Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiatajaroslaw.pl. ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 31-07-2015, świętujemy imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 22.07.2015 @ 19.36

  Wakacje z Bogiem - Rajskie 2015

  Wakacje z Bogiem - Rajskie 2015

  Jak co roku część młodych naszych parafian uczestniczyła w rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. więcej »

  ks. red.
 • 10.07.2015 @ 22.53

  Wycieczka ministrantów

  Wycieczka ministrantów

  29 czerwca 2015 r grupa ministrantów i lektorów z naszej parafii wyruszyła na wycieczkę, podczas której zwiedzili Oświęcim, Łagiewniki i Kraków. Pierwszym przystankiem na tej trasie był niemiecki obóz zagłady w Oświęcimiu. więcej »

  ks. red.
 • 28.06.2015 @ 17.52

  Nowi Ministranci i Lektorzy

  Nowi Ministranci i Lektorzy

  „Przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela moją młodość. Do świętej przystępuję służby(…)” To fragment modlitwy Liturgicznej Służby Ołtarza odmawianej przed Mszą Świętą. Ukazuje ona radość młodego człowieka będącego blisko Boga, który staje się obecny pod postacią chleba i wina. więcej »

  ks. red.
 • 26.06.2015 @ 10.21

  Wdzięczni Bogu za rok szkolny 2014/2015

  Wdzięczni Bogu za rok szkolny 2014/2015

  W piątek, 26 czerwca, w świątyni kolegiackiej zgromadzili się dzieci i młodzież Szkół, które leżą na terenie parafii Bożego Ciała w Jarosławiu. O godzinie 8.00 odbyła się Eucharystia w której uczestniczyła młodzież Szkół Gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a o godzinie 9.00 swoje Dziękczynienie miały dzieci ze Szkoły Podstawowej. Wraz z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami, udział w Eucharystii wziął także Wojewódzki Kurator Oświaty p. Jacek Wojtas. więcej »

  ks. red.
 • 25.06.2015 @ 12.08

  Z dawna Polski Tyś Królową

  Z dawna Polski Tyś Królową

  Świątynia kolegiacka od XVII wieku pełniła rolę Kościoła Garnizonowego. Do niej, z przerwami, wracają żołnierze, by przywołać swoją tożsamość opartą na słowach: Bóg, Honor, Ojczyzna. W dniu 25 czerwca zgromadził się XIV Dywizjon Artylerii Samobieżnej, by Królowej Rodzin zawierzyć rodzinę wojskową, wraz z rodzinami żołnierzy. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Grzegorz Bechta, a homilię wygłosił kustosz sanktuarium Ks. Marian Bocho. więcej »

  ks. red.
 • 21.06.2015 @ 17.05

  25. Lat w służbie Bogu i Ludowi Bożemu

  25. Lat w służbie Bogu i Ludowi Bożemu

  W życiu każdego człowieka są rocznice, których przeżywanie stanowi jak gdyby powrót do tożsamości - do tego, kim się jest. Takie znaczenie ma dla kapłana 25. lat służby duszpasterskiej. Jubileusz jest przede wszystkim dziękczynieniem. Tylko człowiek wdzięczny potrafi wrócić i podziękować Bogu, ludziom za otrzymany dar. W kolegiackiej Świątyni uczynił to Ks. Mariusz Cymbała, który wrócił do miejsca chrztu, wzrastania i rodzenia się powołania, by w gronie bliskich wyrazić radość bycia kapłanem. więcej »

  ks. red.
 • 18.06.2015 @ 13.11

  54. Lecie kapłaństwa

  54. Lecie kapłaństwa

  We czwartek, 18 czerwca, odbyło się spotkanie kapłanów wyświęconych w roku 1961. Sens takich spotkań stanowi wdzięczność za dar kapłaństwa, która najlepiej wyraża się poprzez Eucharystię. więcej »

  ks. red.
 • 16.06.2015 @ 00.28

  Jarosławskie wywózki

  Jarosławskie wywózki

  Miesiąc maj, najpiękniejszy z miesięcy, przyroda budzi się do życia, zielenią się łąki, rozkwitają wielobarwne kwiaty, wszystko co żyje chwali Maryję… Jednak dni majowe roku 1940 to były „czarne dni"… W pierwszych dniach maja 40 roku nastąpiły pierwsze aresztowania przez gestapo… aresztowano młodych ludzi uczniów jarosławskich szkół, członków jarosławskich organizacji konspiracyjnych, i osadzono w celi sądu grodzkiego… więcej »

  fot. Stanisław Szarzyński
 • 15.06.2015 @ 23.25

  Pielgrzymka maturzystów do Matki Bożej Królowej Rodzin

  Pielgrzymka maturzystów do Matki Bożej Królowej Rodzin

  W sobotni poranek 6 czerwca 2015 roku udziałem we Mszy św. rozpoczęli świętowanie 50-lecia matury absolwenci Licem Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Jarosławia. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Bp Edward Białogłowski z Rzeszowa, który należy do grona Jubilatów. We Mszy św. oprócz absolwentów, przybyłych z różnych stron Polski oraz z zagranicy, wzięli udział ich nauczyciele i wychowawcy – Irena Kilian, Maria Wolska, Anna Wąsowska oraz długoletnia sekretarka Maria Nycz. Na wspólnej modlitwie obecny był także dyrektor szkoły Zbigniew Tabor z zastępcą Marią Król oraz delegacja młodzieży ze sztandarem. więcej »

  fot. Zbigniew Romanik
 • 11.06.2015 @ 20.22

  Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała

  Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała

  We czwartek, 11 czerwca, w naszej Parafii - pod wezwaniem Bożego Ciała - zakończyliśmy Uroczystość Bożego Ciała procesją do czterech ołtarzy. Bogu dziękujemy za pogodę - pobłogosławił naszej procesji! Spora grupa rodziców przyprowadziła swoje dzieci na katechezę o Bogu pielgrzymującym wraz ze swoim ludem. W naszej Wspólnocie mamy dwa filary, które pozostawili nam praojcowie: jeden to Ciało Pana Jezusa - jako wezwanie świątyni kolegiackiej, a drugi to Matka Boża Śnieżna Królowa Rodzin. Na tych podstawach pragniemy wznosić żywą Świątynię, prawdziwą Rodzinę Jezusa. więcej »

  zdjęcia Tomasz Majcher
Wszystkich: 830
 1  2 3 4 ...11