Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 26-09-2017, świętujemy imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 01.07.2017 @ 11.38

  Lipcowe nabożeństwo fatimskie

  Lipcowe nabożeństwo fatimskie

  Bogatą oprawę liturgiczną miało lipcowe nabożeństwo fatimskie. Mszy św. przewodniczył ks. Artur Drozd, były wikariusz obecnie studiujący w Rzymie. Wraz z nim koncelebrowali kapłani jego koledzy ks. Reinaldo z Wenezueli oraz ks. Mario i ks. Ervin z Meksyku. Kazanie wygłosił apostoł męczenników franciszkańskich z Pariacoto o. Zdzisław Gogola, profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. więcej »

  Mateusz Kulpa
 • 22.06.2017 @ 08.02

  Ty mi to wszystko dałeś, Tobie to Panie oddaję...

  Ty mi to wszystko dałeś, Tobie to Panie oddaję...

  Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w dniu 22 czerwca br., gościliśmy w naszej Parafii Ks. Macieja Ruszel, nowo wyświęconego kapłana z Łańcuta. Do życzeń i kwiatów nasza schola dołączyła "Modlitwę o miłość", pieśń do słów Ignacego z Loyoli. Wzruszyła Prymicjanta ta modlitwa, bo jak zaznaczył, towarzyszyła Mu już od wielu lat w przygotowaniu do kapłaństwa. W imieniu wszystkich Parafian mogliśmy podziękować Księdzu Maciejowi za Eucharystię, homilię i błogosławieństwo prymicyjne, które otrzymaliśmy po procesji Eucharystycznej. Obecność nowo wyświęconego kapłana jest radością, w której mieliśmy udział, a obrazek prymicyjny zobowiązuje do modlitwy za Niego. więcej »

  Wiktoria Dejnak
 • 15.06.2017 @ 07.46

  Relikwie Świętego Ojca Pio w Jarosławiu

  Relikwie Świętego Ojca Pio w Jarosławiu

  Tegoroczne Święto Tajemnicy Ciała i Krwi Chrystusa wypadło 15 czerwca i jak zawsze rozpoczęło się uroczystą Sumą na placu przed Kolegiatą Jarosławską, parafią pw. Bożego Ciała. Mszy Świętej przewodniczył, wygłosił homilię i błogosławił Najświętszym Sakramentem ks. Kazimierz Gadzała. Szczególnym wydarzeniem podczas Eucharystii, była obecność ks. Paolo Cecero, który przybył z Włoch przywożąc do Polski relikwie św. Ojca Pio i wygłosił przesłanie przedstawiając przy tym osobiste świadectwo o Świętym, z którym związane jest jego posługiwanie kapłańskie. więcej »

  Teresa Baszanowska
 • 14.06.2017 @ 17.24

  Boże Ciało - uroczystości odpustowe w jarosławskiej Kolegiacie ze Świętym Ojcem Pio

  Boże Ciało - uroczystości odpustowe w jarosławskiej Kolegiacie ze Świętym Ojcem Pio

  Nasza Parafia rozpoczęła uroczyste obchody Tajemnicy Ciała i Krwi Chrystusa. Główna Msza Święta o godzinie 10.00, a następnie procesja ulicami Jarosławia, to najważniejsze wydarzenie Uroczystości odpustowych, którym przewodził Ksiądz Kazimierz Gadzała. On celebrował Mszę Świętą, wygłosił homilię i błogosławił Najświętszym Sakramentem na zakończenie procesji. Naszą wiarę przeżywaliśmy wraz ze Świętem Ojcem Pio, którego relikwie pojawiły się na ołtarzu polowym przy Kolegiacie. Przed nami Oktawa Bożego Ciała, kolejne dni by wyznać wiarę Jezusowi. więcej »

  ks. red.
 • 11.06.2017 @ 08.47

  Złoty Jubileusz Ks. Prof. Franciszka Rząsy

  Złoty Jubileusz Ks. Prof. Franciszka Rząsy

  W dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty skierował Swoje światło na uroczystość w skromnej kaplicy Matki Bożej Bolesnej w Hospicjum Nad Sanem, by swoim blaskiem oświetlić osobę Ks. Prof. Franciszka Rząsy, który właśnie w tym dniu obchodził 50-lecie kapłaństwa. Dziękczynnej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Jubilat w asyście Ks. Dziekana Jana Jagustyna oraz Ks. Proboszcza Mariana Bocho. więcej »

  Teresa Baszanowska
 • 10.06.2017 @ 23.12

  Relikwie Świętego Jana Pawła II w naszej Parafii!

  Relikwie Świętego Jana Pawła II w naszej Parafii!

  W ubiegły czwartek, 8 czerwca, z rąk Kard. Stanisława Dziwisza wspólnota kapłańska naszej Parafii odebrała relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystego wprowadzenia dokonamy w III rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Został zamówiony monumentalny relikwiarz, którego koszt wyniesie 9 tys. zł. Chętnych prosimy o ofiary na ten cel. więcej »

  ks. red.
 • 06.06.2017 @ 00.06

  Dawca Życia - epizod czy relacja przyjaźni?

  Dawca Życia - epizod czy relacja przyjaźni?

  Ksiądz Wojciech, misjonarz pracujący w Albanii, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego podjął ważny temat: życie napełnione Duchem Świętym. Analizując słowa Pisma Świętego: "pokój wam, weźmijcie Ducha Świętego" skierowane do apostołów, wskazał na to co mamy niejako za darmo - pokój wam - i to po co musimy sięgnąć - weźmijcie Ducha Świętego! więcej »

  Iwona Marek
 • 05.06.2017 @ 22.50

  W stulecie objawień fatimskich

  W stulecie objawień fatimskich

  W sobotę, 3 czerwca, odbyło się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Mszy Świętej przewodniczył, a także wygłosił kazanie Ks. Bartłomiej Zakrzewski. Spotkanie z orędziem fatimskim zbiegło się z Wigilią Zesłania Ducha Świętego, do czego nawiązał Kaznodzieja mówiąc o pragnieniu. więcej »

  Paulina Kubas
 • 01.06.2017 @ 00.35

  Bp Stanisław Jamrozek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii

  Bp Stanisław Jamrozek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii

  Po modlitwie wstawienniczej nad młodzieżą, która stanęła w dniu Nawiedzenia NMP w jarosławskiej kolegiacie, Kościół przez dłonie Ks. Bpa Stanisława Jamrozka udzielił jej daru Ducha Świętego. Czas przygotowania do sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego obejmował kilka lat: najpierw rodzina, następnie katecheza i rekolekcje. Pod "okiem" Ks. Daniela Kina przez trzy lata młodzież zdobywała wiedzę i pragnienie sakramentu. Postawmy w tym miejscu pytanie: bierzmowanie i co dalej? Czy Bóg jest "atrakcyjny" w rozumieniu młodego człowieka? A wobec konfrontacji ze światem niewiary, jakie będą argumenty wewnętrzne, by obronić swoje przekonanie? więcej »

  ks. red.
 • 31.05.2017 @ 23.51

  Rekolekcje przed Bierzmowaniem

  Rekolekcje przed Bierzmowaniem

  W dniach 26-28.05 2017 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczyła w rekolekcjach w Dubiecku. Podczas tych dni kandydaci mieli szansę pogłębić swoja wiedzę na temat wiary i bierzmowania. Rekolekcje prowadził ks. Lesław Pelc - dyrektor ośrodka i asystent diecezjalny KSM. Serdeczne dziękujemy animatorom, księżom oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do przeprowadzenia rekolekcji. więcej »

  Oliwia
Wszystkich: 968
1  2  3 4 5 ...12