśpiewał pieśń Melancholia do muzyki W. Kilara. Zapraszamy do obejrzenia! więcej »

  ks. red.
 • 10.04.2017 @ 14.14

  Niedziela Palmowa w obiektywie Magdaleny Marek

  Niedziela Palmowa w obiektywie Magdaleny Marek

  Niedziela Palmowa ukazuje tło, w które wpisuje się dramat Golgoty, a jednocześnie nadzieja zmartwychwstania. Schola podjęła wezwanie Ks. Proboszcza, by ubogacić to wydarzenie strojnymi palmami. więcej »

  ks. red.
 • 09.04.2017 @ 15.16

  Niedziela Palmowa z Biskupem Antonim

  Niedziela Palmowa z Biskupem Antonim

  Niedziela Palmowa zakończyła nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Razem z Biskupem Antonim Długoszem przeżyliśmy piękny czas, bogaty w Słowo Boże i doświadczenia liturgii, która zachwyca i pociąga. Naszemu Rekolekcjoniście serdecznie dziękujemy za wprowadzenie nas w Wielki Tydzień i polecamy opiece Matki Bożej. więcej »

  ks. red.
 • 09.04.2017 @ 15.07

  Niedziela Palmowa w obiektywie Karola Klisowskiego

  Niedziela Palmowa w obiektywie Karola Klisowskiego

  Przed Mszą Świętą o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta procesja z palmami. Początek orszaku miał miejsce na Rynku jarosławskim, z którego wyruszyliśmy do Kolegiaty. Udział harcerzy oraz obecnych na procesji rejestrował Karol Flisowski. Zapraszamy do galerii! więcej »

  ks. red.
 • 09.04.2017 @ 14.45

  Rekolekcyjna Droga Krzyżowa ulicami Jarosławia

  Rekolekcyjna Droga Krzyżowa ulicami Jarosławia

  W drugi dzień rekolekcji Ks. Bp Antoni Długosz poprowadził Drogę Krzyżową ulicami Jarosławia. więcej »

  ks. red.
 • 08.04.2017 @ 13.19

  Rekolekcje z Bpem Antonim Długoszem

  Rekolekcje z Bpem Antonim Długoszem

  W czwartek, 6 kwietnia, rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je Bp Antoni Długosz z diecezji częstochowskiej. Katechezy rekolekcyjne to spotkanie ze Słowem Boga, głoszonym przez Duszpasterza znającego nasze serca. Na naszej stronie zamieszczamy skrótowy zapis tego wydarzenia. Zapraszamy do odsłuchania i obejrzenia! więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1018
1... 6 7 8  9  10 11 12 ...19