Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 25-05-2017, świętujemy imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 31.12.2016 @ 18.54

  Przyszliśmy spotkać Nowonarodzonego

  Przyszliśmy spotkać Nowonarodzonego

  Boże Narodzenie jest Tradycją, z której Kościół ciągle czerpie. Narodzenie Chrystusa inspiruje do spotkania Boga-Człowieka. Wszystko jest ważne: wystrój, przygotowanie liturgii, obrzędy wigilijne. Jednak zasadniczą miarą jest osobiste spotkanie z Nim, z Tym Który dla tego spotkania przyszedł na ziemie i stał się człowiekiem. Jarosławska Kolegiata wypełniła się wiernymi, by celebrować owo spotkanie. więcej »

  ks. red.
 • 18.12.2016 @ 20.55

  Rekolekcje adwentowe

  Rekolekcje adwentowe

  Ks. Łukasz Jastrzębski był głosicielem Słowa Bożego podczas rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Czy tworzenie środowiska wiary w naszych domach jest trudne? Jak często ulegamy niewierze? Czy Jezus przeprowadzi nas w sytuacji, gdy uderzające w nas wiadomości z zewnątrz budzą tyle niepokoju? Pytania, które rodzą się w naszych sercach. Jakie jest Twoje pytanie? Na naszej stronie można odsłuchać poszczególnych kazań. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 09.12.2016 @ 21.40

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  W drugą niedziele adwentu nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Liturgicznej Służby Liturgicznej pięciu nowych Kandydatów, którzy od września w cotygodniowych spotkaniach przygotowywali się do pełnienia tej szczególnej posługi. więcej »

  ks. red.
 • 08.12.2016 @ 22.18

  Turniej Piłki Nożnej LSO

  Turniej Piłki Nożnej LSO

  W dniu 3 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu, odbyły się eliminacje na szczeblu dekanatu do VIII Archidiecezjalnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. więcej »

  ks. red.
 • 18.11.2016 @ 21.31

  Uroczystości niepodległościowe w obiektywie Michała Macha

  Uroczystości niepodległościowe w obiektywie Michała Macha

  Zapraszamy do autorskiej galerii Michała Macha. To tylko niektóre ujęcia upamiętniające obchody 11 listopada. więcej »

  fot. Michał Mach
 • 16.11.2016 @ 09.40

  To Ojczyzna Twa

  To Ojczyzna Twa

  Święta Narodowe tworzą tożsamość osoby. Człowiek potrzebuje swojej historii, jak i historii swojego narodu. Polska, jako organizm, istnieje w nas także dzięki przeszłości, którą przywołujemy w dniach listopadowych. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 22.14

  Listopadowe granie i śpiewanie

  Listopadowe granie i śpiewanie

  W pierwszą niedzielę listopada świątynia jarosławskiej Kolegiaty zabrzmiała muzyką w wykonaniu Chóru z Kańczugi Michael pod dyrekcją Huberta Hadro oraz jarosławskiej orkiestry dętej Fila Lala. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 21.32

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wspomnienie Wszystkich Zmarłych rozpoczęło okres listopadowej modlitwy za zmarłych. Im nasza modlitwa jest potrzebna. Sens takiej modlitwy wyznacza wiara w odpuszczenie grzechów i kar czyściowych. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie warunki odpustu. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 20.04

  Wierzę w świętych obcowanie!

  Wierzę w świętych obcowanie!

  W gronie świętych są ci, którzy obmyli swe szaty we krwi Baranka. "Patrząc w niebo znajdujemy wielkich świętych, ale mamy nadzieję, że zobaczymy także naszych bliskich". Tymi słowami Ks. Marian Bocho, proboszcz parafii Bożego Ciała, wyraził także nadzieję naszego serca, a nasze stąpanie po cmentarnych alejach, nasza refleksja i modlitwa, zostało ożywione i ufne. więcej »

  ks. red.
 • 29.10.2016 @ 22.39

  Nowenna z Gimnazjum nr 3

  Nowenna z Gimnazjum nr 3

  W dniu 19 października odbyła się, jak w każdą środę, nowenna, w czasie której społeczność Gimnazjum nr. 3 mogła podziękować za miniony tydzień oraz wszystkie dary otrzymane przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej. Tego dnia młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego, wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzicami, uczestniczyła w nabożeństwie i poprowadziła modlitwę różańcową, a Mszę Świętą przyozdobiła śpiewem. więcej »

  fot. Iwona
Wszystkich: 945
1 2 3  4  5 6 7 ...14