Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 12.02.2017 @ 13.15

  „Tobie Dziewico na chwałę…” - obłóczyny naszych kleryków.

  „Tobie Dziewico na chwałę…” - obłóczyny naszych kleryków.

  7 grudnia o godzinie 17 podczas uroczystych Nieszporów Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP 17 alumnów kursu III przyjęło strój duchowny. Obrzędowi obłóczyn przewodniczył Arcybiskup Senior Józef Michalik. W obłóczynach uczestniczyli licznie zaproszeni goście, zaś swoim parafianom sutanny nałożyli ich Księża Proboszczowie. Po zakończonych nieszporach wszyscy udali się do seminaryjnego refektarza na uroczystą kolację. więcej »

  fot.: kl. K.Jaworski, kl. K. Kasperkowicz
 • 11.02.2017 @ 12.52

  Choroba, która uświęca...

  Choroba, która uświęca...

  We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes Kościół pochyla się nad chorymi. W kolegiackiej świątyni zgromadziły się osoby cierpiące na różne dolegliwości. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej Bienia, mogli zanurzyć swoje ofiary w ofierze Chrystusa. Mogli także posłuchać świadectwa kapłana - Księdza Andrzeja, który zmaga się z własną chorobą. Msza Święta połączona z sakramentem namaszczenia chorych odsłania Boży zamiar cierpienia, którym jest uświęcenie człowieka i dopełnienie cierpień Zbawiciela. więcej »

  ks. red.
 • 02.02.2017 @ 13.26

  Modlitwa nad osobami samotnymi

  Modlitwa nad osobami samotnymi

  W Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej, przed Królową Rodzin w jarosławskiej kolegiacie, sprawowana jest Eucharystia w intencji wdów, wdowców, osób samotnych, seniorów. Mszy Świętej przewodniczy każdorazowo duszpasterz osób samotnych Ks. Franciszek Rząsa. W tym roku również zaprosiliśmy do wspólnej modlitwy i polecaliśmy Bogu osoby szczególnie przez Niego umiłowane, które na wzór Starca Symeona, prorokini Anny noszą nadzieję zbawienia. więcej »

  ks. red.
 • 01.02.2017 @ 23.20

  Bożonarodzeniowe śpiewanie

  Bożonarodzeniowe śpiewanie

  W pierwszą środę lutego kolegiacka świątynia wypełniła się tymi, którzy cenią sobie kolędy oddające tajemnicę Narodzenia Boga. Chór Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina, pod dyrekcją Jadwigi Nowosiad i akompaniamencie Aleksandra Kozińskiego, wystąpił z koncertem pieśni o Wcieleniu Słowa Bożego. więcej »

  ks. red.
 • 29.01.2017 @ 22.56

  Niech wszyscy co wierzą śpieszą do Betlejem

  Niech wszyscy co wierzą śpieszą do Betlejem

  "Wiercidryle" po raz kolejny przygotowali nam spektakl bożonarodzeniowy. Młodzi aktorzy, pod dyrekcją Danuty Kroczek Młynarskiej, zagrali w kolegiacie jasełka pod tytułem: "Niech wszyscy co wierzą śpieszą do Betlejem!" W niedzielne popołudnie - 29 lutego - mogliśmy wrócić do Betlejem, do naszego Betlejem, gdzie dramaturgia narodzin Jezusa przenika naszą wiarę, nadzieję i miłość. więcej »

  ks. red.
 • 26.01.2017 @ 20.33

  Przy opłatkowym stole

  Przy opłatkowym stole

  W atmosferze świąt bożonarodzeniowych, w jarosławskiej kolegiacie odbyło się spotkanie "Polskich Wygnańców". Sybiracy zgromadzili się 26 stycznia na Mszy Świętej, a następnie w domu parafialnym na wspólnym opłatku. Wspólny stół przywołuje tych, co odeszli. Opłatek wydaje się, patrząc z tej pozycji, coraz smutniejszy. Sybiracy okręgu jarosławskiego w każdy wtorek są w swojej salce przy kolegiacie, aby ukazać trudne drogi rodaków. Życzymy Im wielu lat! więcej »

  ks. red.
 • 08.01.2017 @ 14.34

  Opłatek wspólnot parafialnych

  Opłatek wspólnot parafialnych

  Stół jest zawsze miejscem spotkania, a szczególny wymiar takiego spotkania przeżywamy podczas okresu Bożego narodzenia. W niedzielę 8. stycznia przy wspólnym stole zasiedli członkowie różnych wspólnot działających w naszej parafii. więcej »

  ks. red.
 • 31.12.2016 @ 18.57

  Dziękujemy Ci Boże!

  Dziękujemy Ci Boże!

  Upływający rok można oceniać przez liczby, wydarzenia, co to udało się uczynić, a także niewykorzystane szanse. Jednak miarą zwieńczenia, która winna wynikać z naszego serca jest wdzięczność. Ona charakteryzuje i najlepiej wyraża minione miesiące Roku Pańskiego 2016. więcej »

  ks. red.
 • 31.12.2016 @ 18.54

  Przyszliśmy spotkać Nowonarodzonego

  Przyszliśmy spotkać Nowonarodzonego

  Boże Narodzenie jest Tradycją, z której Kościół ciągle czerpie. Narodzenie Chrystusa inspiruje do spotkania Boga-Człowieka. Wszystko jest ważne: wystrój, przygotowanie liturgii, obrzędy wigilijne. Jednak zasadniczą miarą jest osobiste spotkanie z Nim, z Tym Który dla tego spotkania przyszedł na ziemie i stał się człowiekiem. Jarosławska Kolegiata wypełniła się wiernymi, by celebrować owo spotkanie. więcej »

  ks. red.
 • 18.12.2016 @ 20.55

  Rekolekcje adwentowe

  Rekolekcje adwentowe

  Ks. Łukasz Jastrzębski był głosicielem Słowa Bożego podczas rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Czy tworzenie środowiska wiary w naszych domach jest trudne? Jak często ulegamy niewierze? Czy Jezus przeprowadzi nas w sytuacji, gdy uderzające w nas wiadomości z zewnątrz budzą tyle niepokoju? Pytania, które rodzą się w naszych sercach. Jakie jest Twoje pytanie? Na naszej stronie można odsłuchać poszczególnych kazań. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1033
2... 9 10 11  12  13 14 15 ...22