Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 19.04.2018 @ 23.45

  Zmartwychwstały ukazuje się uczniom

  Zmartwychwstały ukazuje się uczniom

  Tydzień Biblijny, przeżywany w okresie wielkanocnym, zwraca baczniejszą uwagę na wiarę paschalną. Rodzi się ona przy pustym grobie, a co ważniejsze podczas spotkań Zmartwychwstałego ze swoimi uczniami. Taka wiara nie szuka zemsty na oprawcach, ale przede wszystkim rodzi świadków. więcej »

  ks. red.
 • 01.04.2018 @ 11.16

  Weźmijcie Ducha Świętego!

  Weźmijcie Ducha Świętego!

  Drodzy Parafianie! Zmartwychwstały Pan ukazując Apostołom swoje przebite ręce, nogi i otwarty bok przekazuje im największy dar: „Weźmijcie Ducha Świętego…” Jest to Dar samego Boga, stąd największy i najpiękniejszy. Alleluja! więcej »

  ks. red.
 • 31.03.2018 @ 22.35

  Wielki Piątek w Kolegiacie

  Wielki Piątek w Kolegiacie

  Liturgia Męki Pańskiej, modlitwa wiernych, adoracja krzyża i złożenie do grobu naszego Pana, to wydarzenia zbawcze uobecniane w Wielki Piątek. Uobecniane, to znaczy, że tego dnia dokonuje się wydarzenie z sprzed dwóch tysięcy lat. To samo wydarzenie i ten sam skutek. Potykamy się o Ciało Chrystusa i potykamy się o naszą niewiarę. trzeba byśmy zdezerterowali z tego świata, a wówczas przyjmiemy sercem otwartym wydarzenie zbawcze, które rozgrywa się teraz, na naszych oczach. więcej »

  ks. red.
 • 31.03.2018 @ 21.37

  Wielki Czwartek w Kolegiacie

  Wielki Czwartek w Kolegiacie

  Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa ma swoją głęboką treść, a jednocześnie ściśle łączy Boga i człowieka. Sakrament Ciała i Krwi pod postacią chleba i wina domaga się od nas wiary. Bóg posyła nam Swego Ducha, by On przeniknął to, co dla zmysłów niepojęte. więcej »

  ks. red.
 • 27.03.2018 @ 22.28

  Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

  Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

  W dniach 23-25 marca młodzież z naszego dekanatu wybrała się na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej do Radymna. Kiedy dowiedziałam się o organizowanym wyjeździe na SMAP miałam wielkie wątpliwości: z jednej strony chciałam pozostać w naszej parafii na rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez Lecha Dokowicza, a z drugiej strony chciałam spróbować czegoś nowego. więcej »

  Paulina
 • 26.03.2018 @ 00.41

  Hosanna Synowi Bożemu!

  Hosanna Synowi Bożemu!

  Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej są kluczem do przeżywania Wielkiego Tygodnia, z jego dramaturgią. Płaszcze, palmy, osiołek oraz uczniowie podążający w autorytecie Króla, który skłoni swą głowę w geście oddania ducha - Ojcze! Wykonało się! Jezus został uwielbiony na krzyżu, na wysokim palu. Dla każdego z nas zostawia słowa: kto chce pójść za mną... więcej »

  ks. red.
 • 25.03.2018 @ 01.22

  Notatka z rekolekcji

  Notatka z rekolekcji

  W dniach rekolekcji (22 - 24 marca) stoczyliśmy walkę duchową. Sfera duchowa niby niewidzialna, a jednak. Lech Dokowicz dzieląc się swoim nawróceniem, jednocześnie ukazał nam kulisy współczesnego działania złego. Zobaczyliśmy skutki wchodzenia w polemikę z szatanem, a z drugiej strony potęgę prawdy, którą jest Chrystus Pan. więcej »

  ks. red.
 • 25.03.2018 @ 00.00

  Spójrz na krzyż! - kazania pasyjne

  Spójrz na krzyż! - kazania pasyjne

  Ksiądz Marek Demski prowadzi nas pod krzyż. Tak będzie każdej niedzieli podczas Gorzkich Żali. Na naszej stronie możesz odsłuchać kolejne z kazań. więcej »

  ks. red.
 • 18.03.2018 @ 20.58

  Na krzyżu zawisł On - pasyjne śpiewy

  Na krzyżu zawisł On - pasyjne śpiewy

  Natalia Darkowska, Jadwiga Kot, Paulina Makarowska, Katarzyna Wygnaniec, Jacek Ścibor oraz ks. Łukasz Majchrowski - przy fortepianie Marcin Kasprzyk - sprawili, że jarosławska kolegiata rozbrzmiała śpiewem pieśni, głównie pasyjnej. Słowo przewodnie wybrał i wyrecytował ks. Marek Demski. Wielkopostny czas wyostrza nasz zmysł wiary, a tym bardziej, gdy oparty jest na pięknie, o które zawsze troszczy się nasza Matka - Matka Naszego Pana. więcej »

  ks. red.
 • 18.03.2018 @ 20.07

  Matko mojej mamy...

  Matko mojej mamy...

  Tradycja zrodziła nas do wiary. W ten sposób otrzymali ją mój tato i moja mama. Tą drogą dotarła ona do mnie - moja wiara! Wspólnota z okolic Frysztaka i Jarosławia pielgrzymowała do Częstochowy, do Jasnogórskiej Matki oraz do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Nasza wiara wyrosła w tradycji jedynego prawdziwego Kościoła, którego strzeże Ona, Matka mojej matki i moja. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1033
1 2 3  4  5 6 7 ...14