Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-04-2018, świętujemy imieniny: Bony, Horacji, Jerzego. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 07.01.2018 @ 23.04

  Kolędowanie w jarosławskiej kolegiacie

  Kolędowanie w jarosławskiej kolegiacie

  W Święto Chrztu Pańskiego odbył się koncert kolęd w jarosławskiej Kolegiacie. Wystąpili w nim: Chór Michael z Kańczugi pod dyrekcją Huberta Hadro, Jacek Ścibor - tenor, Michał Dziki - organy, oraz Uczennice Wydziału Wokalu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z Jarosławia. Poniżej umieściliśmy fragment koncertu. Zapraszamy do obejrzenia! więcej »

  ks. red.
 • 06.01.2018 @ 19.12

  Orszak Trzech Króli

  Orszak Trzech Króli

  Rozpoczęliśmy Rok Pański 2018! Czas wielu rocznic, które winny nas łączyć, które winniśmy obchodzić wspólnie. Chodzi nie tylko o wydarzenia religijne - również patriotyczne. Orszak Trzech Króli był zwiastunem tego, co będziemy przeżywać razem. "Polska na dobre i na złe". więcej »

  ks. red.
 • 01.01.2018 @ 21.11

  Dziękowaliśmy Bogu za miniony rok

  Dziękowaliśmy Bogu za miniony rok

  Miniony rok jest okazją, aby zatrzymać się nad wydarzeniami, które minęły i za każde z nich podziękować "po imieniu". Uczynił to w ostatni dzień roku Pańskiego 2017 Ks. Marian Bocho -proboszcz Parafii Bożego Ciała w Jarosławiu. więcej »

  ks. red.
 • 01.01.2018 @ 01.18

  Rodzino! Niech Pan Ci błogosławi!

  Rodzino! Niech Pan Ci błogosławi!

  W Święto Świętej Rodziny, tradycyjnie została odprawiona w jarosławskiej kolegiacie Msza Święta w intencji rodzin. Święta Rodzina z Nazaretu to szczególne bogactwo Kościoła, a w naszej parafii, ze względu na koronowany obraz Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, zaszczyt troski, modlitwy i błogosławienia rodzinom chrześcijańskim. więcej »

  ks. red.
 • 26.12.2017 @ 22.30

  Kolędo - Polska kolędo nadziei

  Kolędo - Polska kolędo nadziei

  Tajemnica Wcielenia Syna Bożego obchodzona rokrocznie ma zawsze pewien kontekst, który nazywamy "tu i teraz". Życie duchowe, bogatsze od doczesnego, przynosi nowe wezwania, do których odnosi się Bóg - Słowo ostateczne. Ks. Marian Bocho - proboszcz parafii kolegiackiej - przywołał Je nawiązując do hasła: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. więcej »

  ks. red.
 • 23.12.2017 @ 20.37

  Skarbiec Świętego Józefa

  Skarbiec Świętego Józefa

  Podsumowując tegoroczny Adwent należy zwrócić uwagę, że nasza parafia ubogacona została modlitwą i dobrymi uczynkami przez grupa dzieci uczestniczących w roratach. Z inicjatywy Ks. Marka Demskiego oraz Ks. Łukasza Buczka, w kolegiacie pojawiła się skrzynia - skarbiec Świętego Józefa. Mamy nadzieję, że opieka Strażnika Dzieciątka i Jego Matki obejmie także tych, którzy poznali życie i posłannictwo Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny podczas katechez wygłaszanych w czasie Mszy Świętych roratnich. więcej »

  ks. red.
 • 20.12.2017 @ 23.28

  MKiDN współfinansuje remont organów w jarosławskiej kolegiacie!

  MKiDN współfinansuje remont organów w jarosławskiej kolegiacie!

  W ramach Program Infrastruktura Kultury zadanie: Remont Organów w Kościele p.w. Bożego Ciała w Jarosławiu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. więcej »

  ks. red.
 • 20.12.2017 @ 08.54

  Prace renowacyjne przy polichromii w jarosławskiej kolegiacie są dofinansowywane przez MKiDN

  Prace renowacyjne przy polichromii w jarosławskiej kolegiacie są dofinansowywane przez MKiDN

  Renowacja, którą prowadzimy w naszej kolegiackiej świątyni jest dofinansowywana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace naprawcze zostały objęte programem ochrony zabytków jako zadanie pod nazwą: Jarosław, Kolegiata p. w. Bożego Ciała (1912). więcej »

  ks. red.
 • 16.12.2017 @ 22.50

  Dać świadectwo!

  Dać świadectwo!

  Jak przekazywać wiarę w rodzinie? Kościół Domowy, bo tak widzi Chrystus rodzinę, jest podstawowym miejscem wtajemniczenia i inicjacji chrześcijańskiej. Rodzina potrzebuje pomocy, ale winna być świadoma swego zadania. Zastanawia wycofanie rodziców w sytuacji, gdy ich dzieci budują swój światopogląd. Pomysł rekolekcji dla rodziców spotkał się z niewielkim odzewem wśród zaproszonych. Tym bardziej cieszy mała grupa, która podjęła wezwanie, by zatroszczyć się o swój Kościół Domowy. Modlitwa wstawiennicza kapłanów, w tym księdza Rekolekcjonisty, niech umocni rodziców w ich zadaniach. więcej »

  ks. red.
 • 15.12.2017 @ 21.19

  Logika życia paschalnego

  Logika życia paschalnego

  Rodzina, w której istnieje świadomość grzechu, jest także otwarta na moc Ducha dającego nowe życie. Poruszenie Ducha Świętego pozwala nam "uśmiercić" w sobie egoizm. Prawdziwa pedagogika życia rodziny ukazuje paschalną drogę, drogę walki wewnętrznej. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1003
1 2  3  4 5 6 ...13