Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiatajaroslaw.pl. ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-05-2015, świętujemy imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 20.05.2015 @ 23.05

  Śpiewałam dla Maryi

  Śpiewałam dla Maryi

  Dnia 17 maja 2015 r. miałam okazję uczestniczyć w Przeglądzie Pieśni Religijnych w klasztorze OO. Bernardynów w Leżajsku. Wraz z koleżanką oraz naszymi mamami, wybraliśmy się tam, by móc czcić i wielbić Maryję. Sam przebieg tego wydarzenia wspominam bardzo dobrze, choć przyznam, że byłam trochę stremowana. więcej »

  ks. red.
 • 19.05.2015 @ 13.46

  Miłość miłosierna - ŚDM - dzień drugi

  Miłość miłosierna - ŚDM - dzień drugi

  Już drugi dzień, jak krzyż i ikona Matki Bożej Śnieżnej goszczą w naszej parafii. Przed spotkaniem młodzieży w Krakowie, przeżywamy spotkanie młodzieży w Jarosławiu. W kolegiackiej świątyni została odprawiona Msza Święta, a następnie młodzież zaniosła znaki ŚDM do hali MOSIR. Adoracja Krzyża oraz Ikony, świadectwa tych, którzy poszli za Chrystusem, wydarzenie Obecności - zapraszamy! więcej »

  ks. red.
 • 18.05.2015 @ 23.22

  Błogosławieni miłosierni - oni miłosierdzia dostąpią!

  Błogosławieni miłosierni - oni miłosierdzia dostąpią!

  Młodzież Jarosławia i okolic podjęła krzyż i ikonę Matki Bożej Śnieżnej w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Po Mszy Świętej w kościele NMP Królowej Polski odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Jarosławia, która dotarła do Kolegiaty. W ten sposób w naszej świątyni znalazły się znaki ŚDM, których adoracja trwała do godziny 22.00. Ks. Marian Bocho - proboszcz Parafii Bożego Ciała - w akcie oddania zawierzył Jezusowi i Maryi Jarosław i wszystkich jego mieszkańców. więcej »

  ks. red.
 • 12.05.2015 @ 07.57

  Święty z Wadowic

  Święty z Wadowic

  Młodzież Maryjna z Moszczan wystawiła w naszej świątyni sztukę o świętym naszym rodaku Janie Pawle. Przedstawienie przypomniało nam środowisko wzrostu Świętego z Wadowic. Kilka niebanalnych pytań pozwoliło nam zatrzymać się w niedzielne popołudnie, 10 maja, i rozważyć swoje życie. Na koniec otrzymaliśmy dar od dzieci i młodzieży - medaliki z Niepokalaną. Dopowiedzmy, że Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej powstało pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830r, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. więcej »

  ks. red.
 • 10.05.2015 @ 13.49

  I Komunia Święta - 10 maja

  I Komunia Święta - 10 maja

  W kolegiackiej świątyni, w dniu 10 maja, do I Komunii Świętej przystąpiły dzieci z naszej parafii - Parafii Bożego Ciała w Jarosławiu. Przygotowane przez dom rodzinny, a następnie katechezę przystąpiły do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przygotowania uroczystej ceremonii podjął się ks. Marcin Klin. Homilię podczas Mszy Świętej wygłosił ks. Proboszcz Marian Bocho. Otoczmy nasze dzieci modlitwą, a Królowej Rodzin powierzmy ich rodziny. Matko Boża Śnieżna, Patronko Rodzin powierzamy Ci dzieci naszej parafii, aby wytrwały w Chrystusie, w Jego wierze. więcej »

  ks. red.
 • 22.04.2015 @ 23.47

  Tydzień Biblijny - nowenna do Matki Bożej Śnieżnej

  Tydzień Biblijny - nowenna do Matki Bożej Śnieżnej

  Macierzyństwo Maryi ma podwójny wymiar: jeden wynika ze zrodzenia Wcielonego Słowa, a drugi ukazuje Matkę rodzącą do życia duchowego. Oba wymiary mają bezpośredni związek ze Słowem - Bożym Słowem. Maryja - jako Matka Słowa - pragnie byśmy byli ludźmi duchowymi, a tym samym przeznaczeni do życia wiecznego. Miarą ucznia Chrystusa jest także "rodzenie" do nowego życia w Jezusie. więcej »

  ks. red.
 • 08.04.2015 @ 23.59

  Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa 2015 na Tarnicę

  Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa 2015 na Tarnicę

  Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej – to dla chrześcijan dzień szczególny. Nie ma miasta, wioski, kościoła by nie odbywały się nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Coraz częściej bierzemy udział w Drodze Krzyżowej, która prowadzi ulicami miast, w pasyjnych uroczystościach w sanktuariach po specjalnie wyznaczonych „dróżkach”, a także w górach. I właśnie my, którzy czujemy się ludźmi gór, tęsknimy za tym, by jak co roku odbyć pielgrzymkę na Tarnicę, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. więcej »

  zdj. Denis Tyczyński
 • 08.04.2015 @ 23.55

  Nowenna ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  Nowenna ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin

  Trwając w radości Zmartwychwstania Pańskiego, 8 kwietnia w środę, zgromadziliśmy się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Królowej Rodzin na nowennie, by dziękować za dar koronacji. Słowo Boże wygłosił ks. Wojciech Wojtas, wychowawca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, który przez kilka lat posługiwał w naszej parafii. więcej »

  ks. red.
 • 05.04.2015 @ 12.20

  Niedziela Zmartwychwstania - Tajemnica Pustego Grobu.

  Niedziela Zmartwychwstania - Tajemnica Pustego Grobu.

  Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Zapraszamy do naszej kolegiackiej świątyni! Zobaczysz w niej pusty grób, taki sam, jaki zobaczył Uczeń Jan - zobaczył i uwierzył. Twoim oczom odsłonią się także dwie góry: Kalwaria w kolorze czerwonym i "Góra Zwycięstwa" w kolorze białym. One są przygotowane dla uczniów Jezusa i wielu przez nie przeszło. więcej »

  ks. red.
 • 04.04.2015 @ 22.30

  Wielka Sobota - Chrystus Zmartwychwstał! Weselcie się słudzy Boga!

  Wielka Sobota - Chrystus Zmartwychwstał! Weselcie się słudzy Boga!

  Zostaliśmy zanurzeni na nowo w Chrystusa, który zmartwychwstając dał niepowtarzalny blask świecy wstawionej do wody. Pełna symboli liturgia Wielkiej Soboty zgromadziła nas na słuchaniu Słowa Bożego, odnowieniu wiary, by tym mocniej wyśpiewać radosne Alleluja. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 812
 1  2 3 4 ...11