Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-07-2018, świętujemy imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 16.07.2018 @ 21.24

  Jubileusz Kapłana

  Jubileusz Kapłana

  Ks. Kanonik Leon Andrys w dniu 15 lipca sprawował Eucharystię w jarosławskiej kolegiacie dziękując Bogu za dar 50. lecia kapłaństwa. W gronie rodzinnym oraz rodaków - Jubilat urodził się w Jarosławiu i tu został ochrzczony w 1942 roku w Parafii kolegiackiej - dziękował Bogu za całe swoje życie, a szczególnie za powołanie do kapłaństwa. Z rąk Sługi Bożego Ks. Bpa Wilhelma Pluty, w katedrze gorzowskiej otrzymał święcenia w 1968 roku. Dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pracuje do dzisiaj. Od 2016r. jako emeryt przeżywa swoje kapłaństwo w Szprotawie w Parafii Świętego Andrzeja Apostoła. więcej »

  ks. red.
 • 20.06.2018 @ 23.00

  Spotkanie Kapituły Kolegium Jarosławskiego

  Spotkanie Kapituły Kolegium Jarosławskiego

  Każda środa w naszej parafii jest związana z nowenną ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Na środowy dzień, 20 czerwca, wybrali także Księża Kapituły Kolegiackiej swoje spotkanie, tu przy Maryi. Jesteśmy przekonani, że pozostawili nam dar modlitwy i refleksji, który jest mocą i mądrością Kościoła. Księżom Prałatom życzymy daru Matki, tej z kolegiackiego wizerunku. więcej »

  ks. red.
 • 20.06.2018 @ 20.15

  Niepokorna i Niepodległa

  Niepokorna i Niepodległa

  Pod takim tytułem, grupa dzieci i młodzieży z Ośrodka prowadzonego przez Siostry Służebniczki w Jarosławiu, przedstawiła spektakl o naszej Ojczyźnie. Występ teatralny zainicjował dzień rodzinny. Młodzi Aktorzy mogli wystąpić przed swoimi rodzicami, wychowawcami i zaproszonymi gośćmi. Należy przypomnieć pracę Sióstr na terenie naszej parafii, a także otoczyć ich dzieło modlitwą. Zapraszamy takę do obejrzenia intrygującego spektaklu, zanotowanego na naszej stronie. więcej »

  ks. red.
 • 19.06.2018 @ 01.43

  To już sześć lat...

  To już sześć lat...

  Tyle czasu minęło, gdy odszedł od nas Kapłan - Ks. Prał. Władysław Janeczko. W niedzielę 17 czerwca Ks. Marian Bocho, proboszcz naszej parafii sprawował w intencji Zmarłego Mszę Świętą. W naszym życiu tak wiele czerpiemy od tych, co odeszli. więcej »

  ks. red.
 • 17.06.2018 @ 19.51

  Ave Maria!

  Ave Maria!

  Środowe nowenny ku czci Matki Bożej Śnieżnej mają swój klimat. Maryja odradza w nas poczucie piękna. W środę 13 czerwca popłynęła muzyka z kolegiackiej świątyni, z przed oblicza Królowej Rodzin, w wykonaniu Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu. Pani Jadwiga Nowosiad przygotowała z uczniami repertuar pieśni nie tylko Maryjnych. Do utworów akompaniował Pan Aleksander Koziński, a ponadto grały: na skrzypcach Julia Salamon; na flecie Izabela Dobrowolska. Poniżej umieściliśmy kilka utworów, by chociaż w części odtworzyć aurę środowego wieczoru. więcej »

  ks. red.
 • 11.06.2018 @ 08.47

  Jarosławskie dla Niepodległej

  Jarosławskie dla Niepodległej

  Pod takim hasłem Starosta Jarosławski, zapraszając chór Educatus działający przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, przypomniał o rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. W Sanktuarium Królowej Rodzin wspomniani chórzyści zaprezentowali pieśni religijne i patriotyczne. Obchody rocznicy odzyskania niepodległości Państwa Polskiego są okazją do zaprezentowania tego, co Polskę stanowi. więcej »

  ks. red.
 • 11.06.2018 @ 08.30

  Oktawa Bożego Ciała

  Oktawa Bożego Ciała

  Uroczystość Bożego Ciała jest dla naszej parafii szczególnym wydarzeniem, a to ze względu na tytuł naszego kościoła. Na zakończenie procesji eucharystycznych, w Oktawie Bożego Ciała, wyruszyliśmy po dróżkach powstającego ogrodu różańcowego. Poniżej można wejrzeć w galerię fotograficzną z tego wydarzenia. Zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 05.06.2018 @ 12.27

  Diamentowy jubileusz kapłaństwa Ks. Prał. Henryka Rykały

  Diamentowy jubileusz kapłaństwa Ks. Prał. Henryka Rykały

  Wdzięczność jest refleksem osób szlachetnych, tych niezapatrzonych w siebie. Egocentryk nie umie dziękować Bogu, ani człowiekowi, a tym samym sobie. Bóg ma więcej życzliwości i wdzięczności do nas niż my sami. W niedzielę 3 czerwca w kolegiackiej świątyni stanęliśmy przy ołtarzu, aby wraz z Ks. Prał. Henrykiem Rykałą podziękować Bogu za dar kapłaństwa. W służbie Bogu i człowiekowi Jubilat, kapłan Henryk, przeżył 60 lat. Wychował się na ziemi Maryjnej w Niechobrzu, a ziemia jarosławska stała się dla Niego miejscem wieloletniej posługi. Inspirowany zmysłem wiary zatroszczył się, by Chrystus Król był dla jarosławian Osobą, której oddanie życia owocuje. Chrześcijanin to człowiek, który przynosi owoce. Życzymy Ci największych owoców Księże Jubilacie! więcej »

  ks. red.
 • 31.05.2018 @ 23.26

  Uroczystość Ciała i Krwi Naszego Pana

  Uroczystość Ciała i Krwi Naszego Pana

  W Uroczystość Bożego Ciała chrześcijańska społeczność Jarosławia gromadzi się na placu przy Kolegiacie, by w dniu imienin Bożego Ciała - jak zaznaczył homileta Ks. Zdzisław Janiec - uczcić obecność Jezusa, który "domy nasze widzieć przychodzi". Różne doświadczenia towarzyszą udziałowi w tym wydarzeniu: dla rodziców jest to dobra okazja do katechezy swoich pociech; dla młodzieży umocnienie wiary, a dla innych... no właśnie. Czym dla Ciebie była Uroczystość Bożego Ciała obchodzona rokrocznie w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej? więcej »

  foto: Wiki
 • 29.05.2018 @ 22.57

  Potrzeba, byśmy byli napełnieni Duchem Świętym

  Potrzeba, byśmy byli napełnieni Duchem Świętym

  Ks. Bp Stanisław Jamrozek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży dekanatu Jarosław I. W dniu 29 maja namaścił olejem 98. młodych osób z parafii Wygarki, Pełkinie, Wólka Pełkińska oraz Kolegiaty Bożego Ciała w Jarosławiu. Najpierw przygotowania w swojej parafii, potem rekolekcje ewangelizacyjne, by w końcu świadomie przyjąć Ducha Świętego, którego Kościół udziela jako wtajemniczenie. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1018
 1  2 3 4 ...11