Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 28-10-2016, świętujemy imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 24.10.2016 @ 19.59

  Jezus przywołał do Siebie tych, których Sam chciał...

  Jezus przywołał do Siebie tych, których Sam chciał...

  Tegoroczne hasło działań duszpasterskich Kościoła Katolickiego w Polsce brzmi „Idźcie i głoście”. Jednym z dzieł płynących za tymi słowami jest Szkoła uczniów Jezusa – inicjatywa ewangelizacyjno-formacyjna wspólnoty „Ludzi Zboisk”. Nie jest to inicjatywa nowa, wyjątkowy charakter nadaje jej dwudziesta piąta rocznica zorganizowania pierwszej Szkoły uczniów Jezusa, których słowa przewodnie towarzyszą nam także w tym roku: „Potem (Jezus) wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli (aby z Nim byli), by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki, i by mieli władzę wypędzać złe duchy”(Mk 3,13-15). więcej »

  Tomasz Pajda
 • 15.10.2016 @ 22.49

  Modlitwa za nauczycieli

  Modlitwa za nauczycieli

  W dniu 11 października dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami oraz nauczycielami należącymi do Duszpasterstwa Nauczycieli wzięli udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej. więcej »

  ks. red.
 • 15.10.2016 @ 22.18

  Przygotowanie do I Komuni Świętej

  Przygotowanie do I Komuni Świętej

  Miesiąc Październik to w tradycji Kościoła czas, w którym częściej niż zwykle sięgamy po różaniec, rozważając życie Jezusa i Maryi. Maryja w objawieniach fatimskich prosiła dzieci, by "odmawiały codziennie różaniec". więcej »

  ks. red.
 • 11.10.2016 @ 20.41

  Róża dla Maryi - II Pielgrzymka Małżeństw do Królowej Rodzin

  Róża dla Maryi - II Pielgrzymka Małżeństw do Królowej Rodzin

  W dniu 8. października br., obchodziliśmy Święto Rodzin. Małżonkowie, którzy przyjechali z całej archidiecezji przemyskiej, dziękowali za swoje rodziny, a w szczególności za przebyte razem lata w małżeństwie. Po zawiązaniu wspólnoty odmówiliśmy różaniec. W tym czasie rodziny szły w procesji z różami, składając je przed ołtarzem z wdzięczności do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Następnie wysłuchaliśmy wykładu Agnieszki i Bogusława Zarembów (małżeństwa z trojgiem dzieci) na temat: „Seksualność małżeńska w budowaniu więzi. Szanse i zagrożenia”. W dalszym ciągu wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii. Po nakarmieniu duszy mogliśmy nasycić swoje ciało przepysznym bigosem i ciepłą herbatą oraz zaopatrzyć się w książki na temat małżeństwa i dobrego wychowania dzieci. więcej »

  ks. red.
 • 24.09.2016 @ 20.08

  Nasza Parafia przyjeła Sztandar Róż Żywego Różańca

  Nasza Parafia przyjeła Sztandar Róż Żywego Różańca

  W sobotnie przedpołudnie, 24 września, 60. osobowa grupa z Jarosławskiej Kolegiaty wyruszyła autokarami na coroczne spotkanie Rodziny Różańcowej. W bieżącym roku odbyło się w Kombornii w Sanktuarium Matko Bożej Pocieszenia. Wydarzenie to zgromadziło kilkutysięczną rzeszę rozmodlonych braci i sióstr różańcowych. Nasza Parafia przejęła sztandar Róż Żywego Różańca z parafii Kombornia, a tym samym w przyszłym roku Rodzina Różańcowa Archidiecezji Przemyskiej spotka się u stóp Królowej Rodzin w jarosławskiej kolegiacie. więcej »

  ks. red.
 • 19.09.2016 @ 13.18

  Pamiętamy!

  Pamiętamy!

  Wrzesień 1939 roku przywołuje bolesną chwilę naszej historii. Polska w swoich dzieciach doświadczyła najwyższej próby. Dzień Sybiraka przywołuje tamte wydarzenia, które dla ocalałych są ciągle świeże. Podczas Mszy Świętej dzwony kolegiackiej świątyni odezwały się, by przywołać refleksję podzwonną. więcej »

  ks. red.
 • 12.09.2016 @ 13.41

  Słudzy Słowa oraz Ciała i Krwi Chrystusa spotkali się u stóp Matki Bożej Śnieżnej

  Słudzy Słowa oraz Ciała i Krwi Chrystusa spotkali się u stóp Matki Bożej Śnieżnej

  W rocznicę święceń, kapłani posłani 33. lata temu do posługi duszpasterskiej otoczyli Stół Chrystusa, by wraz z swoimi seminaryjnymi Profesorami sprawować Eucharystię. Swoje dziękczynienie złożyli Bogu w jarosławskiej kolegiacie 12 września, w dniu, w którym rozpoczęli kształcić się w przemyskim seminarium. więcej »

  ks. red.
 • 04.09.2016 @ 10.37

  Pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce

  Pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce

  W sobotni poranek, 3 września, wyruszyliśmy kolejny raz do Pani Jodłowieckiej. Ponad 200. osobowa grupa rozrastała się nam podczas drogi. Wędrowanie należy do natury życia człowieka, a kiedy czynimy to razem odkrywamy na każdym kroku błogosławieństwo Boże. Bogu niech będą dzięki, że prowadzi nas do Siebie przez Maryję. Wszystkim pielgrzymom "czerwonej grupy" dziękujemy i zapraszamy - do zobaczenia za rok! więcej »

  ks. red.
 • 08.08.2016 @ 20.52

  Nabożeństwo Fatimskie

  Nabożeństwo Fatimskie

  Początek sierpnia przeżywamy z Maryją. Dni Maryjne zgromadziły nas w sobotę w kolegiackiej świątyni, by rozważyć objawienia maryjne objawienia fatimskie. więcej »

  ks. red.
 • 07.08.2016 @ 18.23

  Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  Mały jubileusz przeżywała nasza Parafia w dniu 5. sierpnia. Po raz dziesiąty przeżywaliśmy odpust ku Czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Uczymy się spotkań przy naszej Matce w tym dniu. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Michalika zgromadziła wielu czcicieli Matki Bożej. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 904
 1  2 3 4 ...11