Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-03-2019, świętujemy imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 11.06.2018 @ 08.47

  Jarosławskie dla Niepodległej

  Jarosławskie dla Niepodległej

  Pod takim hasłem Starosta Jarosławski, zapraszając chór Educatus działający przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, przypomniał o rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. W Sanktuarium Królowej Rodzin wspomniani chórzyści zaprezentowali pieśni religijne i patriotyczne. Obchody rocznicy odzyskania niepodległości Państwa Polskiego są okazją do zaprezentowania tego, co Polskę stanowi. więcej »

  ks. red.
 • 11.06.2018 @ 08.30

  Oktawa Bożego Ciała

  Oktawa Bożego Ciała

  Uroczystość Bożego Ciała jest dla naszej parafii szczególnym wydarzeniem, a to ze względu na tytuł naszego kościoła. Na zakończenie procesji eucharystycznych, w Oktawie Bożego Ciała, wyruszyliśmy po dróżkach powstającego ogrodu różańcowego. Poniżej można wejrzeć w galerię fotograficzną z tego wydarzenia. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 05.06.2018 @ 12.27

  Diamentowy jubileusz kapłaństwa Ks. Prał. Henryka Rykały

  Diamentowy jubileusz kapłaństwa Ks. Prał. Henryka Rykały

  Wdzięczność jest refleksem osób szlachetnych, tych niezapatrzonych w siebie. Egocentryk nie umie dziękować Bogu, ani człowiekowi, a tym samym sobie. Bóg ma więcej życzliwości i wdzięczności do nas niż my sami. W niedzielę 3 czerwca w kolegiackiej świątyni stanęliśmy przy ołtarzu, aby wraz z Ks. Prał. Henrykiem Rykałą podziękować Bogu za dar kapłaństwa. W służbie Bogu i człowiekowi Jubilat, kapłan Henryk, przeżył 60 lat. Wychował się na ziemi Maryjnej w Niechobrzu, a ziemia jarosławska stała się dla Niego miejscem wieloletniej posługi. Inspirowany zmysłem wiary zatroszczył się, by Chrystus Król był dla jarosławian Osobą, której oddanie życia owocuje. Chrześcijanin to człowiek, który przynosi owoce. Życzymy Ci największych owoców Księże Jubilacie! więcej »

  ks. red.
 • 31.05.2018 @ 23.26

  Uroczystość Ciała i Krwi Naszego Pana

  Uroczystość Ciała i Krwi Naszego Pana

  W Uroczystość Bożego Ciała chrześcijańska społeczność Jarosławia gromadzi się na placu przy Kolegiacie, by w dniu imienin Bożego Ciała - jak zaznaczył homileta Ks. Zdzisław Janiec - uczcić obecność Jezusa, który "domy nasze widzieć przychodzi". Różne doświadczenia towarzyszą udziałowi w tym wydarzeniu: dla rodziców jest to dobra okazja do katechezy swoich pociech; dla młodzieży umocnienie wiary, a dla innych... no właśnie. Czym dla Ciebie była Uroczystość Bożego Ciała obchodzona rokrocznie w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej? więcej »

  foto: Wiki
 • 29.05.2018 @ 22.57

  Potrzeba, byśmy byli napełnieni Duchem Świętym

  Potrzeba, byśmy byli napełnieni Duchem Świętym

  Ks. Bp Stanisław Jamrozek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży dekanatu Jarosław I. W dniu 29 maja namaścił olejem 98. młodych osób z parafii Wygarki, Pełkinie, Wólka Pełkińska oraz Kolegiaty Bożego Ciała w Jarosławiu. Najpierw przygotowania w swojej parafii, potem rekolekcje ewangelizacyjne, by w końcu świadomie przyjąć Ducha Świętego, którego Kościół udziela jako wtajemniczenie. więcej »

  ks. red.
 • 20.05.2018 @ 18.13

  W rocznicę Pierwszej Komunii Świętej

  W rocznicę Pierwszej Komunii Świętej

  W dniu 20 maja br., odbyła się w naszej Parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Wraz z dziećmi, które przed rokiem przyjęły po raz pierwszy Jezusa w białej hostii, dziękowaliśmy za możliwość uczestniczenia w pełni w Eucharystii. Odżyły radosne wspomnienia sprzed roku. Towarzyszyło również pytanie: jak w ciągu tego roku Jezus eucharystyczny i przebaczający był obecny w ich i naszym życiu? W Roku Ducha Świętego, a jednocześnie w dniu Zesłania Ducha Świętego, dzieci i każdy z nas zostaliśmy umocnieni Pocieszycielem oraz Jego darami. więcej »

  foto. Paulina Kubas
 • 13.05.2018 @ 17.47

  A teraz Biały Tydzień

  A teraz Biały Tydzień

  W niedzielę 13 maja do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło w naszej Parafii 96. dzieci. Pierwsze spotkanie z Jezusem pod postacią chleba wymaga wiary, która jest kluczem do życia Ewangelią. Przed nami Biały Tydzień, czas pogłębienia i refleksji nad wiarą oraz modlitwy, by dzieci znalazły przykład Żywego Kościoła w domach rodzinnych. więcej »

  ks. red.
 • 12.05.2018 @ 20.21

  Pielgrzymka diabetyków do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  Pielgrzymka diabetyków do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  Już po raz siódmy do Jarosławskiej Pani pielgrzymowali diabetycy z Podkarpacia. W sobotnie przedpołudnie, 12 maja, Królowa Rodzin zgromadziła przy Sobie chorych na cukrzycę, ich rodziny i opiekunów. Przy Maryi odnajdujemy się jako rodzina. Ona potrafi otworzyć nasze oczy na piękno, mimo dźwigania choroby. więcej »

  ks. red.
 • 10.05.2018 @ 11.25

  Z pielgrzymiego szlaku

  Z pielgrzymiego szlaku

  W dniach 1 - 5 maja z naszej Parafii wyruszyła pielgrzymka do Medjugorie, miejsca objawień Matki Bożej. Tajemnica spotkania z Bogiem często biegnie przez wstawiennictwo Maryi - Matki Boga i naszej Matki. Na naszej stronie - póki co - relacja fotograficzna Karoliny Rusinek, czekamy na doświadczenia osobiste pielgrzymów. więcej »

  foto: Karolina Rusinek
 • 29.04.2018 @ 20.22

  Dzień otwarty jarosławskiego Katolika

  Dzień otwarty jarosławskiego Katolika

  W dniu 28 kwietnia br. odbył się dzień otwarty Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, przy placu ks. Piotra Skargi. Dyrektor ks. Łukasz Buczek wraz z gronem pedagogicznym przywitał wszystkich zgromadzonych uczniów oraz rodziców i zaprosił na krótkie spotkanie przedstawiające ofertę edukacyjną szkoły. W takim dniu nie mogło zabraknąć ks. Proboszcza Mariana Bocho, który w kilku zdaniach zachęcił do wybrania nowo powstałej katolickiej szkoły. więcej »

  Paulina
Wszystkich: 1033
1 2  3  4 5 6 ...13