Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 25-02-2017, świętujemy imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 08.12.2016 @ 22.18

  Turniej Piłki Nożnej LSO

  Turniej Piłki Nożnej LSO

  W dniu 3 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu, odbyły się eliminacje na szczeblu dekanatu do VIII Archidiecezjalnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. więcej »

  ks. red.
 • 18.11.2016 @ 21.31

  Uroczystości niepodległościowe w obiektywie Michała Macha

  Uroczystości niepodległościowe w obiektywie Michała Macha

  Zapraszamy do autorskiej galerii Michała Macha. To tylko niektóre ujęcia upamiętniające obchody 11 listopada. więcej »

  fot. Michał Mach
 • 16.11.2016 @ 09.40

  To Ojczyzna Twa

  To Ojczyzna Twa

  Święta Narodowe tworzą tożsamość osoby. Człowiek potrzebuje swojej historii, jak i historii swojego narodu. Polska, jako organizm, istnieje w nas także dzięki przeszłości, którą przywołujemy w dniach listopadowych. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 22.14

  Listopadowe granie i śpiewanie

  Listopadowe granie i śpiewanie

  W pierwszą niedzielę listopada świątynia jarosławskiej Kolegiaty zabrzmiała muzyką w wykonaniu Chóru z Kańczugi Michael pod dyrekcją Huberta Hadro oraz jarosławskiej orkiestry dętej Fila Lala. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 21.32

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wspomnienie Wszystkich Zmarłych rozpoczęło okres listopadowej modlitwy za zmarłych. Im nasza modlitwa jest potrzebna. Sens takiej modlitwy wyznacza wiara w odpuszczenie grzechów i kar czyściowych. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie warunki odpustu. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 20.04

  Wierzę w świętych obcowanie!

  Wierzę w świętych obcowanie!

  W gronie świętych są ci, którzy obmyli swe szaty we krwi Baranka. "Patrząc w niebo znajdujemy wielkich świętych, ale mamy nadzieję, że zobaczymy także naszych bliskich". Tymi słowami Ks. Marian Bocho, proboszcz parafii Bożego Ciała, wyraził także nadzieję naszego serca, a nasze stąpanie po cmentarnych alejach, nasza refleksja i modlitwa, zostało ożywione i ufne. więcej »

  ks. red.
 • 29.10.2016 @ 22.39

  Nowenna z Gimnazjum nr 3

  Nowenna z Gimnazjum nr 3

  W dniu 19 października odbyła się, jak w każdą środę, nowenna, w czasie której społeczność Gimnazjum nr. 3 mogła podziękować za miniony tydzień oraz wszystkie dary otrzymane przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej. Tego dnia młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego, wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzicami, uczestniczyła w nabożeństwie i poprowadziła modlitwę różańcową, a Mszę Świętą przyozdobiła śpiewem. więcej »

  fot. Iwona
 • 24.10.2016 @ 19.59

  Jezus przywołał do Siebie tych, których Sam chciał...

  Jezus przywołał do Siebie tych, których Sam chciał...

  Tegoroczne hasło działań duszpasterskich Kościoła Katolickiego w Polsce brzmi: „Idźcie i głoście”. Jednym z dzieł idących za tymi słowami jest Szkoła Uczniów Jezusa – inicjatywa ewangelizacyjno-formacyjna wspólnoty „Ludzie Zboisk”. Nie jest to inicjatywa nowa, wyjątkowy charakter nadaje jej dwudziesta piąta rocznica zorganizowania pierwszej Szkoły Uczniów Jezusa, których słowa przewodnie towarzyszą nam także w tym roku: „Potem (Jezus) wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli (aby z Nim byli), by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki, i by mieli władzę wypędzać złe duchy”(Mk 3,13-15). więcej »

  fot. Ryszard Pieniążek
 • 15.10.2016 @ 22.49

  Modlitwa za nauczycieli

  Modlitwa za nauczycieli

  We wtorek, 11 października, dzieci przygotowujące się do I Komunii, ich rodzice oraz nauczyciele należący do Duszpasterstwa Nauczycieli, wzięli udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej. więcej »

  ks. Marcin Klin
 • 15.10.2016 @ 22.18

  Przygotowanie do I Komuni Świętej

  Przygotowanie do I Komuni Świętej

  Miesiąc październik w tradycji Kościoła jest czasem, w którym częściej niż zwykle sięgamy po różaniec, rozważając życie Jezusa i Maryi. Maryja w objawieniach fatimskich prosiła dzieci, by "odmawiały codziennie różaniec". więcej »

  ks. Marcin Klin
Wszystkich: 922
1  2  3 4 5 ...12