Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-07-2018, świętujemy imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 04.08.2016 @ 18.38

  Uczyniłem to dla ks. Piotra Skargi, który ukochał Jarosław

  Uczyniłem to dla ks. Piotra Skargi, który ukochał Jarosław

  W drugą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin spotkaliśmy się w jarosławskiej świątyni na Eucharystii, której przewodniczył ks. Kazimierz Leń, a kazanie wygłosił ks. Ludwik Grzebień. Obaj Kapłani należą do Towarzystwa Jezusowego, a ich wkład w koronację obrazu Matki Bożej w Kolegiacie jest nie do przecenienia. więcej »

  ks. red.
 • 04.08.2016 @ 14.42

  W rocznicę Powstania Warszawskiego

  W rocznicę Powstania Warszawskiego

  Plac Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu był miejscem obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Początek sierpnia ma dla nas szczególne znaczenie historyczne i uczy nas przywiązania do Ojczyzny. Godzina "W" wyznaczyła zryw ku niepodległości. Burmistrz Jarosławia zwołał nas na apel pod pomnik Bohaterów i Ofiar I Wojny Światowej, by 1. sierpnia oddać cześć i pomodlić się za tych, co oddali życie za nasz Naród. więcej »

  ks. red.
 • 20.07.2016 @ 22.34

  Rodziny naszej Parafii przyjęły młodzież z Italii i Mauritiusa

  Rodziny naszej Parafii przyjęły młodzież z Italii i Mauritiusa

  Powitanie niesie z sobą pewną niepewność. Przyjmując do swego domostwa zadajemy sobie pytanie: jak będzie się czuła osoba zaproszona? Dzisiejszego wieczoru młodzież, która odpowiedziała na wezwanie Papieża Franciszka zawitała u rodzin naszej Parafii. Życzymy wszystkim dobrych wrażeń i mamy nadzieję na Boże błogosławieństwo zarówno dla naszych Gości, jak i Gospodarzy więcej »

  ks. red.
 • 20.07.2016 @ 20.28

  Jarosław rozpoczął Światowe Dni Młodzieży

  Jarosław rozpoczął Światowe Dni Młodzieży

  W obecności kapłanów, młodzieży Jarosławia i okolic, a przede wszystkim gości z poza Polski rozpoczęliśmy dni spotkania i wspólnej modlitwy. Jarosławska Kolegiata otwarła swe drzwi na spotkanie młodych. Ks. Piotr Baraniewicz, koordynator ŚDM na teren Jarosławia, zaprosił wszystkich do udziału w radości Kościoła młodych. Wszyscy jesteśmy młodzi, bo Ewangelia czyni nas takimi! Bracie i Siostro nie miej wątpliwości, że Bóg i Ciebie zaprasza! więcej »

  ks. red.
 • 18.07.2016 @ 12.33

  Dziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny

  Dziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej tradycyjnie rozpoczęła się Mszą św. o godzinie 9.00 odprawioną przez ks. Marcina Klina. W tym dniu patronował nam Św. Jan Chrzciciel. Przeżywając Jego narodzenie mogliśmy dziękować Bogu, a jednocześnie cieszyć się czasem wakacji. więcej »

  Wiktoria
 • 18.07.2016 @ 11.25

  A teraz wakacje

  A teraz wakacje

  Zakończenie roku szkolnego to poniekąd przełomowy dzień, na który każdy z nas czekał. W dniu 24 czerwca o godzinie 8:00 została odprawiona Mszą Święta dla Gimnazjum oraz Szkół Średnich z okazji zakończenia roku szkolnego, które zbiegło się z Uroczystością Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Podczas homilii, którą wygłosił ks. Artur Drozd, padło ważne pytanie: "Czy wakacje mogą być bez Boga?" więcej »

  M&P
 • 02.06.2016 @ 22.05

  Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała

  Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała

  Nasza Parafia ma swoje szczególne prawo i tytuł do Bożego Ciała. Należy o tym przypomnieć w roku łaski. Boże Ciało to dar. Misterny plan Szatana, by zniszczyć Jezusa, który stał się dla nas słabym, okazał się pułapką dla wroga Boga i człowieka. Po śmierci, która miała unicestwić nasze Zbawienie, stało się coś, czego nie zna świat, śmierć i Szatan. Jezus Chrystus zmartwychwstał i jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia świata, On Jest pod postacią chleba. więcej »

  ks. red.
 • 02.06.2016 @ 21.37

  Pożegnaliśmy ś.p. Józefa Klina

  Pożegnaliśmy ś.p. Józefa Klina

  Chałupki Dębniańskie są rodziną miejscowością Ks. Marcina Klina, wikariusza naszej Parafii. We czwartek, 2 czerwca, udaliśmy się do Parafii Św. Andrzeja Apostoła we wspomnianych Chałupkach Dębniańskich, aby modlitwą otoczyć ś.p. Józefa, a jednocześnie wesprzeć tych, których pozostawił. Arcybiskup Józef Michalik na początku Mszy Świętej poprosił Boga, by przejął to, czego nie może uczynić zmarły Józef. Śmierć budzi wiele refleksji, ale podjęte z wiarą umacniają nas w codziennym krzyżu. więcej »

  ks. red.
 • 26.05.2016 @ 21.28

  Uroczystość Bożego Ciała i Krwi

  Uroczystość Bożego Ciała i Krwi

  Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa gromadzi rokrocznie rzesze jarosławian, zarówno na Mszy Świętej, jak i uroczystej procesji ulicami miasta. W tym roku sprzyjała nam pogoda i mogliśmy w dużej grupie iść z Jezusem, który "domy nasze widzieć przychodzi". Niech jednak nie mylą nas liczby i sprawna organizacja uroczystości kościelnych. Wysłuchajmy homilii Ks. Tadeusza, który przewodził naszym uroczystościom. Niech Słowo Boże prostuje nasze drogi! więcej »

  ks. red.
 • 26.05.2016 @ 19.29

  Sakrament Bierzmowania

  Sakrament Bierzmowania

  We środę, 25 maja, grupa młodzieży naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Stanisława Jamrozka. Trzyletni okres przygotowania do Sakramentu Bierzmowania miał na celu wtajemniczenie w obecność Ducha Świętego, który przychodzi z darami w nasze życie. Namaszczenie staje się osobistym i wspólnotowym aktem przyjęcia Pocieszyciela i pełnienia Bożej woli w mocy Ducha. Módlmy się za młodzież naszej Parafii, aby zbudowała mocną wiarę i dała jej świadectwo! więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1018
4... 11 12 13  14  15 16 17 ...24