Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiatajaroslaw.pl. ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 18-12-2014, świętujemy imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 17.12.2014 @ 00.58

  Poświęcić rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa!

  Poświęcić rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa!

  Od niedzieli, 14 grudnia, trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Ich zwieńczeniem będzie poświęcenie rodzin Najświętszemu Sercu Jezusa. Do tego aktu prowadzi nas ks. Marek Machała, archidiecezjalny duszpasterz rodzin. więcej »

  ks. red.
 • 10.12.2014 @ 20.46

  Wszczęto proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi!

  Wszczęto proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi!

  Dnia 8 grudnia, w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich, uroczyście rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Piotra Skargi. „W imię Boże rozpoczynamy proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny wielkiego kapłana i zakonnika, jezuity” – mówił kard. Stanisław Dziwisz w czasie pierwszej sesji procesu beatyfikacyjnego wybitnego zakonnika. Metropolita krakowski dodał, że ks. Skarga jest „żywą ilustracją istoty i sensu życia konsekrowanego, będącego darem dla całego Kościoła i społeczeństwa”. więcej »

  ks. red.
 • 10.12.2014 @ 20.37

  Święty Mikołaj - darmo otrzymaliście...

  Święty Mikołaj - darmo otrzymaliście...

  Każdego roku wspominamy św. Mikołaja i okazuje się, że On też o nas pamięta. Różnie podsuwa nam prezenty, a czasem przychodzi osobiście. Dla niego bieda nie jest przeszkodą, gdyż czerpie dary z serca. W świetlicy parafialnej pojawił się w sobotę 6 grudnia - niezawodny św. Mikołaj. więcej »

  ks. red.
 • 04.12.2014 @ 18.33

  Rozpoczęliśmy Adwent ze św. Maksymilianem Kolbe

  Rozpoczęliśmy Adwent ze św. Maksymilianem Kolbe

  W pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada, na ołtarzu naszej świątyni zostały złożone relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Gościliśmy oo. Franciszkanów z Niepokalanowa, którzy stanęli przed nami w autorytecie swego Założyciela. Mogliśmy ucałować relikwie Świętego i zawierzyć Mu swoje życie. Ojciec Marcin i brat Damian rozprowadzali także wśród nas reprint pierwszego numeru Rycerza Niepokalanej wydanego przez Ojca Maksymiliana. Ze św. Maksymilianem rozpoczęliśmy w naszej parafii Adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny. więcej »

  Oliwia
 • 03.12.2014 @ 20.11

  Przy Chrystusie z Maryją...

  Przy Chrystusie z Maryją...

  W pierwszą środę grudnia 2014 r., zgromadzeni przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, dziękowaliśmy za dar koronacji wizerunku Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Modlitwie przewodził ks. Janusz Zagól, który przed trzema laty pracował w naszej parafii. więcej »

  ks. red.
 • 23.11.2014 @ 08.56

  Ewangelia i rodzina – refleksje posynodalne

  Ewangelia i rodzina – refleksje posynodalne

  Podczas tegorocznego Synodu podjęty został temat rodziny w relacji do Ewangelii. Istotą obrad Ojców Synodalnych nie było jednak przekazanie nowych treści teologicznych na temat rodziny, lecz sposobu duszpasterskiej troski o nią. Przesłanie synodalne dotyczy zatem sprawy pomocy małżeństwu i rodzinie, które w powszechnej opinii przeżywają poważny kryzys. więcej »

  Oliwia Kwoka
 • 16.11.2014 @ 21.16

  Wezwani do wolności!

  Wezwani do wolności!

  Tak łatwo jest zboczyć z właściwej drogi. Tak łatwo jest odwrócić się od Boga. Ważne jest jednak to, by wrócić i na nowo umocnić się w przekonaniu wiary, dać Jezusowi wejść i wypełnić nasze serca. więcej »

  fot. Oliwia
 • 12.11.2014 @ 20.56

  Żyć mi przyszło w Kraju nad Wisłą

  Żyć mi przyszło w Kraju nad Wisłą

  Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przygotowała garść refleksji do wspólnej modlitwy. We środę nowennową, przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, mogliśmy zwrócić oczy ku przeszłości. Czy nasza przeszłość czyni nas dumnymi? Czy jesteśmy wdzięczni tym, którzy walczyli pod sztandarem: Bóg, Honor, Ojczyzna? więcej »

  ks. red.
 • 11.11.2014 @ 13.37

  Żeby Polska...

  Żeby Polska...

  Słońce listopadowe towarzyszyło refleksji nad losem Ojczyzny Naszej. Kolegiata Bożego Ciała, gdzie swój tron ma Królowa Rodzin, podjęła nas na modlitwie. W świątyni Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi prosiliśmy: Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości. więcej »

  ks. red.
 • 09.11.2014 @ 02.02

  Uroczystości koronacyjne - wideo

  Uroczystości koronacyjne - wideo

  Z uroczystości koronacyjnych obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin telewizja POD24 przeprowadziła transmisję. Zapraszamy do obejrzenia! W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty z nagraniem koronacji, która odbyła się 2 sierpnia 2014 r. na jarosławskim rynku. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 767
 1  2 3 4 ...11