Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 25-05-2017, świętujemy imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 21.05.2017 @ 21.27

  W rocznicę I Komunii Świętej

  W rocznicę I Komunii Świętej

  Dnia 21 maja 2017 r., na Mszy Świętej o godzinie 11.00, odbyła się w naszej Parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Uczestnicząc w Eucharystii przypomniałam sobie moją I Komunię Świętą i uświadomiłam, że od tamtego spotkania z Panem minęło już 5. lat. więcej »

  ks. red.
 • 17.05.2017 @ 22.09

  Środowa nowenna ze Szkołą Podstawową nr 6 im Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

  Środowa nowenna ze Szkołą Podstawową nr 6 im Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

  Maj jest szczególnym miesiącem. Czcimy w tym czasie Maryję poprzez majówki. W rożnych miejscach gromadzą się wierni, by jak kwiatami ozdobić Maryję tytułami litanii loretańskiej. Na nowennie 17 maja, w świątyni jarosławskiej Kolegiaty zgromadziła się społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu, która nosi imię Ks. Piotra Skargi. W modlitwę włączyły się dzieci pierwszokomunijne, przeżywające tzw. biały tydzień. więcej »

  ks. red.
 • 14.05.2017 @ 14.56

  I Komunia Święta w naszej Parafii

  I Komunia Święta w naszej Parafii

  Ponad 80. dzieci przyjęło I Komunię Świętą w parafii Bożego Ciała w Jarosławiu w dniu 14 maja. Nad przygotowaniem uroczystości czuwał Ks. Marcin Klin, któremu dzieci oraz ich rodzice szczególnie podziękowały. Eucharystii przewodniczył Ks. Prał. Marian Bocho, który także wygłosił homilię. W koncelebrze uczestniczyli kapłani: Ks. Prał. Stanisław Szałankiewicz oraz O. Łukasz Sławiński. Każdy z nas mógł w tym dniu przypomnieć sobie swoje pierwsze spotkanie z Jezusem przez przyjęcie Jego Ciała. Patrząc na rozśpiewane dzieci, w głębi serca rodziło się pragnienie powrotu do pierwszej miłości. więcej »

  ks. red.
 • 13.05.2017 @ 23.45

  Pielgrzymka diabetyków do jarosławskiej Kolegiaty

  Pielgrzymka diabetyków do jarosławskiej Kolegiaty

  W 100. rocznicę pierwszych objawień fatimskich odbyła się VI pielgrzymka diabetyków do Kolegiaty w Jarosławiu. Proboszcz Parafii Bożego Ciała, a jednocześnie gospodarz Ks. Prał. Marian Bocho przywitał wszystkich obecnych, a przede wszystkim tych, którzy zmagają się z chorobą cukrzycy. Wśród pielgrzymów Gospodarz witał także gości przybyłych, a wśród nich Panią Anna Schmidt-Rodziewicz - posła na Sejm. Eucharystii przewodniczył jarosławski dziekan Ks. Prał. Jan Jagustyn, który wygłosił okolicznościowe kazanie. więcej »

  ks. red.
 • 06.05.2017 @ 22.42

  Nabożeństwo Fatimskie

  Nabożeństwo Fatimskie

  W pierwszą sobotę maja podjęliśmy modlitwę różańcową jako odpowiedź na wezwanie Maryi skierowane do dzieci w Fatimie. Kazanie wygłosił Ks. Bartłomiej Zakrzewski, który wprowadził nas w istotę pierwszego z objawień fatimskich. więcej »

  ks. red.
 • 28.04.2017 @ 23.34

  Msza Święta w intencji maturzystów

  Msza Święta w intencji maturzystów

  Klasa maturalna jest dla uczniów zwieńczeniem pewnego etapu kształcenia. Sama matura, jako egzamin dojrzałości, budzi emocje, a nawet lęk. Msza Święta kończąca etap szkoły średniej jest nie tylko podziękowaniem Bogu za wsparcie, ale również prośbą o pomoc w egzaminie dojrzałości. "Powierz Panu swą drogę, a On sam będzie działał" to słowa jakie usłyszeli tegoroczni maturzyści podczas kazania wygłoszonego przez Ks. Mariana Bocho, proboszcza naszej parafii. więcej »

  ks. red.
 • 16.04.2017 @ 12.11

  Nie ma Go tu!

  Nie ma Go tu!

  Pusty grób nie jest jedynym dowodem zmartwychwstania Jezusa. Są także Jego spotkania z uczniami, o których wiemy z ich świadectwa. Apostołowie posłuszni nakazowi swego Pana głoszą Ewangelię. Dzięki temu wiara przekazywana jest do dzisiaj, a my jesteśmy spadkobiercami nakazu: Idźcie i głoście! więcej »

  ks. red.
 • 15.04.2017 @ 21.19

  Liturgia Wigilii Zmartwychwstania

  Liturgia Wigilii Zmartwychwstania

  Bogata jest liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, ale i wymiar zbawczy, który uobecnia, jest zasadniczy. Ceremonia światła, liturgia słowa i wody prowadzą nas do Eucharystii. Historia zbawienia w skrócie? Nie! Zbawienie tu i teraz. Tego uczy nas Chrystus i to uobecnia Kościół, który gromadzi się wieczorem w Wielką Sobotę. więcej »

  ks. red.
 • 14.04.2017 @ 21.22

  Wielki Piątek

  Wielki Piątek

  Męka, krzyż i śmierć Jezusa stanowi wydarzenie, które pyta o to, kim jest człowiek. Wielka cena zapłacona za człowieka. Czy moje życie warte jest tego, co wycierpiał Chrystus? Krzyż nie jest przeciwko lecz dla mnie. więcej »

  ks. red.
 • 13.04.2017 @ 22.07

  Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek

  W Wielki Czwartek uczniowie gromadzą się wokół swego Nauczyciela, który tworzy nową tradycję: jest nią Eucharystia i kapłaństwo. Bóg Ojciec odbiera szcególną chwałę, gdy gromadzimy się wokół ołtarza. Zwrócił na to uwagę Ks. Krystian Koś, który przewodniczył Wieczerzy Pańskiej i wygłosił homilię. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 945
 1  2 3 4 ...11