Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 26-09-2017, świętujemy imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 12.09.2017 @ 22.45

  We wspomnienie Imienia Maryi imiennicy u Jej tronu

  We wspomnienie Imienia Maryi imiennicy u Jej tronu

  We wtorek, 12 września, miało miejsce wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, w jarosławskiej Kolegiacie, odbyła się uroczysta Msza Święta, a po niej litania do Imienia Maryi. Wszyscy zgromadzeni na modlitwie, a szczególnie osoby noszące imię Patronki: Marie, Marianny i Marianie uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył ks. prał. Marian Rajchel, a koncelebrowali także ks. prał. Marian Nabrzyski - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu, oraz nasi duszpasterze: ks. prał. Marian Bocho i ks. Marian Szumigraj. Do wspólnej modlitwy dołączył się także ks. Krystian Koś. więcej »

  ks. red.
 • 10.09.2017 @ 18.21

  Na koniec Moje serce zatriumfuje!

  Na koniec Moje serce zatriumfuje!

  Te słowa zostały wypowiedziane przez Matkę Bożą Fatimską, która 13 maja 1917 r. po raz pierwszy ukazała się trojgu portugalskich dzieci: Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji. W piątek, we wspomnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nasze Parafia została oddana Niepokalanemu Sercu Matki. Uczynił to Ksiądz Marian Bocho proboszcz parafii. Uczyniło to także wiele rodzin naszej wspólnoty. Na ołtarzu kolegiackiej świątyni postawione jest wotum ufundowane na okoliczność podobnego oddania się Maryi, które miało miejsce w 1946 roku. Czy i Ty wpisałeś się już w Jej Matczyne serce? więcej »

  ks. red.
 • 07.09.2017 @ 20.48

  Matko! Pocieszaj nas!

  Matko! Pocieszaj nas!

  Pierwsza sobota września rokrocznie wyznacza nasze stąpanie do Jodłówki, do Matki Bożej zwanej tam: Matką Pocieszenia. W tym roku, z grupą ponad 200. osób pielgrzymowaliśmy, bo taka była nasza potrzeba. Dla wielu pątników trasa jest znana, dla innych poznawana, ale nie chodzi o sam szlak - ten zawsze można zmienić - ważna jest wspólnota. Przede wszystkim daliśmy się poznać Bogu - On zapamiętuje każdy na krok, naszą myśl, naszą intencje. Pielgrzymowanie to nasze życie ziemskie. W małej cząstce czasu zawiera się duchowe DNA naszego "dziś". Jeśli przeszliśmy 27. kilometrów z Bogiem, to niebo także może być pielgrzymowaniem. więcej »

  ks. red.
 • 14.08.2017 @ 15.19

  Nabożeństwo Fatimskie zakończyło Dni Maryjne w naszej parafii

  Nabożeństwo Fatimskie zakończyło Dni Maryjne w naszej parafii

  Sobotni wieczór, wieczór odpustowy, apelem maryjnym zakończył Dni Maryjne i Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Liczna rzesza parafian przybyła do kolegiaty, by podziękować Bogu i Matce Bożej za opiekę. Jednocześnie była to okazja do wdzięczności dla tych, którzy gromadzili nas przy Bogu, Maryi i animowali przeżycia duchowe w tych dniach. Słowa podziękowania zostały zatem skierowane do Ks. Zdzisława Janiec, który nas umacniał w naszej pobożności maryjnej. więcej »

  ks. red.
 • 14.08.2017 @ 15.06

  Otwarcie skarbca maryjnego w kaplicy Świętej Teresy

  Otwarcie skarbca maryjnego w kaplicy Świętej Teresy

  W roku wielu rocznic maryjnych nasza parafia otworzyła skarbiec maryjny w kaplicy Świętej Teresy. W dniu odpustu ku czci NMP Matki Bożej Śnieżnej Ks. Abp Adam Szal otworzył wspomniany skarbiec. Zapraszamy do zwiedzania i zapoznania się z historią zbawczą, tak bardzo Maryjną, na terenie Jarosławia i okolic. więcej »

  ks. red.
 • 14.08.2017 @ 13.21

  Odpust ku czci Królowej Rodzin

  Odpust ku czci Królowej Rodzin

  W obecności Ks. Abpa Adama Szala przeżywaliśmy 5 sierpnia uroczystości odpustowe w naszej parafii. Główna Msza Święta odpustowa została odprawiona w naszym sanktuarium przez wspomnianego Gościa wraz z wieloma koncelebransami. W 100. lecie objawień fatimskich zostały nam wytyczone działania na dzisiaj. Znakiem łaski Bożej były płatki białych róż, które niczym śnieg spadały na nas. więcej »

  ks. red.
 • 03.08.2017 @ 15.41

  HABEMUS PAPAM w trzecią rocznicę koronacji!!!

  HABEMUS PAPAM w trzecią rocznicę koronacji!!!

  W pierwszą środę miesiąca, a przede wszystkim w trzecią rocznice koronacji słynącego łaskawością obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin w jarosławskiej Kolegiacie, miała miejsce uroczysta instalacja relikwii Świętego Jana Pawła II. więcej »

  ks. red.
 • 31.07.2017 @ 14.31

  Ku czci Matce Bożej

  Ku czci Matce Bożej

  W niedzielne popołudnie z jarosławskiej Kolegiaty popłynęła modlitwa animowana przez Ks. Stefana Ceberka. Przeżywamy Dni Maryjne. Pozwólmy naszej Matce Śnieżnej, aby nas gromadziła codziennie. Ksiądz Stefan swoją modlitwą - śpiewem - dał nam świadectwo życia. Poniżej znajdą Państwo zapis niedzielnego spotkania. więcej »

  ks. red.
 • 31.07.2017 @ 02.29

  Boży Kairos - czas szczególnej łaski dla nas

  Boży Kairos - czas szczególnej łaski dla nas

  Historia świata ma swój czas - Chronos (gr), który oznacza występujące po sobie wydarzenia. Nas jednak interesuje inne znaczenie czasu, które grecy nazwali Kairos. W języku teologii, to działanie Boga tu i teraz. Podczas Dni Maryjnych przeżywamy owo wyjątkowe działanie naszego Pana. Przez Maryję podążamy do Jezusa, ale i On wskazuje nam Matkę. To nasza Matka, a my przygotowujemy się do Jej uczczenia. W to doświadczenie wprowadza nas Ks. Zdzisław Janiec. więcej »

  ks. red.
 • 21.07.2017 @ 11.33

  Prymicyjna Msza św. o. Grzegorza

  Prymicyjna Msza św. o. Grzegorza

  W pierwszą niedzielę lipca o. Grzegorz Wojciech Brodacki, cysters, odprawił dziękczynną Mszę prymicyjną. Kazanie wygłosił o. Zdzisław Gogola franciszkanin, który powiedział, że sami z siebie jesteśmy niczym, gdy jednak przyjmiemy łaskę Bożą stajemy się Jego narzędziem. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 968
 1  2 3 4 ...11