Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-11-2017, świętujemy imieniny: Emmy, Flory, Romana. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 24.03.2016 @ 21.03

  Jezus ustanowił Pamiątkę Swej śmierci i zmartwychwstania

  Jezus ustanowił Pamiątkę Swej śmierci i zmartwychwstania

  Uobecnienie wydarzenia z Wieczernika przekracza nasze zdolności poznawcze. Ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa domaga się od nas wiary. więcej »

  ks. red.
 • 24.03.2016 @ 09.55

  Rekolekcje wielkopostne

  Rekolekcje wielkopostne

  Troska o życie duchowe wydaje się dzisiaj niedoceniana. Wynika to poniekąd z dechrystianizacji, która dotknęła Kościół. Jak ten proces odwrócić? Rekolekcje wielkopostne są ku temu dobrą okazją, są częścią dłuższego procesu nawrócenia. Ksiądz Tadeusz Musz, nasz tegoroczny rekolekcjonista, dotykał istotnych wątków życia duchowego i pomógł nam je ponazywać. Przed nami Triduum paschalne, czas spojrzenia na swoje życie. Warto wrócić do niektórych myśli z rekolekcji. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 22.03.2016 @ 10.55

  Rekolekcje dla Szkół Średnich i Gimnazjum

  Rekolekcje dla Szkół Średnich i Gimnazjum

  W Parafii Bożego Ciała odbyły się rekolekcje dla Gimnazjum i Szkół Średnich znajdujących się na jej terenie. Rekolekcjom, które odbywały się w dniach 8 - 9 marca 2016 przewodniczył Ks. Marek Bałwas, kapłan, osoba niepełnosprawna. Pomimo cierpienia i bólu przyjechał, aby głosić Słowo Boże. Swoją postawą i wygłoszonymi naukami wzruszył niejedno serce i niejedna zakręciła się łza w oku. Chcielibyśmy, aby coroczne rekolekcje wielkopostne były tak wielkim przeżyciem jak minione. Ksiądz Marek nauczył nas jak przebaczać, żyć, kochać Boga i ludzi. /Paulina/ więcej »

  ks. red.
 • 17.03.2016 @ 22.22

  „Bóg jest Miłością”

  „Bóg jest Miłością”

  W dniach od 11 do 12 marca miały miejsce rekolekcje szkolne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Piotr Piskorz, wikariusz z parafii Kosina. więcej »

  ks. red.
 • 06.03.2016 @ 19.16

  Dobre przesłanie Osiołka na kółkach

  Dobre przesłanie Osiołka na kółkach

  W czwartą niedzielę Wielkiego Postu - 6 marca 2016 roku - gościliśmy w naszej Parafii Ks. Marka Bałwasa. Kapłan diecezji włocławskiej wygłosił do nas Słowo Boże, podzielił się swoim życiem i modlił się z nami. Jego posługa ma szczególne znamiona: jest naznaczona cierpieniem. Na naszej stronie można posłuchać Jego homilii, a także kazania pasyjnego. Ks. Marek pozostanie u nas do środy, gdyż głosić będzie rekolekcje dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. więcej »

  ks. red.
 • 06.03.2016 @ 13.32

  DEKALNALNY ETAP KONKURSU BIBLIJNEGO

  DEKALNALNY ETAP KONKURSU BIBLIJNEGO

  Natalia Kołcz i Łukasz Sęk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu oraz Mateusz Maziarek z Zespołu Szkół w Pawłosiowie to zwycięzcy dekanalnego etapu konkursu biblijnego „Chrystus daje nam nowe życie”, który odbył się 2 marca w sali parafialnej Kolegiaty Bożego Ciała w Jarosławiu. Ci uczniowie będą reprezentować dekanat Jarosław I w finale na szczeblu diecezjalnym. więcej »

  Piotr Czech
 • 15.02.2016 @ 22.28

  Turniej Piłki Nożej

  Turniej Piłki Nożej

  W sobotę 6 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu odbył się VII Archidiecezjalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej na szczeblu dekanatu Jarosław I. więcej »

  ks. red.
 • 04.02.2016 @ 20.48

  Modlitwa nowennowa

  Modlitwa nowennowa

  W pierwszą środę lutego świątynia kolegiacka zgromadziła na nowennie do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin przedstawicieli wspólnot parafialnych, Zespołu Szkół Ekonomicznych z Jarosławia, a poprzez fale radiowe słuchaczy Radio Fara. Ksiądz Marian Bocho, prowadzący nowennę, zaanimował Magnificat - Maryjną pieśń uwielbienia. Wielkie są dzieła Boże, których doświadczamy przez dłonie Maryi. Podczas Eucharystii dziękczynieniem objęliśmy naszego Proboszcza, wszak Maryja to Jego Patron. więcej »

  ks. red.
 • 04.02.2016 @ 20.17

  Dzień modlitwy za wdowy, wdowców i seniorów

  Dzień modlitwy za wdowy, wdowców i seniorów

  W Święto Matki Bożej Gromnicznej z jarosławskiej Kolegiaty, sprzed wizerunku Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, popłynęła już po raz drugi modlitwa w intencji wdów, wdowców i seniorów. Ksiądz Franciszek Rząsa, Archidiecezjalny Duszpasterz środowiska seniorów, przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże dla zgromadzonych wiernych. Poniżej umieściliśmy całość homilii. Zapraszamy do jej odsłuchania. więcej »

  ks. red.
 • 10.01.2016 @ 20.31

  Spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych

  Spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych

  W niedzielne popołudnie, 10 stycznia, spotkaliśmy się w sali Domu Parafialnego w gronie osób należących do wspólnot przy naszej Parafii. Ksiądz Proboszcz poprowadził modlitwę, a po przeczytaniu Słowa Bożego podeszliśmy do siebie, by połamać się chlebem i złożyć sobie życzenia. Wspólny posiłek, śpiew kolęd oraz piosenek biesiadnych zawiązał wspólnotę. Zapraszamy do galerii Marcina Romanika. więcej »

  fot. Marcin Romanik
Wszystkich: 970
1... 8 9 10  11  12 13 14 ...21