Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 22-07-2017, świętujemy imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 31.12.2015 @ 18.44

  Dziękowaliśmy Bogu za 2015 rok!

  Dziękowaliśmy Bogu za 2015 rok!

  Zakończenie roku jest okazją do ukazania dzieła Bożego i ludzkiego w kontekście minionego czasu. Kościół gromadzi się, by w ty dniu podziękować Bogu za miniony okres. W naszej Parafii wielbiliśmy Boga wraz z Maryją, bo nasza wspólnota jest maryjną. Ksiądz Proboszcz przypomniał ważniejsze wydarzenia ostatniego roku i na ich tle mogliśmy podjąć osobistą refleksję. więcej »

  ks. red.
 • 27.12.2015 @ 17.26

  Królowo Rodzin błogosław rodzinom!

  Królowo Rodzin błogosław rodzinom!

  Już po raz 10. w naszej świątyni modliliśmy się w intencji małżeństw i rodzin z okazji Święta Świętej Rodziny. Eucharystii o godzinie 12.30 przewodniczył J. E. Ks. Bp Stanisław Jamrozek. Podczas Mszy Świętej skierował słowo pasterskie ukazując, że dzisiaj możliwe jest budowanie rodziny na wzór tej z Nazaretu, a idąc dalej można zadać pytanie: czy możliwe jest piękne życie bez takiej rodziny? więcej »

  ks. red.
 • 25.12.2015 @ 17.43

  Zabłysło nam Światło!

  Zabłysło nam Światło!

  Pasterką rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Ksiądz Marian Bocho, proboszcz Kolegiaty Jarosławskiej, podczas homilii nawiązał do chrztu Polski, do historii Kraju, który swoje istnienie mocno związał ze światłem Ewangelii. Ono kształtowało początki naszej państwowości, a do nas należy przekazać je kolejnym pokoleniom. więcej »

  fot. Marcin Lewandowski
 • 18.12.2015 @ 22.05

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  Dnia 6 grudnia, kiedy w liturgii Kościoła wspominamy św. Mikołaja, do Liturgicznej Służby Ołtarza zostali włączeni nowi Kandydaci. więcej »

  ks. red.; zdj. Denis Tyczyński
 • 30.11.2015 @ 21.01

  W 30. rocznicę śmierci kapłana

  W 30. rocznicę śmierci kapłana

  We czwartek, 26 listopada, minęła 30. rocznica śmierci ks. Bronisława Fili, wikariusza, a następnie proboszcza parafii kolegiackiej. Wieloletni Proboszcz naszej Parafii, znany przede wszystkim starszemu pokoleniu, wśród którego żyją jego wychowankowie, został przypomniany przez ks. prał. Kazimierza Wójcikowskiego. Emerytowany Kustosz Sanktuarium w Jodłówce przybył do Kolegiaty, by modlić się za swojego przyjaciela. więcej »

  ks. red.
 • 30.11.2015 @ 18.47

  Żyć w prawdzie i dla dobra

  Żyć w prawdzie i dla dobra

  W Uroczystość Chrystusa Króla, 22 listopada, świętowaliśmy wraz przybyłymi gośćmi do naszej Parafii. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Tadeusz Guz, teolog i filozof, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który sprawował Mszę Świętą w intencji Pana Stanisława Piotrowicza, posła na Sejm obecnej kadencji. Nasz Dziennik przeprowadził relację z tego wydarzenia i udostępnił na swojej stronie internetowej. więcej »

  ks. red.
 • 17.11.2015 @ 09.23

  Z hołdem ks. Jakubowi Makarze w 50 rocznicę śmierci …

  Z hołdem ks. Jakubowi Makarze w 50 rocznicę śmierci …

  Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia wraz ze swoim prezesem Dariuszem Jasiewiczem, ks. proboszczem Marianem Bocho i wiceprzewodniczącym RM Jarosławia Tadeuszem Słowikiem uczestniczyło dnia 8 października 2015 r., w obchodach dla uczczenia 50. rocznicy śmierci ks. Jakuba Makary, zasłużonego wielce dla parafii kolegiackiej w Jarosławiu, Miasta i diecezji przemyskiej. Uroczystość miała miejsce w Jaworniku Polskim, rodzinnej miejscowości, gdzie zmarły przed pół wiekiem kapłan urodził się, wzrastał fizycznie i duchowo, skąd wyruszył, aby wypełnić misję, którą zlecił mu Pan Żniwa, Pan Winnicy. więcej »

  Anna Korneńko
 • 16.11.2015 @ 22.43

  Oderwij się!

  Oderwij się!

  Parafia Bożego Ciała w Jarosławiu Kolegiacie nawiązała współpracę z Aeroklubem Ziemi Jarosławskiej. Owocem było uczestniczenie dzieci i młodzieży w poznawaniu środowiska i pracy Aeroklubu oraz w przelotach szybowcowych. W sobotę, 14 listopada, mimo wietrznej pogody, grupie dzieci i młodzieży z naszej parafii udało oderwać się od ziemi i spędzić kilka chwil na wysokości. więcej »

  ks. red.
 • 11.11.2015 @ 22.39

  Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

  Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

  Pieśnią patriotyczną rozpoczęliśmy świętowanie w jarosławskiej Kolegiacie 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Chór "Jarosław" wykonał utwór: Gaude Mater Polonia, który skierował nasze myśli ku Ojczyźnie, ku Matce. O godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta - popłynęła modlitwa za Kraj Rodzinny. więcej »

  ks. red.
 • 28.10.2015 @ 13.45

  Gimnazjum nr 3 u stóp Matki Bożej

  Gimnazjum nr 3 u stóp Matki Bożej

  21 października 2015, społeczność Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu, zgromadziła się na nowennie u stóp Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 959
1... 8 9 10  11  12 13 14 ...21