Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 20-02-2019, świętujemy imieniny: Anety, Lehca, Leona. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 01.09.2018 @ 09.02

  Piesza Pielgrzymka do Jodłówki wyruszyła!

  Blisko 300 osób z naszej parafii podjęło trud pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Na pątniczy szlak wyruszyły grupy z wszystkich parafii Jarosławia. Patronem kolegiackiej grupy stał się św. Jan Apostoł – ten, który w wyniku dramatu Wielkiego Piątku i testamentu usłyszanego pod krzyżem, wziął Maryję do swego domu. więcej »

  M. D.
 • 25.09.2018 @ 00.17

  Silna Polska, Silny Samorząd, Silna Rodzina

  Pod tym hasłem Kolegiata Jarosławska po raz trzeci zgromadziła samorządowców z terenu Archidiecezji Przemyskiej. więcej »

  M. D.
 • 04.09.2018 @ 12.56

  "Bez Matki Bożej nic nie zaczynaj - z Nią wszystko się uda" - Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  Placówki oświatowe z terenu naszej parafii rozpoczęły nowy rok szkolny od wspólnej Eucharystii. Licznie zgromadzona młodzież wraz z gronem pedagogicznym prosili o Łaski na nadchodzące wyzwania intelektualne i wychowawcze przed obliczem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. więcej »

  M. D.
 • 26.08.2018 @ 18.01

  DOŻYNKI dziękczynieniem Bogu za chleb powszedni

  26 sierpnia br. w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, kolejny raz jarosławska Kolegiata wypełniła się wiernymi, tym razem rolnikami i żniwiarzami, którzy przeżywali swoje doroczne Święto Plonów. Przy schyłku wakacji wszyscy razem zechcieli Bogu przez ręce Maryi zawierzyć chleb powszedni, jaki Bóg im zgotował na polach i w sadach tego roku. XXXV. DOŻYNKI ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ, które po 7 latach znów gościły u stóp Pani Śnieżnej Królowej Rodzin; i POWIATU JAROSŁAWSKIEGO były wspólnym dziękczynieniem wszystkich ludzi, bowiem każdy, nawet niezwiązany bezpośrednio z pracą na roli, używa z produktów owej pracy. Na wspólnej modlitwie tego dnia byli obecni m.in.: metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal, marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, a także Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i wójtowie poszczególnych gmin. Poniżej możemy odtworzyć relację z tego wydarzenia, którą na żywo przeprowadziło diecezjalne Radio Fara i telewizja internetowa TV Angel... więcej »

  ks. red.
 • 24.08.2018 @ 23.30

  Muzyka dawna rozbrzmiała w naszej Kolegiaie

  Muzyka dawna rozbrzmiała w naszej Kolegiaie

  W dniach 22-23 sierpnia mogliśmy wysłuchać koncertów w ramach XXVI Festiwalu "Pieśń naszych korzeni". więcej »

  fot. Stowarzyszenie Muzyka Dawna w Jarosławiu
 • 24.08.2018 @ 23.05

  "Niech Cię Pan błogosławi i strzeże..." - Pożegnanie ks. Pawła

  W środę (22.08.2018 r.) podczas wieczornej Mszy Świętej podziękowaliśmy za 5-cio letnią posługę księdza Pawła Biernata w naszej parafii. więcej »

  M. D.
 • 20.08.2018 @ 17.53

  Święto Wojska Polskiego 2018

  Święto Wojska Polskiego 2018

  We wtorek, 14-go sierpnia uroczystą Mszą Świętą w naszej Kolegiacie rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego. Licznie zgromadzeni żołnierze jarosławskiego garnizonu, a także władze miasta oraz mieszkańcy modlili się za wstawiennictwem patrona dnia - św. Maksymiliana Kolbego oraz naszej Patronki - Matki Bożej Śnieżnej w intencji ojczyzny. więcej »

  M. D.
 • 19.08.2018 @ 15.20

  Szliśmy od Matki do Matki... na Wielki Odpust Kalwaryjski 2018

  Szliśmy od Matki do Matki... na Wielki Odpust Kalwaryjski 2018

  W dniach 12-15 sierpnia br. grupa naszych parafian wyruszyła na pątniczy szlak, aby wziąć udział w Wielkim Odpuście Kalwaryjskim 2018. Poniżej możemy przeczytać relację z przeżytych pielgrzymkowych dni... więcej »

  kl. Michał Zalot
 • 07.08.2018 @ 17.34

  Królowo Rodzin, nasza Matko - módl się za nami!

  Królowo Rodzin, nasza Matko - módl się za nami!

  Dni Maryjne w jarosławskiej kolegiacie zakończył odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Bliskość czasowa aktu koronacji z uroczystością odpustową sprawia, że temat koronacji Matki Bożej będzie pojawiał się przy takich okazjach. Nawiązał do tego Ks. Artur Drozd, tegoroczny kaznodzieja odpustowy. Przypomniał, że prawdziwa koronacja Maryi dokonuje się w nas samych. Gdy stajemy przed koronowanym wizerunkiem Jarosławskiej Pani, modląc się, możemy wołać: Maryjo, bądź moją Królową! więcej »

  ks. red.
 • 04.08.2018 @ 23.23

  Matko nosząca w sercu Jezusa, wstawiaj się za nami!

  Matko nosząca w sercu Jezusa, wstawiaj się za nami!

  Pierwsza sobota miesiąca, czas odkrywania w sobie czci do Niepokalanego Serca Maryi, bo przecież jesteśmy narodem maryjnym. Ks. Artur Drozd, który w sobotnie popołudnie celebrował Eucharystię, zwrócił nam uwagę na serce Maryi: jest ono przesłonięte Jezusem. Maryja, Bogarodzica, odsłania swoje serce, gdy rozważa Słowo Boga. Wiernie zachowuje wszystko, co Bóg Jej powiedział. Serce to siedlisko myśli, pragnień, uczuć, woli i decyzji. Nasuwa się pytanie: czym zawładnięte jest moje serce, co rozważa? I jeszcze jedno pytanie: czy wierzę, że Bóg dba o zdrowie mojego serca? więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 1033
 1  2 3 4 ...11