Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiatajaroslaw.pl. ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-11-2014, świętujemy imieniny: Emmy, Flory, Romana. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 23.11.2014 @ 08.56

  Ewangelia i rodzina – refleksje posynodalne

  Ewangelia i rodzina – refleksje posynodalne

  Podczas tegorocznego Synodu podjęty został temat rodziny w relacji do Ewangelii. Istotą obrad Ojców Synodalnych nie było jednak przekazanie nowych treści teologicznych na temat rodziny, lecz sposobu duszpasterskiej troski o nią. Przesłanie synodalne dotyczy zatem sprawy pomocy małżeństwu i rodzinie, które w powszechnej opinii przeżywają poważny kryzys. więcej »

  Oliwia Kwoka
 • 16.11.2014 @ 21.16

  Wezwani do wolności!

  Wezwani do wolności!

  Tak łatwo jest zboczyć z właściwej drogi. Tak łatwo jest odwrócić się od Boga. Ważne jest jednak to, by wrócić i na nowo umocnić się w przekonaniu wiary, dać Jezusowi wejść i wypełnić nasze serca. więcej »

  fot. Oliwia
 • 12.11.2014 @ 20.56

  Żyć mi przyszło w Kraju nad Wisłą

  Żyć mi przyszło w Kraju nad Wisłą

  Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przygotowała garść refleksji do wspólnej modlitwy. We środę nowennową, przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, mogliśmy zwrócić oczy ku przeszłości. Czy nasza przeszłość czyni nas dumnymi? Czy jesteśmy wdzięczni tym, którzy walczyli pod sztandarem: Bóg, Honor, Ojczyzna? więcej »

  ks. red.
 • 11.11.2014 @ 13.37

  Żeby Polska...

  Żeby Polska...

  Słońce listopadowe towarzyszyło refleksji nad losem Ojczyzny Naszej. Kolegiata Bożego Ciała, gdzie swój tron ma Królowa Rodzin, podjęła nas na modlitwie. W świątyni Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi prosiliśmy: Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości. więcej »

  ks. red.
 • 09.11.2014 @ 02.02

  Uroczystości koronacyjne - wideo

  Uroczystości koronacyjne - wideo

  Z uroczystości koronacyjnych obrazu Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin telewizja POD24 przeprowadziła transmisję. Zapraszamy do obejrzenia! W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty z nagraniem koronacji, która odbyła się 2 sierpnia 2014 r. na jarosławskim rynku. więcej »

  ks. red.
 • 06.11.2014 @ 20.01

  Podzwonne... zmarł Mieczysław Biliński

  Podzwonne... zmarł Mieczysław Biliński

  „Człowiek jest tyle wart ile dobrego uczyni w życiu. Człowieka należy mierzyć miarą serca” nauczał Sł. B. Kard. Stefan Wyszyński. W miesiącu poświęconym szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej 16 -10-2014r. odszedł do wieczności śp. Mieczysław Biliński- członek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, wieloletni nauczyciel, dwukrotny radny Rady Miasta Jarosławia, senator RP III kadencji. Pozostało po Nim dobro uczynione z miłości do Boga i bliźniego. więcej »

  ks. red.
 • 05.11.2014 @ 21.50

  Nowenna listopadowa

  Nowenna listopadowa

  W pierwszą środę miesiąca, 5 listopada, zgromadziliśmy się przed Ukoronowaną, aby wspólnie dziękować za Jej obecność. Modlitwie przewodniczył ks. Leszek Dopart, który jeszcze niedawno pracował w naszej parafii, a dzisiaj powrócił, by podziękować za 25. lat kapłaństwa. więcej »

  ks. red.
 • 05.11.2014 @ 14.28

  Różaniec w językach świata

  Różaniec w językach świata

  Nabożeństwo różańcowe drugiej niedzieli października miało niecodzienny charakter. Wierni rozważyli tajemnice chwalebne podczas procesji podążającej ulicami parafii. Poszczególne dziesiątki odmawiane były w różnych językach. więcej »

  fot. Jerzy Duszko
 • 16.10.2014 @ 20.42

  Dobry Pasterz!

  Dobry Pasterz!

  Dzieło św. Brata Alberta ma swoją kontynuację także w naszym mieście. 36. lat temu, 16 października 1978 roku, Kościół otrzymał nowego Pasterza – który przyjął imię Jan Paweł II. Na pamiątkę tej historycznej i znaczącej daty w Jarosławiu powstało Koło Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, które podjęło się prowadzenia kuchni dla ubogich przy parafii Matki Bożej Królowej Polski oraz schroniska dla kobiet przy parafii Bożego Ciała. więcej »

  fot. Sebastian Szwarczak
 • 15.10.2014 @ 20.43

  Jubileusz Kapłana

  Jubileusz Kapłana

  W 50. lecie posługi kapłańskiej Ks. Prał. Bronisław Żołnierczyk, otoczony swoimi uczniami, celebrował Mszę Świętą w naszej świątyni. Kapłan nie tylko składa ofiarę w imieniu Chrystusa, ale uczy siebie i innych składać w ofierze. Zgromadzeni, 15 października, na środowej nowennie i Mszy Świętej mogliśmy uczestniczyć w odkrywaniu daru kapłaństwa. "Sto lat" hojnej posługi życzymy Ci Drogi Jubilacie! więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 762
 1  2 3 4 ...11