Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 21-06-2018, świętujemy imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 08.01.2017 @ 14.34

  Opłatek wspólnot parafialnych

  Opłatek wspólnot parafialnych

  Stół jest zawsze miejscem spotkania, a szczególny wymiar takiego spotkania przeżywamy podczas okresu Bożego narodzenia. W niedzielę 8. stycznia przy wspólnym stole zasiedli członkowie różnych wspólnot działających w naszej parafii. więcej »

  ks. red.
 • 31.12.2016 @ 18.57

  Dziękujemy Ci Boże!

  Dziękujemy Ci Boże!

  Upływający rok można oceniać przez liczby, wydarzenia, co to udało się uczynić, a także niewykorzystane szanse. Jednak miarą zwieńczenia, która winna wynikać z naszego serca jest wdzięczność. Ona charakteryzuje i najlepiej wyraża minione miesiące Roku Pańskiego 2016. więcej »

  ks. red.
 • 31.12.2016 @ 18.54

  Przyszliśmy spotkać Nowonarodzonego

  Przyszliśmy spotkać Nowonarodzonego

  Boże Narodzenie jest Tradycją, z której Kościół ciągle czerpie. Narodzenie Chrystusa inspiruje do spotkania Boga-Człowieka. Wszystko jest ważne: wystrój, przygotowanie liturgii, obrzędy wigilijne. Jednak zasadniczą miarą jest osobiste spotkanie z Nim, z Tym Który dla tego spotkania przyszedł na ziemie i stał się człowiekiem. Jarosławska Kolegiata wypełniła się wiernymi, by celebrować owo spotkanie. więcej »

  ks. red.
 • 18.12.2016 @ 20.55

  Rekolekcje adwentowe

  Rekolekcje adwentowe

  Ks. Łukasz Jastrzębski był głosicielem Słowa Bożego podczas rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Czy tworzenie środowiska wiary w naszych domach jest trudne? Jak często ulegamy niewierze? Czy Jezus przeprowadzi nas w sytuacji, gdy uderzające w nas wiadomości z zewnątrz budzą tyle niepokoju? Pytania, które rodzą się w naszych sercach. Jakie jest Twoje pytanie? Na naszej stronie można odsłuchać poszczególnych kazań. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 09.12.2016 @ 21.40

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  W drugą niedziele adwentu nasza wspólnota parafialna powitała w gronie Liturgicznej Służby Liturgicznej pięciu nowych Kandydatów, którzy od września w cotygodniowych spotkaniach przygotowywali się do pełnienia tej szczególnej posługi. więcej »

  ks. red.
 • 08.12.2016 @ 22.18

  Turniej Piłki Nożnej LSO

  Turniej Piłki Nożnej LSO

  W dniu 3 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu, odbyły się eliminacje na szczeblu dekanatu do VIII Archidiecezjalnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. więcej »

  ks. red.
 • 18.11.2016 @ 21.31

  Uroczystości niepodległościowe w obiektywie Michała Macha

  Uroczystości niepodległościowe w obiektywie Michała Macha

  Zapraszamy do autorskiej galerii Michała Macha. To tylko niektóre ujęcia upamiętniające obchody 11 listopada. więcej »

  fot. Michał Mach
 • 16.11.2016 @ 09.40

  To Ojczyzna Twa

  To Ojczyzna Twa

  Święta Narodowe tworzą tożsamość osoby. Człowiek potrzebuje swojej historii, jak i historii swojego narodu. Polska, jako organizm, istnieje w nas także dzięki przeszłości, którą przywołujemy w dniach listopadowych. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 22.14

  Listopadowe granie i śpiewanie

  Listopadowe granie i śpiewanie

  W pierwszą niedzielę listopada świątynia jarosławskiej Kolegiaty zabrzmiała muzyką w wykonaniu Chóru z Kańczugi Michael pod dyrekcją Huberta Hadro oraz jarosławskiej orkiestry dętej Fila Lala. więcej »

  ks. red.
 • 07.11.2016 @ 21.32

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wierzę w odpuszczenie grzechów!

  Wspomnienie Wszystkich Zmarłych rozpoczęło okres listopadowej modlitwy za zmarłych. Im nasza modlitwa jest potrzebna. Sens takiej modlitwy wyznacza wiara w odpuszczenie grzechów i kar czyściowych. Warto w tym miejscu przypomnieć sobie warunki odpustu. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1017
1... 8 9 10  11  12 13 14 ...21