Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-04-2018, świętujemy imieniny: Bony, Horacji, Jerzego. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 14.12.2017 @ 22.44

  Budowanie na skale.

  Budowanie na skale.

  We czwartek, 14 grudnia, rozpoczęły się adwentowe spotkania ze Słowem Bożym. Prowadzi je Ks. Prof. Stanisław Haręzga, a adresatami są przede wszystkim rodzice dzieci i młodzieży. Przygotowanie duchowe dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, czy wtajemniczenie młodzieży w Sakrament Bierzmowania, stanowi dla rodziców duże wezwanie. Atmosfera wiary u dzieci i młodzieży nie rodzi się tylko z nakazów rodzicielskich lecz ze zbawczej motywacji, która jest w domu rodzinnym. Poniżej można odsłuchać homilii i katechezy pierwszego dnia rekolekcji. więcej »

  ks. red.
 • 12.12.2017 @ 13.17

  Pomoc Żywnościowa 2017

  Pomoc Żywnościowa 2017

  Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa będzie realizować Program Operacyjny "Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym". więcej »

  Kielar Beata
 • 09.12.2017 @ 01.23

  Nasze spotkania w Orzechówce

  Nasze spotkania w Orzechówce

  Pasterze naszego Kościoła w nowym roku duszpasterskim 2017/18 zapraszają nas w duchową przestrzeń, gdzie możemy się przekonać, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Współpracując z Duchem Świętym, stajemy się posiadaczami owocu Ducha (Ga 5, 22-23). Ów owoc odzwierciedla się w twarzy człowieka znającego jego smak. Jedna z takich twarzy należy do ojca duchowego, charyzmatyka napełnionego Duchem Świętym, nosiciela Ducha Świętego. Jest nim mężczyzna bądź kobieta, osoba świecka, zakonna lub duchowna, przez którą promieniuje Ojcostwo Boga. więcej »

  ks. red.
 • 14.10.2017 @ 20.27

  Pielgrzymka rodzin - Róża dla Królowej Rodzin

  Pielgrzymka rodzin - Róża dla Królowej Rodzin

  Tradycją można powiedzieć, staje się październikowa Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw Archidiecezji Przemyskiej do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Tak dzieje się, ponieważ już po raz trzeci rodziny i małżeństwa spotkały się na wspólnej modlitwie w jarosławskiej Kolegiacie, gdzie u stóp Matki i Jej Syna, wyrazili dziękczynienie Bogu za miniony czas i zawierzyli przyszłość Maryi, Królowej Rodzin. więcej »

  ks. red.
 • 02.10.2017 @ 00.10

  Z różańcem w ręku: Idźcie i głoście!

  Z różańcem w ręku: Idźcie i głoście!

  W ogrodzie dawnego opactwa benedyktyńskiego, wokół figury Matki Bożej, przy Służebnicy Bożej Annie Jenke, rozgorzały serca braci i sióstr Rodziny Różańcowej. Podjęliśmy orędzie fatimskie. Z różańcem w ręku dotarliśmy na plac jarosławskiej Kolegiaty. Przy Królowej Rodzin, rodzina różańcowa jednała się z Bogiem i stworzyła wspólnotę ludzi gotowych do pokuty, modlitwy i działania. więcej »

  ks. red.
 • 12.09.2017 @ 22.45

  We wspomnienie Imienia Maryi imiennicy u Jej tronu

  We wspomnienie Imienia Maryi imiennicy u Jej tronu

  We wtorek, 12 września, miało miejsce wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, w jarosławskiej Kolegiacie, odbyła się uroczysta Msza Święta, a po niej litania do Imienia Maryi. Wszyscy zgromadzeni na modlitwie, a szczególnie osoby noszące imię Patronki: Marie, Marianny i Marianie uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył ks. prał. Marian Rajchel, a koncelebrowali także ks. prał. Marian Nabrzyski - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu, oraz nasi duszpasterze: ks. prał. Marian Bocho i ks. Marian Szumigraj. Do wspólnej modlitwy dołączył się także ks. Krystian Koś. więcej »

  ks. red.
 • 10.09.2017 @ 18.21

  Na koniec Moje serce zatriumfuje!

  Na koniec Moje serce zatriumfuje!

  Te słowa zostały wypowiedziane przez Matkę Bożą Fatimską, która 13 maja 1917 r. po raz pierwszy ukazała się trojgu portugalskich dzieci: Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji. W piątek, we wspomnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nasze Parafia została oddana Niepokalanemu Sercu Matki. Uczynił to Ksiądz Marian Bocho proboszcz parafii. Uczyniło to także wiele rodzin naszej wspólnoty. Na ołtarzu kolegiackiej świątyni postawione jest wotum ufundowane na okoliczność podobnego oddania się Maryi, które miało miejsce w 1946 roku. Czy i Ty wpisałeś się już w Jej Matczyne serce? więcej »

  ks. red.
 • 07.09.2017 @ 20.48

  Matko! Pocieszaj nas!

  Matko! Pocieszaj nas!

  Pierwsza sobota września rokrocznie wyznacza nasze stąpanie do Jodłówki, do Matki Bożej zwanej tam: Matką Pocieszenia. W tym roku, z grupą ponad 200. osób pielgrzymowaliśmy, bo taka była nasza potrzeba. Dla wielu pątników trasa jest znana, dla innych poznawana, ale nie chodzi o sam szlak - ten zawsze można zmienić - ważna jest wspólnota. Przede wszystkim daliśmy się poznać Bogu - On zapamiętuje każdy na krok, naszą myśl, naszą intencje. Pielgrzymowanie to nasze życie ziemskie. W małej cząstce czasu zawiera się duchowe DNA naszego "dziś". Jeśli przeszliśmy 27. kilometrów z Bogiem, to niebo także może być pielgrzymowaniem. więcej »

  ks. red.
 • 14.08.2017 @ 15.19

  Nabożeństwo Fatimskie zakończyło Dni Maryjne w naszej parafii

  Nabożeństwo Fatimskie zakończyło Dni Maryjne w naszej parafii

  Sobotni wieczór, wieczór odpustowy, apelem maryjnym zakończył Dni Maryjne i Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Liczna rzesza parafian przybyła do kolegiaty, by podziękować Bogu i Matce Bożej za opiekę. Jednocześnie była to okazja do wdzięczności dla tych, którzy gromadzili nas przy Bogu, Maryi i animowali przeżycia duchowe w tych dniach. Słowa podziękowania zostały zatem skierowane do Ks. Zdzisława Janiec, który nas umacniał w naszej pobożności maryjnej. więcej »

  ks. red.
 • 14.08.2017 @ 15.06

  Otwarcie skarbca maryjnego w kaplicy Świętej Teresy

  Otwarcie skarbca maryjnego w kaplicy Świętej Teresy

  W roku wielu rocznic maryjnych nasza parafia otworzyła skarbiec maryjny w kaplicy Świętej Teresy. W dniu odpustu ku czci NMP Matki Bożej Śnieżnej Ks. Abp Adam Szal otworzył wspomniany skarbiec. Zapraszamy do zwiedzania i zapoznania się z historią zbawczą, tak bardzo Maryjną, na terenie Jarosławia i okolic. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1003
1 2 3  4  5 6 7 ...14