Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 30-11-2015, świętujemy imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 17.11.2015 @ 09.23

  Z hołdem ks. Jakubowi Makarze w 50 rocznicę śmierci …

  Z hołdem ks. Jakubowi Makarze w 50 rocznicę śmierci …

  Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia wraz ze swoim prezesem Dariuszem Jasiewiczem, ks. proboszczem Marianem Bocho i wiceprzewodniczącym RM Jarosławia Tadeuszem Słowikiem uczestniczyło dnia 8 października 2015 r., w obchodach dla uczczenia 50. rocznicy śmierci ks. Jakuba Makary, zasłużonego wielce dla parafii kolegiackiej w Jarosławiu, Miasta i diecezji przemyskiej. Uroczystość miała miejsce w Jaworniku Polskim, rodzinnej miejscowości, gdzie zmarły przed pół wiekiem kapłan urodził się, wzrastał fizycznie i duchowo, skąd wyruszył, aby wypełnić misję, którą zlecił mu Pan Żniwa, Pan Winnicy. więcej »

  Anna Korneńko
 • 16.11.2015 @ 22.43

  Oderwij się!

  Oderwij się!

  Parafia Bożego Ciała w Jarosławiu Kolegiacie nawiązała współpracę z Aeroklubem Ziemi Jarosławskiej. Owocem było uczestniczenie dzieci i młodzieży w poznawaniu środowiska i pracy Aeroklubu oraz w przelotach szybowcowych. W sobotę, 14 listopada, mimo wietrznej pogody, grupie dzieci i młodzieży z naszej parafii udało oderwać się od ziemi i spędzić kilka chwil na wysokości. więcej »

  ks. red.
 • 11.11.2015 @ 22.39

  Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

  Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

  Pieśnią patriotyczną rozpoczęliśmy świętowanie w jarosławskiej Kolegiacie 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Chór "Jarosław" wykonał utwór: Gaude Mater Polonia, który skierował nasze myśli ku Ojczyźnie, ku Matce. O godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta - popłynęła modlitwa za Kraj Rodzinny. więcej »

  ks. red.
 • 28.10.2015 @ 13.45

  Gimnazjum nr 3 u stóp Matki Bożej

  Gimnazjum nr 3 u stóp Matki Bożej

  21 października 2015, społeczność Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu, zgromadziła się na nowennie u stóp Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. więcej »

  ks. red.
 • 20.10.2015 @ 23.05

  Rodzina - wartość, którą ciągle musimy poznawać!

  Rodzina - wartość, którą ciągle musimy poznawać!

  W sali Domu Parafialnego przy jarosławskiej Kolegiacie odbyła się sesja popularno - naukowa na temat: Zdrowa rodzina silny samorząd. Spotkanie odbyło się w ramach pielgrzymki samorządowców do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. We wtorek, 20 października, w sali obok samorządowców zasiadła młodzież szkolna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz studenci jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. więcej »

  ks. red.
 • 20.10.2015 @ 17.20

  Chór Magnificat koncertował w jarosławskiej Kolegiacie

  Chór Magnificat koncertował w jarosławskiej Kolegiacie

  Październik kieruje nasze spojrzenie w stronę Maryi, a wielu z nas codziennie gromadzi w Kościele Jej Różaniec. W niedzielę, 18 września, aurę modlitwy stworzył Archidiecezjalny chór Magnificat. W jego wykonaniu usłyszeliśmy kilkanaście utworów, głównie maryjnych. W jarosławskiej Kolegiacie popłynęła także pieśń Gloria Tibi Trinitas autorstwa Ks. Wojciecha Lewkowicza, byłego proboszcza naszej Parafii. więcej »

  ks. red.
 • 11.10.2015 @ 23.42

  Z różą przed oblicze Matki Bożej z jarosławskiej Kolegiaty

  Z różą przed oblicze Matki Bożej z jarosławskiej Kolegiaty

  Przed obliczem Królowej Rodzin z jarosławskiej Kolegiaty zgromadziła się liczna grupa małżeństw i rodzin Archidiecezji Przemyskiej. W obecności Pasterza Abpa Józefa Michalika i wielu kapłanów, przybyli pielgrzymi modlili się o umocnienie świadectwa rodziny chrześcijańskiej. Zapraszamy na relację! więcej »

  ks. red.
 • 11.10.2015 @ 15.05

  Wykład Prof. Bogdana Chazana

  Wykład Prof. Bogdana Chazana

  Spotkanie rodzin w jarosławskiej Kolegiacie, które odbyło się 10 października, obfitowało w wiele ważnych wydarzeń. Jednym z nich był wykład Prof. Bogdana Chazana, który w dzisiejszych czasach na własnej skórze doświadczył, że o życie trzeba stoczyć walkę. więcej »

  ks. red.
 • 27.09.2015 @ 10.41

  Rodzina Różańcowa pielgrzymowała do Miejsca Piastowego

  Rodzina Różańcowa pielgrzymowała do Miejsca Piastowego

  W dniu 26 września z naszej Parafii wyruszyła pielgrzymka autokarowa Róż Żywego Różańca do Miejsca Piastowego. Tego roku pielgrzymowało nas 56. osób. Wraz z nami wyruszyli dwaj duszpasterze Ks. Proboszcz Marian Bocho oraz Ks. Paweł Biernat. W czasie podróży wspólnie modliliśmy się w intencjach: osobistych i rodzinnych, naszej parafii i ojczyzny, a także całego Kościoła, którym jesteśmy. więcej »

  ks. red.
 • 23.09.2015 @ 20.35

  Środowa nowenna z Ojcem Pio

  Środowa nowenna z Ojcem Pio

  W jarosławskiej Kolegiacie, w każdą środę - przez cały dzień, adorujemy Najświętszy Sakrament. Przeżywamy czas Obecności, który tłumaczy się wiarą i miłością. Naszej modlitwie towarzyszy wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. We środę 23 września przywoływaliśmy także Świętego Ojca Pio. Z nim przeżywaliśmy nowennę, a w homilii słuchaliśmy o kapłanie na wskroś maryjnym. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 853
 1  2 3 4 ...11