Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 29-05-2016, świętujemy imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 26.05.2016 @ 21.28

  Uroczystość Bożego Ciała i Krwi

  Uroczystość Bożego Ciała i Krwi

  Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa gromadzi rokrocznie rzesze jarosławian, zarówno na Mszy Świętej, jak i uroczystej procesji ulicami miasta. W tym roku sprzyjała nam pogoda i mogliśmy w dużej grupie iść z Jezusem, który "domy nasze widzieć przychodzi". Niech jednak nie mylą nas liczby i sprawna organizacja uroczystości kościelnych. Wysłuchajmy homilii Ks. Tadeusza, który przewodził naszym uroczystościom. Niech Słowo Boże prostuje nasze drogi! więcej »

  ks. red.
 • 26.05.2016 @ 19.29

  Sakrament Bierzmowania

  Sakrament Bierzmowania

  We środę, 25 maja, grupa młodzieży naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Bpa Stanisława Jamrozka. Trzyletni okres przygotowania do Sakramentu Bierzmowania miał na celu wtajemniczenie w obecność Ducha Świętego, który przychodzi z darami w nasze życie. Namaszczenie staje się osobistym i wspólnotowym aktem przyjęcia Pocieszyciela i pełnienia Bożej woli w mocy Ducha. Módlmy się za młodzież naszej Parafii, aby zbudowała mocną wiarę i dała jej świadectwo! więcej »

  ks. red.
 • 26.05.2016 @ 16.52

  Rekolekcje przed bierzmowaniem

  Rekolekcje przed bierzmowaniem

  W dniach 20 - 22 maja 2016 roku, 59 osobowa grupa młodzieży wraz opiekunem: ks. Danielem, uczestniczyła w rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania. Rekolekcje obyły się w Ośrodku Rekolekcyjnym Dubiecko - Wybrzeże, a poprowadził je ks. Lesław Pelc - diecezjalny asystent KSM wraz z ekipą animatorów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. więcej »

  ks. red.
 • 25.05.2016 @ 23.07

  Pielgrzymka diabetyków

  Pielgrzymka diabetyków

  Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Koło Terenowe w Jarosławiu, wraz z Proboszczem Parafii Bożego Ciała w Jarosławiu, zaprosił diabetyków i ich rodziny w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia do wspólnej modlitwy przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin w Jarosławiu. To już piąte spotkanie diabetyków z Podkarpacia odbyło się 13 maja w jarosławskiej Kolegiacie. więcej »

  ks. red.
 • 25.05.2016 @ 16.02

  I Komunia Święta

  I Komunia Święta

  W dniu 8 maja 2016 roku, grupa 49. dzieci z naszej Parafii przyjęła po raz pierwszy Pana Jezusa. więcej »

  ks. red.
 • 22.04.2016 @ 14.18

  Historio naszego Narodu wykształć nas!

  Historio naszego Narodu wykształć nas!

  Historia jest nauczycielem życia. Nie musimy się wstydzić tego, że jesteśmy polakami! Niech kształci nas przeszłość Narodu, który przyjął chrzest 1050 lat temu! To tylko niektóre z odgłosów wołających do odczytania na nowo historii naszego narodu, do zrodzenia świadomych elit. więcej »

  ks. red.
 • 27.03.2016 @ 13.48

  Alleluja! Jezus żyje!

  Alleluja! Jezus żyje!

  Przeglądając zdjęcia z uroczystości wielkanocnych przyjmijmy życzenia, które można odsłuchać na naszej stronie w wersji audio. Niech nasze serca wypełnią się wiarą w moc Zmartwychwstałego, a pomoc Boża stale towarzyszy! więcej »

  ks. red.
 • 27.03.2016 @ 11.21

  Niedziela zmartwychwstania

  Niedziela zmartwychwstania

  Zmartwychwstanie domaga się od nas wiary! Procesja wokół kościoła, dzwony ogłaszające zwycięstwo nad śmiercią to ważne przejawy wydarzenia jakim jest zmartwychwstanie. Słowo Wcielone, Chrystus Zmartwychwstały stawia przed nami pytanie o naszą osobistą, ale i wspólnotową wiarę. Zachęcamy do odsłuchania homilii w poranek zmartwychwstania. więcej »

  ks. red.
 • 27.03.2016 @ 11.13

  Wigilia Wielkanocy

  Wigilia Wielkanocy

  Liturgia światła, a także liturgia Słowa, następnie wody, by odnowić chrzest skupiają naszą uwagę na Wielkiej Tajemnicy Wiary, że Chrystus umarł, prawdziwie zmartwychwstał i powróci, by śmierć druga nas ominęła. Alleluja! więcej »

  ks. red.
 • 25.03.2016 @ 21.04

  Celebrowaliśmy tajemnicę Wielkiego Piątku

  Celebrowaliśmy tajemnicę Wielkiego Piątku

  Wielki Piątek jest niejako sercem chrześcijaństwa. Chrystus wszedł w ludzkie cierpienie i zmienił jego oblicze. Odtąd smutek grzechu może mieć wymiar zbawczy. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 880
 1  2 3 4 ...11