Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-07-2018, świętujemy imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 07.11.2016 @ 21.32

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wspomnienie Wszystkich Zmarłych rozpoczęło okres listopadowej modlitwy za zmarłych. Im nasza modlitwa jest potrzebna. Sens takiej modlitwy wyznacza wiara w odpuszczenie grzechów i kar czyściowych. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie warunki odpustu. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 20.04

  Wierzę w świętych obcowanie!

  Wierzę w świętych obcowanie!

  W gronie świętych są ci, którzy obmyli swe szaty we krwi Baranka. "Patrząc w niebo znajdujemy wielkich świętych, ale mamy nadzieję, że zobaczymy także naszych bliskich". Tymi słowami Ks. Marian Bocho, proboszcz parafii Bożego Ciała, wyraził także nadzieję naszego serca, a nasze stąpanie po cmentarnych alejach, nasza refleksja i modlitwa, zostało ożywione i ufne. więcej »

  ks. red.
 • 29.10.2016 @ 22.39

  Nowenna z Gimnazjum nr 3

  Nowenna z Gimnazjum nr 3

  W dniu 19 października odbyła się, jak w każdą środę, nowenna, w czasie której społeczność Gimnazjum nr. 3 mogła podziękować za miniony tydzień oraz wszystkie dary otrzymane przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej. Tego dnia młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego, wraz z gronem pedagogicznym oraz rodzicami, uczestniczyła w nabożeństwie i poprowadziła modlitwę różańcową, a Mszę Świętą przyozdobiła śpiewem. więcej »

  fot. Iwona
 • 24.10.2016 @ 19.59

  Jezus przywołał do Siebie tych, których Sam chciał...

  Jezus przywołał do Siebie tych, których Sam chciał...

  Tegoroczne hasło działań duszpasterskich Kościoła Katolickiego w Polsce brzmi: „Idźcie i głoście”. Jednym z dzieł idących za tymi słowami jest Szkoła Uczniów Jezusa – inicjatywa ewangelizacyjno-formacyjna wspólnoty „Ludzie Zboisk”. Nie jest to inicjatywa nowa, wyjątkowy charakter nadaje jej dwudziesta piąta rocznica zorganizowania pierwszej Szkoły Uczniów Jezusa, których słowa przewodnie towarzyszą nam także w tym roku: „Potem (Jezus) wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli (aby z Nim byli), by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki, i by mieli władzę wypędzać złe duchy”(Mk 3,13-15). więcej »

  fot. Ryszard Pieniążek
 • 15.10.2016 @ 22.49

  Modlitwa za nauczycieli

  Modlitwa za nauczycieli

  We wtorek, 11 października, dzieci przygotowujące się do I Komunii, ich rodzice oraz nauczyciele należący do Duszpasterstwa Nauczycieli, wzięli udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej. więcej »

  ks. Marcin Klin
 • 15.10.2016 @ 22.18

  Przygotowanie do I Komuni Świętej

  Przygotowanie do I Komuni Świętej

  Miesiąc październik w tradycji Kościoła jest czasem, w którym częściej niż zwykle sięgamy po różaniec, rozważając życie Jezusa i Maryi. Maryja w objawieniach fatimskich prosiła dzieci, by "odmawiały codziennie różaniec". więcej »

  ks. Marcin Klin
 • 13.10.2016 @ 18.10

  „Do Maryi po miłosierne serce”

  „Do Maryi po miłosierne serce”

  W słoneczny sobotni poranek, 1 października, pielgrzymowała młodzież maturalna z Archidiecezji Przemyskiej na spotkanie z Królową Polski - Panią Jasnogórską, aby powierzyć czas przygotowania do egzaminu dojrzałości, ale też odkryć tajemnice, czego Bóg oczekuje od młodych. Grupa maturzystów jarosławskich, uczących się na terenie naszej parafii, wyruszyła wraz z opiekunami – katechetami Anną Korneńko, ks. Krystianem i ks. Łukaszem. więcej »

  ks. red.
 • 11.10.2016 @ 20.41

  Róża dla Maryi - II Pielgrzymka Małżeństw do Królowej Rodzin

  Róża dla Maryi - II Pielgrzymka Małżeństw do Królowej Rodzin

  W dniu 8. października br., obchodziliśmy Święto Rodzin. Małżonkowie, którzy przyjechali z całej archidiecezji przemyskiej, dziękowali za swoje rodziny, a w szczególności za przebyte razem lata w małżeństwie. Po zawiązaniu wspólnoty odmówiliśmy różaniec. W tym czasie rodziny szły w procesji z różami, składając je przed ołtarzem z wdzięczności do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Następnie wysłuchaliśmy wykładu Agnieszki i Bogusława Zarembów (małżeństwa z trojgiem dzieci) na temat: „Seksualność małżeńska w budowaniu więzi. Szanse i zagrożenia”. W dalszym ciągu wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii. Po nakarmieniu duszy mogliśmy nasycić swoje ciało przepysznym bigosem i ciepłą herbatą oraz zaopatrzyć się w książki na temat małżeństwa i dobrego wychowania dzieci. więcej »

  ks. red.
 • 24.09.2016 @ 20.08

  Nasza Parafia przyjęła Sztandar Róż Żywego Różańca

  Nasza Parafia przyjęła Sztandar Róż Żywego Różańca

  W sobotnie przedpołudnie, 24 września, 60. osobowa grupa z Jarosławskiej Kolegiaty wyruszyła autokarami na coroczne spotkanie Rodziny Różańcowej. W bieżącym roku odbyło się w Komborni w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Wydarzenie to zgromadziło kilkutysięczną rzeszę rozmodlonych braci i sióstr różańcowych. Nasza Parafia przejęła sztandar Róż Żywego Różańca z parafii Kombornia, a tym samym w przyszłym roku Rodzina Różańcowa Archidiecezji Przemyskiej spotka się u stóp Królowej Rodzin w jarosławskiej kolegiacie. więcej »

  ks. red.
 • 19.09.2016 @ 13.18

  Pamiętamy!

  Pamiętamy!

  Wrzesień 1939 roku przywołuje bolesną chwilę naszej historii. Polska w swoich dzieciach doświadczyła najwyższej próby. Dzień Sybiraka przywołuje tamte wydarzenia, które dla ocalałych są ciągle świeże. Podczas Mszy Świętej dzwony kolegiackiej świątyni odezwały się, by przywołać refleksję podzwonną. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1018
2... 9 10 11  12  13 14 15 ...22