Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 14.08.2017 @ 13.21

  Odpust ku czci Królowej Rodzin

  Odpust ku czci Królowej Rodzin

  W obecności Ks. Abpa Adama Szala przeżywaliśmy 5 sierpnia uroczystości odpustowe w naszej parafii. Główna Msza Święta odpustowa została odprawiona w naszym sanktuarium przez wspomnianego Gościa wraz z wieloma koncelebransami. W 100. lecie objawień fatimskich zostały nam wytyczone działania na dzisiaj. Znakiem łaski Bożej były płatki białych róż, które niczym śnieg spadały na nas. więcej »

  ks. red.
 • 03.08.2017 @ 15.41

  HABEMUS PAPAM w trzecią rocznicę koronacji!!!

  HABEMUS PAPAM w trzecią rocznicę koronacji!!!

  W pierwszą środę miesiąca, a przede wszystkim w trzecią rocznice koronacji słynącego łaskawością obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin w jarosławskiej Kolegiacie, miała miejsce uroczysta instalacja relikwii Świętego Jana Pawła II. więcej »

  ks. red.
 • 31.07.2017 @ 14.31

  Ku czci Matce Bożej

  Ku czci Matce Bożej

  W niedzielne popołudnie z jarosławskiej Kolegiaty popłynęła modlitwa animowana przez Ks. Stefana Ceberka. Przeżywamy Dni Maryjne. Pozwólmy naszej Matce Śnieżnej, aby nas gromadziła codziennie. Ksiądz Stefan swoją modlitwą - śpiewem - dał nam świadectwo życia. Poniżej znajdą Państwo zapis niedzielnego spotkania. więcej »

  ks. red.
 • 31.07.2017 @ 02.29

  Boży Kairos - czas szczególnej łaski dla nas

  Boży Kairos - czas szczególnej łaski dla nas

  Historia świata ma swój czas - Chronos (gr), który oznacza występujące po sobie wydarzenia. Nas jednak interesuje inne znaczenie czasu, które grecy nazwali Kairos. W języku teologii, to działanie Boga tu i teraz. Podczas Dni Maryjnych przeżywamy owo wyjątkowe działanie naszego Pana. Przez Maryję podążamy do Jezusa, ale i On wskazuje nam Matkę. To nasza Matka, a my przygotowujemy się do Jej uczczenia. W to doświadczenie wprowadza nas Ks. Zdzisław Janiec. więcej »

  ks. red.
 • 21.07.2017 @ 11.33

  Prymicyjna Msza św. o. Grzegorza

  Prymicyjna Msza św. o. Grzegorza

  W pierwszą niedzielę lipca o. Grzegorz Wojciech Brodacki, cysters, odprawił dziękczynną Mszę prymicyjną. Kazanie wygłosił o. Zdzisław Gogola franciszkanin, który powiedział, że sami z siebie jesteśmy niczym, gdy jednak przyjmiemy łaskę Bożą stajemy się Jego narzędziem. więcej »

  ks. red.
 • 01.07.2017 @ 11.38

  Lipcowe nabożeństwo fatimskie

  Lipcowe nabożeństwo fatimskie

  Bogatą oprawę liturgiczną miało lipcowe nabożeństwo fatimskie. Mszy św. przewodniczył ks. Artur Drozd, były wikariusz obecnie studiujący w Rzymie. Wraz z nim koncelebrowali kapłani jego koledzy ks. Reinaldo z Wenezueli oraz ks. Mario i ks. Ervin z Meksyku. Kazanie wygłosił apostoł męczenników franciszkańskich z Pariacoto o. Zdzisław Gogola, profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. więcej »

  Mateusz Kulpa
 • 22.06.2017 @ 08.02

  Ty mi to wszystko dałeś, Tobie to Panie oddaję...

  Ty mi to wszystko dałeś, Tobie to Panie oddaję...

  Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w dniu 22 czerwca br., gościliśmy w naszej Parafii Ks. Macieja Ruszel, nowo wyświęconego kapłana z Łańcuta. Do życzeń i kwiatów nasza schola dołączyła "Modlitwę o miłość", pieśń do słów Ignacego z Loyoli. Wzruszyła Prymicjanta ta modlitwa, bo jak zaznaczył, towarzyszyła Mu już od wielu lat w przygotowaniu do kapłaństwa. W imieniu wszystkich Parafian mogliśmy podziękować Księdzu Maciejowi za Eucharystię, homilię i błogosławieństwo prymicyjne, które otrzymaliśmy po procesji Eucharystycznej. Obecność nowo wyświęconego kapłana jest radością, w której mieliśmy udział, a obrazek prymicyjny zobowiązuje do modlitwy za Niego. więcej »

  Wiktoria Dejnak
 • 15.06.2017 @ 07.46

  Relikwie Świętego Ojca Pio w Jarosławiu

  Relikwie Świętego Ojca Pio w Jarosławiu

  Tegoroczne Święto Tajemnicy Ciała i Krwi Chrystusa wypadło 15 czerwca i jak zawsze rozpoczęło się uroczystą Sumą na placu przed Kolegiatą Jarosławską, parafią pw. Bożego Ciała. Mszy Świętej przewodniczył, wygłosił homilię i błogosławił Najświętszym Sakramentem ks. Kazimierz Gadzała. Szczególnym wydarzeniem podczas Eucharystii, była obecność ks. Paolo Cecero, który przybył z Włoch przywożąc do Polski relikwie św. Ojca Pio i wygłosił przesłanie przedstawiając przy tym osobiste świadectwo o Świętym, z którym związane jest jego posługiwanie kapłańskie. więcej »

  Teresa Baszanowska
 • 14.06.2017 @ 17.24

  Boże Ciało - uroczystości odpustowe w jarosławskiej Kolegiacie ze Świętym Ojcem Pio

  Boże Ciało - uroczystości odpustowe w jarosławskiej Kolegiacie ze Świętym Ojcem Pio

  Nasza Parafia rozpoczęła uroczyste obchody Tajemnicy Ciała i Krwi Chrystusa. Główna Msza Święta o godzinie 10.00, a następnie procesja ulicami Jarosławia, to najważniejsze wydarzenie Uroczystości odpustowych, którym przewodził Ksiądz Kazimierz Gadzała. On celebrował Mszę Świętą, wygłosił homilię i błogosławił Najświętszym Sakramentem na zakończenie procesji. Naszą wiarę przeżywaliśmy wraz ze Świętem Ojcem Pio, którego relikwie pojawiły się na ołtarzu polowym przy Kolegiacie. Przed nami Oktawa Bożego Ciała, kolejne dni by wyznać wiarę Jezusowi. więcej »

  ks. red.
 • 11.06.2017 @ 08.47

  Złoty Jubileusz Ks. Prof. Franciszka Rząsy

  Złoty Jubileusz Ks. Prof. Franciszka Rząsy

  W dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty skierował Swoje światło na uroczystość w skromnej kaplicy Matki Bożej Bolesnej w Hospicjum Nad Sanem, by swoim blaskiem oświetlić osobę Ks. Prof. Franciszka Rząsy, który właśnie w tym dniu obchodził 50-lecie kapłaństwa. Dziękczynnej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Jubilat w asyście Ks. Dziekana Jana Jagustyna oraz Ks. Proboszcza Mariana Bocho. więcej »

  Teresa Baszanowska
Wszystkich: 1033
1... 5 6 7  8  9 10 11 ...18