Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-07-2018, świętujemy imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 31.05.2017 @ 23.33

  Pielgrzymka dzieci I Komunijnych do Kalwarii Pacławskiej

  Pielgrzymka dzieci I Komunijnych do Kalwarii Pacławskiej

  Dnia 20 maja dzieci przeżywające swój biały tydzień pielgrzymowały wraz z rodzicami do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Głównym momentem pielgrzymki była Uroczysta Msza Święta sprawowana przez ks. Marcina Klin oraz ks. Pawła Serwańskiego. więcej »

  ks. red.
 • 31.05.2017 @ 22.40

  Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 6 im. Piotra Skargi

  Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 6 im. Piotra Skargi

  Dnia 24 maja 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu obchodziła tradycyjnie Święto Szkoły. W tym roku wydarzenie to przypomniało jak mocno ta Szkoła związana jest z historią Parafii Bożego Ciała i dziejami jezuitów w naszym mieście. Dzięki gościnności Księdza Proboszcza Mariana Boho i pomocy księdza Marcina Klina uczniowie, nauczyciele i rodzice wraz z Gośćmi, którzy zaszczycili zgromadzonych swoją obecnością, mogli obchodzić święto w murach, które powołał do życia sam Ksiądz Piotr Skarga. Wydarzenie ilustrowało znaną łacińską sentencję: „Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia”. więcej »

  Barbara Mikuta
 • 28.05.2017 @ 17.05

  Marsz dla Życia i Rodziny

  Marsz dla Życia i Rodziny

  W niedzielę, 28 maja, na terenie naszego miasta odbył się marsz w obronie życie. Rozpoczęła go Msza Świętą w kościele Chrystusa Króla. Po zakończonej Eucharystii uczestnicy podjęli chorągwie, krzyże oraz przygotowane transparenty. Z modlitwą i śpiewem wyruszyliśmy w uroczystym marszu do Kolegiaty Bożego Ciała. więcej »

  ks. red.
 • 21.05.2017 @ 21.27

  W rocznicę I Komunii Świętej

  W rocznicę I Komunii Świętej

  Dnia 21 maja 2017 r., na Mszy Świętej o godzinie 11.00, odbyła się w naszej Parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Uczestnicząc w Eucharystii przypomniałam sobie moją I Komunię Świętą i uświadomiłam, że od tamtego spotkania z Panem minęło już 5. lat. więcej »

  ks. red.
 • 17.05.2017 @ 22.09

  Środowa nowenna ze Szkołą Podstawową nr 6 im Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

  Środowa nowenna ze Szkołą Podstawową nr 6 im Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

  Maj jest szczególnym miesiącem. Czcimy w tym czasie Maryję poprzez majówki. W rożnych miejscach gromadzą się wierni, by jak kwiatami ozdobić Maryję tytułami litanii loretańskiej. Na nowennie 17 maja, w świątyni jarosławskiej Kolegiaty zgromadziła się społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu, która nosi imię Ks. Piotra Skargi. W modlitwę włączyły się dzieci pierwszokomunijne, przeżywające tzw. biały tydzień. więcej »

  ks. red.
 • 14.05.2017 @ 14.56

  I Komunia Święta w naszej Parafii

  I Komunia Święta w naszej Parafii

  Ponad 80. dzieci przyjęło I Komunię Świętą w parafii Bożego Ciała w Jarosławiu w dniu 14 maja. Nad przygotowaniem uroczystości czuwał Ks. Marcin Klin, któremu dzieci oraz ich rodzice szczególnie podziękowały. Eucharystii przewodniczył Ks. Prał. Marian Bocho, który także wygłosił homilię. W koncelebrze uczestniczyli kapłani: Ks. Prał. Stanisław Szałankiewicz oraz O. Łukasz Sławiński. Każdy z nas mógł w tym dniu przypomnieć sobie swoje pierwsze spotkanie z Jezusem przez przyjęcie Jego Ciała. Patrząc na rozśpiewane dzieci, w głębi serca rodziło się pragnienie powrotu do pierwszej miłości. więcej »

  ks. red.
 • 13.05.2017 @ 23.45

  Pielgrzymka diabetyków do jarosławskiej Kolegiaty

  Pielgrzymka diabetyków do jarosławskiej Kolegiaty

  W 100. rocznicę pierwszych objawień fatimskich odbyła się VI pielgrzymka diabetyków do Kolegiaty w Jarosławiu. Proboszcz Parafii Bożego Ciała, a jednocześnie gospodarz Ks. Prał. Marian Bocho przywitał wszystkich obecnych, a przede wszystkim tych, którzy zmagają się z chorobą cukrzycy. Wśród pielgrzymów Gospodarz witał także gości przybyłych, a wśród nich Panią Anna Schmidt-Rodziewicz - posła na Sejm. Eucharystii przewodniczył jarosławski dziekan Ks. Prał. Jan Jagustyn, który wygłosił okolicznościowe kazanie. więcej »

  ks. red.
 • 06.05.2017 @ 22.42

  Nabożeństwo Fatimskie

  Nabożeństwo Fatimskie

  W pierwszą sobotę maja podjęliśmy modlitwę różańcową jako odpowiedź na wezwanie Maryi skierowane do dzieci w Fatimie. Kazanie wygłosił Ks. Bartłomiej Zakrzewski, który wprowadził nas w istotę pierwszego z objawień fatimskich. więcej »

  ks. red.
 • 28.04.2017 @ 23.34

  Msza Święta w intencji maturzystów

  Msza Święta w intencji maturzystów

  Klasa maturalna jest dla uczniów zwieńczeniem pewnego etapu kształcenia. Sama matura, jako egzamin dojrzałości, budzi emocje, a nawet lęk. Msza Święta kończąca etap szkoły średniej jest nie tylko podziękowaniem Bogu za wsparcie, ale również prośbą o pomoc w egzaminie dojrzałości. "Powierz Panu swą drogę, a On sam będzie działał" to słowa jakie usłyszeli tegoroczni maturzyści podczas kazania wygłoszonego przez Ks. Mariana Bocho, proboszcza naszej parafii. więcej »

  ks. red.
 • 16.04.2017 @ 12.11

  Nie ma Go tu!

  Nie ma Go tu!

  Pusty grób nie jest jedynym dowodem zmartwychwstania Jezusa. Są także Jego spotkania z uczniami, o których wiemy z ich świadectwa. Apostołowie posłuszni nakazowi swego Pana głoszą Ewangelię. Dzięki temu wiara przekazywana jest do dzisiaj, a my jesteśmy spadkobiercami nakazu: Idźcie i głoście! więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1018
1... 5 6 7  8  9 10 11 ...18