Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-03-2019, świętujemy imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 27.03.2016 @ 11.21

  Niedziela zmartwychwstania

  Niedziela zmartwychwstania

  Zmartwychwstanie domaga się od nas wiary! Procesja wokół kościoła, dzwony ogłaszające zwycięstwo nad śmiercią to ważne przejawy wydarzenia jakim jest zmartwychwstanie. Słowo Wcielone, Chrystus Zmartwychwstały stawia przed nami pytanie o naszą osobistą, ale i wspólnotową wiarę. Zachęcamy do odsłuchania homilii w poranek zmartwychwstania. więcej »

  ks. red.
 • 27.03.2016 @ 11.13

  Wigilia Wielkanocy

  Wigilia Wielkanocy

  Liturgia światła, a także liturgia Słowa, następnie wody, by odnowić chrzest skupiają naszą uwagę na Wielkiej Tajemnicy Wiary, że Chrystus umarł, prawdziwie zmartwychwstał i powróci, by śmierć druga nas ominęła. Alleluja! więcej »

  ks. red.
 • 25.03.2016 @ 21.04

  Celebrowaliśmy tajemnicę Wielkiego Piątku

  Celebrowaliśmy tajemnicę Wielkiego Piątku

  Wielki Piątek jest niejako sercem chrześcijaństwa. Chrystus wszedł w ludzkie cierpienie i zmienił jego oblicze. Odtąd smutek grzechu może mieć wymiar zbawczy. więcej »

  ks. red.
 • 24.03.2016 @ 21.03

  Jezus ustanowił Pamiątkę Swej śmierci i zmartwychwstania

  Jezus ustanowił Pamiątkę Swej śmierci i zmartwychwstania

  Uobecnienie wydarzenia z Wieczernika przekracza nasze zdolności poznawcze. Ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa domaga się od nas wiary. więcej »

  ks. red.
 • 24.03.2016 @ 09.55

  Rekolekcje wielkopostne

  Rekolekcje wielkopostne

  Troska o życie duchowe wydaje się dzisiaj niedoceniana. Wynika to poniekąd z dechrystianizacji, która dotknęła Kościół. Jak ten proces odwrócić? Rekolekcje wielkopostne są ku temu dobrą okazją, są częścią dłuższego procesu nawrócenia. Ksiądz Tadeusz Musz, nasz tegoroczny rekolekcjonista, dotykał istotnych wątków życia duchowego i pomógł nam je ponazywać. Przed nami Triduum paschalne, czas spojrzenia na swoje życie. Warto wrócić do niektórych myśli z rekolekcji. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 22.03.2016 @ 10.55

  Rekolekcje dla Szkół Średnich i Gimnazjum

  Rekolekcje dla Szkół Średnich i Gimnazjum

  W Parafii Bożego Ciała odbyły się rekolekcje dla Gimnazjum i Szkół Średnich znajdujących się na jej terenie. Rekolekcjom, które odbywały się w dniach 8 - 9 marca 2016 przewodniczył Ks. Marek Bałwas, kapłan, osoba niepełnosprawna. Pomimo cierpienia i bólu przyjechał, aby głosić Słowo Boże. Swoją postawą i wygłoszonymi naukami wzruszył niejedno serce i niejedna zakręciła się łza w oku. Chcielibyśmy, aby coroczne rekolekcje wielkopostne były tak wielkim przeżyciem jak minione. Ksiądz Marek nauczył nas jak przebaczać, żyć, kochać Boga i ludzi. /Paulina/ więcej »

  ks. red.
 • 17.03.2016 @ 22.22

  „Bóg jest Miłością”

  „Bóg jest Miłością”

  W dniach od 11 do 12 marca miały miejsce rekolekcje szkolne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Piotr Piskorz, wikariusz z parafii Kosina. więcej »

  ks. red.
 • 06.03.2016 @ 19.16

  Dobre przesłanie Osiołka na kółkach

  Dobre przesłanie Osiołka na kółkach

  W czwartą niedzielę Wielkiego Postu - 6 marca 2016 roku - gościliśmy w naszej Parafii Ks. Marka Bałwasa. Kapłan diecezji włocławskiej wygłosił do nas Słowo Boże, podzielił się swoim życiem i modlił się z nami. Jego posługa ma szczególne znamiona: jest naznaczona cierpieniem. Na naszej stronie można posłuchać Jego homilii, a także kazania pasyjnego. Ks. Marek pozostanie u nas do środy, gdyż głosić będzie rekolekcje dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. więcej »

  ks. red.
 • 06.03.2016 @ 13.32

  DEKALNALNY ETAP KONKURSU BIBLIJNEGO

  DEKALNALNY ETAP KONKURSU BIBLIJNEGO

  Natalia Kołcz i Łukasz Sęk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu oraz Mateusz Maziarek z Zespołu Szkół w Pawłosiowie to zwycięzcy dekanalnego etapu konkursu biblijnego „Chrystus daje nam nowe życie”, który odbył się 2 marca w sali parafialnej Kolegiaty Bożego Ciała w Jarosławiu. Ci uczniowie będą reprezentować dekanat Jarosław I w finale na szczeblu diecezjalnym. więcej »

  Piotr Czech
 • 15.02.2016 @ 22.28

  Turniej Piłki Nożej

  Turniej Piłki Nożej

  W sobotę 6 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu odbył się VII Archidiecezjalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej na szczeblu dekanatu Jarosław I. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1033
7... 14 15 16  17  18 19 20 ...27