Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-03-2019, świętujemy imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 18.07.2016 @ 11.25

  A teraz wakacje

  A teraz wakacje

  Zakończenie roku szkolnego to poniekąd przełomowy dzień, na który każdy z nas czekał. W dniu 24 czerwca o godzinie 8:00 została odprawiona Mszą Święta dla Gimnazjum oraz Szkół Średnich z okazji zakończenia roku szkolnego, które zbiegło się z Uroczystością Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Podczas homilii, którą wygłosił ks. Artur Drozd, padło ważne pytanie: "Czy wakacje mogą być bez Boga?" więcej »

  M&P
 • 02.06.2016 @ 22.05

  Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała

  Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała

  Nasza Parafia ma swoje szczególne prawo i tytuł do Bożego Ciała. Należy o tym przypomnieć w roku łaski. Boże Ciało to dar. Misterny plan Szatana, by zniszczyć Jezusa, który stał się dla nas słabym, okazał się pułapką dla wroga Boga i człowieka. Po śmierci, która miała unicestwić nasze Zbawienie, stało się coś, czego nie zna świat, śmierć i Szatan. Jezus Chrystus zmartwychwstał i jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata, On Jest pod postacią chleba. więcej »

  ks. red.
 • 02.06.2016 @ 21.37

  Pożegnaliśmy ś.p. Józefa Klina

  Pożegnaliśmy ś.p. Józefa Klina

  Chałupki Dębniańskie są rodziną miejscowością Ks. Marcina Klina, wikariusza naszej Parafii. We czwartek, 2 czerwca, udaliśmy się do Parafii Św. Andrzeja Apostoła we wspomnianych Chałupkach Dębniańskich, aby modlitwą otoczyć ś.p. Józefa, a jednocześnie wesprzeć tych, których pozostawił. Arcybiskup Józef Michalik na początku Mszy Świętej poprosił Boga, by przejął to, czego nie może uczynić zmarły Józef. Śmierć budzi wiele refleksji, ale podjęte z wiarą umacniają nas w codziennym krzyżu. więcej »

  ks. red.
 • 26.05.2016 @ 21.28

  Uroczystość Bożego Ciała i Krwi

  Uroczystość Bożego Ciała i Krwi

  Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa gromadzi rokrocznie rzesze jarosławian, zarówno na Mszy Świętej, jak i uroczystej procesji ulicami miasta. W tym roku sprzyjała nam pogoda i mogliśmy w dużej grupie iść z Jezusem, który "domy nasze widzieć przychodzi". Niech jednak nie mylą nas liczby i sprawna organizacja uroczystości kościelnych. Wysłuchajmy homilii Ks. Tadeusza, który przewodził naszym uroczystościom. Niech Słowo Boże prostuje nasze drogi! więcej »

  ks. red.
 • 26.05.2016 @ 19.29

  Sakrament Bierzmowania

  Sakrament Bierzmowania

  We środę, 25 maja, grupa młodzieży naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Stanisława Jamrozka. Trzyletni okres przygotowania do Sakramentu Bierzmowania miał na celu wtajemniczenie w obecność Ducha Świętego, który przychodzi z darami w nasze życie. Namaszczenie staje się osobistym i wspólnotowym aktem przyjęcia Pocieszyciela i pełnienia Bożej woli w mocy Ducha. Módlmy się za młodzież naszej Parafii, aby zbudowała mocną wiarę i dała jej świadectwo! więcej »

  ks. red.
 • 26.05.2016 @ 16.52

  Rekolekcje przed bierzmowaniem

  Rekolekcje przed bierzmowaniem

  W dniach 20 - 22 maja 2016 roku, 59 osobowa grupa młodzieży wraz opiekunem: ks. Danielem, uczestniczyła w rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania. Rekolekcje obyły się w Ośrodku Rekolekcyjnym Dubiecko - Wybrzeże, a poprowadził je ks. Lesław Pelc - diecezjalny asystent KSM wraz z ekipą animatorów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. więcej »

  ks. red.
 • 25.05.2016 @ 23.07

  Pielgrzymka diabetyków

  Pielgrzymka diabetyków

  Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Koło Terenowe w Jarosławiu, wraz z Proboszczem Parafii Bożego Ciała w Jarosławiu, zaprosił diabetyków i ich rodziny w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia do wspólnej modlitwy przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin w Jarosławiu. To już piąte spotkanie diabetyków z Podkarpacia odbyło się 13 maja w jarosławskiej Kolegiacie. więcej »

  ks. red.
 • 25.05.2016 @ 16.02

  I Komunia Święta

  I Komunia Święta

  W dniu 8 maja 2016 roku, grupa 49. dzieci z naszej Parafii przyjęła po raz pierwszy Pana Jezusa. więcej »

  ks. red.
 • 22.04.2016 @ 14.18

  Historio naszego Narodu wykształć nas!

  Historio naszego Narodu wykształć nas!

  Historia jest nauczycielem życia. Nie musimy się wstydzić tego, że jesteśmy polakami! Niech kształci nas przeszłość Narodu, który przyjął chrzest 1050 lat temu! To tylko niektóre z odgłosów wołających do odczytania na nowo historii naszego narodu, do zrodzenia świadomych elit. więcej »

  ks. red.
 • 27.03.2016 @ 13.48

  Alleluja! Jezus żyje!

  Alleluja! Jezus żyje!

  Przeglądając zdjęcia z uroczystości wielkanocnych przyjmijmy życzenia, które można odsłuchać na naszej stronie w wersji audio. Niech nasze serca wypełnią się wiarą w moc Zmartwychwstałego, a pomoc Boża stale towarzyszy! więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1033
6... 13 14 15  16  17 18 19 ...26