Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-07-2017, świętujemy imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 08.04.2017 @ 13.19

  Rekolekcje z Bpem Antonim Długoszem

  Rekolekcje z Bpem Antonim Długoszem

  W czwartek, 6 kwietnia, rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je Bp Antoni Długosz z diecezji częstochowskiej. Katechezy rekolekcyjne to spotkanie ze Słowem Boga, głoszonym przez Duszpasterza znającego nasze serca. Na naszej stronie zamieszczamy skrótowy zapis tego wydarzenia. Zapraszamy do odsłuchania i obejrzenia! więcej »

  ks. red.
 • 04.04.2017 @ 22.02

  Rekolekcje młodzieży Szkół Średnich z terenu naszej Parafii

  Rekolekcje młodzieży Szkół Średnich z terenu naszej Parafii

  W dniach 3 - 4 kwietnia młodzież Szkół Średnich przeżywała swoje rekolekcje szkolne. Prowadził je Ks. Andrzej Bienia. Od kilku lat hala sportowa MOSiR jest obiektem, na którym gromadzą się młodzi, by spotkać się z Bogiem. Hasłem tegorocznych ćwiczeń duchowych były słowa: Idźcie i głoście! więcej »

  ks. red.
 • 12.03.2017 @ 18.26

  Refleksje pasyjne

  Refleksje pasyjne

  Ksiądz Łukasz Majchrowski rozpoczął cykl kazań pasyjnych w 100. rocznicę objawień fatimskich. Podjął w nim refleksję na temat boleści Matki Bożej. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali w naszej jarosławskiej świątyni, na które serdecznie zapraszamy. Także na parafialnej stronie będzie można odsłuchać poszczególnych homilii. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 09.03.2017 @ 13.06

  Maryja wielbi Boga za wypełnione przez Niego obietnice.

  Maryja wielbi Boga za wypełnione przez Niego obietnice.

  Rozważania podczas środowych nowenn w ostatnich miesiącach koncentrują się na modlitwie Maryi, wyrażonej w Magnifikat. Ksiądz Proboszcz, kustosz kolegiackiego sanktuarium, komentując modlitwę Maryi zwrócił uwagę na obietnicę wieczności ludzkiego życia. Żyjąc w świecie codziennego zmagania towarzyszy nam światło Bożych obietnic. W nurcie modlitwy Maryjnej trwają w kolegiackim sanktuarium organizatorzy i piłkarze JKS Jarosław. U progu wiosennej rundy rozgrywek Ks. Artur Grzęda modlił się dla nich o zdrowie i powodzenie. więcej »

  ks. red.
 • 05.03.2017 @ 12.13

  Co czynić podczas Wielkiego Postu? Maryjo poprowadź nas!

  Co czynić podczas Wielkiego Postu? Maryjo poprowadź nas!

  W pierwszą środę marca, a jednocześnie w środę popielcową, przeżywaliśmy Nowennę do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Wraz z słuchaczami radia Fara modliliśmy się o ducha pokuty. Była to sposobność do przedstawienia programu życia w Wielkim Poście. Ks. Marian Bocho, kustosz kolegiackiego sanktuarium, wskazał na potrzebę relacji, z których najważniejszą jest więź z Bogiem. Ona porządkuje wszystkie inne relacje. więcej »

  ks. red.
 • 26.02.2017 @ 23.25

  Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem

  Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem

  "Wejdź cały, pozostań sam i wyjdź innym". Nie tylko człowiek szczyci się swoimi dziełami, ale przede wszystkim to Bóg działa. On podtrzymuje nasze istnienie. Nasze działanie ma wynikać z Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu nie prowadzi do izolacji, ale nabrania sił, wiary i przekonania o mocy Jezusa. Z Bożą pomocą przeżyliśmy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem, które poprowadził Ks. Prof. Stanisław Nabywaniec. Na naszej stronie można odnaleźć poszczególne homilie. Zapraszamy do odsłuchania! więcej »

  ks. red.
 • 12.02.2017 @ 13.15

  „Tobie Dziewico na chwałę…” - obłóczyny naszych kleryków.

  „Tobie Dziewico na chwałę…” - obłóczyny naszych kleryków.

  7 grudnia o godzinie 17 podczas uroczystych Nieszporów Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP 17 alumnów kursu III przyjęło strój duchowny. Obrzędowi obłóczyn przewodniczył Arcybiskup Senior Józef Michalik. W obłóczynach uczestniczyli licznie zaproszeni goście, zaś swoim parafianom sutanny nałożyli ich Księża Proboszczowie. Po zakończonych nieszporach wszyscy udali się do seminaryjnego refektarza na uroczystą kolację. więcej »

  fot.: kl. K.Jaworski, kl. K. Kasperkowicz
 • 11.02.2017 @ 12.52

  Choroba, która uświęca...

  Choroba, która uświęca...

  We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes Kościół pochyla się nad chorymi. W kolegiackiej świątyni zgromadziły się osoby cierpiące na różne dolegliwości. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej Bienia, mogli zanurzyć swoje ofiary w ofierze Chrystusa. Mogli także posłuchać świadectwa kapłana - Księdza Andrzeja, który zmaga się z własną chorobą. Msza Święta połączona z sakramentem namaszczenia chorych odsłania Boży zamiar cierpienia, którym jest uświęcenie człowieka i dopełnienie cierpień Zbawiciela. więcej »

  ks. red.
 • 02.02.2017 @ 13.26

  Modlitwa nad osobami samotnymi

  Modlitwa nad osobami samotnymi

  W Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej, przed Królową Rodzin w jarosławskiej kolegiacie, sprawowana jest Eucharystia w intencji wdów, wdowców, osób samotnych, seniorów. Mszy Świętej przewodniczy każdorazowo duszpasterz osób samotnych Ks. Franciszek Rząsa. W tym roku również zaprosiliśmy do wspólnej modlitwy i polecaliśmy Bogu osoby szczególnie przez Niego umiłowane, które na wzór Starca Symeona, prorokini Anny noszą nadzieję zbawienia. więcej »

  ks. red.
 • 01.02.2017 @ 23.20

  Bożonarodzeniowe śpiewanie

  Bożonarodzeniowe śpiewanie

  W pierwszą środę lutego kolegiacka świątynia wypełniła się tymi, którzy cenią sobie kolędy oddające tajemnicę Narodzenia Boga. Chór Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina, pod dyrekcją Jadwigi Nowosiad i akompaniamencie Aleksandra Kozińskiego, wystąpił z koncertem pieśni o Wcieleniu Słowa Bożego. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 959
1 2 3  4  5 6 7 ...14