Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 09-02-2016, świętujemy imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 04.02.2016 @ 20.48

  Modlitwa nowennowa

  Modlitwa nowennowa

  W pierwszą środę lutego świątynia kolegiacka zgromadziła na nowennie do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin przedstawicieli wspólnot parafialnych, Zespołu Szkół Ekonomicznych z Jarosławia, a poprzez fale radiowe słuchaczy Radio Fara. Ksiądz Marian Bocho, prowadzący nowennę, zaanimował Magnificat - Maryjną pieśń uwielbienia. Wielkie są dzieła Boże, których doświadczamy przez dłonie Maryi. Podczas Eucharystii dziękczynieniem objęliśmy naszego Proboszcza, wszak Maryja to Jego Patron. więcej »

  ks. red.
 • 04.02.2016 @ 20.17

  Dzień modlitwy za wdowy, wdowców i seniorów

  Dzień modlitwy za wdowy, wdowców i seniorów

  W Święto Matki Bożej Gromnicznej z jarosławskiej Kolegiaty, sprzed wizerunku Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, popłynęła już po raz drugi modlitwa w intencji wdów, wdowców i seniorów. Ksiądz Franciszek Rząsa, Archidiecezjalny Duszpasterz środowiska seniorów, przewodniczył Eucharystii i wygłosił Słowo Boże dla zgromadzonych wiernych. Poniżej umieściliśmy całość homilii. Zapraszamy do jej odsłuchania. więcej »

  ks. red.
 • 10.01.2016 @ 20.31

  Spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych

  Spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych

  W niedzielne popołudnie, 10 stycznia, spotkaliśmy się w sali Domu Parafialnego w gronie osób należących do wspólnot przy naszej Parafii. Ksiądz Proboszcz poprowadził modlitwę, a po przeczytaniu Słowa Bożego podeszliśmy do siebie, by połamać się chlebem i złożyć sobie życzenia. Wspólny posiłek, śpiew kolęd oraz piosenek biesiadnych zawiązał wspólnotę. Zapraszamy do galerii Marcina Romanika. więcej »

  fot. Marcin Romanik
 • 10.01.2016 @ 13.01

  Oddaliśmy pokłon Panu

  Oddaliśmy pokłon Panu

  Rokrocznie, z inicjatywy ks. Andrzeja Surowca, gromadzimy się na Jarosławskim Rynku, aby wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. W tym roku do Orszaku dołączył się także ks. bp Adam Szal. Z naszej parafii, z Kolegiaty, wyruszył Orszak Świętej Rodziny. Zapraszamy do galerii, w której znajdziemy fotografie P. Krystyny Szybist oraz P. Marcina Lewandowskiego! więcej »

  ks. red.
 • 31.12.2015 @ 18.44

  Dziękowaliśmy Bogu za 2015 rok!

  Dziękowaliśmy Bogu za 2015 rok!

  Zakończenie roku jest okazją do ukazania dzieła Bożego i ludzkiego w kontekście minionego czasu. Kościół gromadzi się, by w ty dniu podziękować Bogu za miniony okres. W naszej Parafii wielbiliśmy Boga wraz z Maryją, bo nasza wspólnota jest maryjną. Ksiądz Proboszcz przypomniał ważniejsze wydarzenia ostatniego roku i na ich tle mogliśmy podjąć osobistą refleksję. więcej »

  ks. red.
 • 27.12.2015 @ 17.26

  Królowo Rodzin błogosław rodzinom!

  Królowo Rodzin błogosław rodzinom!

  Już po raz 10. w naszej świątyni modliliśmy się w intencji małżeństw i rodzin z okazji Święta Świętej Rodziny. Eucharystii o godzinie 12.30 przewodniczył J. E. Ks. Bp Stanisław Jamrozek. Podczas Mszy Świętej skierował słowo pasterskie ukazując, że dzisiaj możliwe jest budowanie rodziny na wzór tej z Nazaretu, a idąc dalej można zadać pytanie: czy możliwe jest piękne życie bez takiej rodziny? więcej »

  ks. red.
 • 25.12.2015 @ 17.43

  Zabłysło nam Światło!

  Zabłysło nam Światło!

  Pasterką rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Ksiądz Marian Bocho, proboszcz Kolegiaty Jarosławskiej, podczas homilii nawiązał do chrztu Polski, do historii Kraju, który swoje istnienie mocno związał ze światłem Ewangelii. Ono kształtowało początki naszej państwowości, a do nas należy przekazać je kolejnym pokoleniom. więcej »

  fot. Marcin Lewandowski
 • 18.12.2015 @ 22.05

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  Nowi Kandydaci Liturgicznej Służby Ołtarza

  Dnia 6 grudnia, kiedy w liturgii Kościoła wspominamy św. Mikołaja, do Liturgicznej Służby Ołtarza zostali włączeni nowi Kandydaci. więcej »

  ks. red.; zdj. Denis Tyczyński
 • 30.11.2015 @ 21.01

  W 30. rocznicę śmierci kapłana

  W 30. rocznicę śmierci kapłana

  We czwartek, 26 listopada, minęła 30. rocznica śmierci ks. Bronisława Fili, wikariusza, a następnie proboszcza parafii kolegiackiej. Wieloletni Proboszcz naszej Parafii, znany przede wszystkim starszemu pokoleniu, wśród którego żyją jego wychowankowie, został przypomniany przez ks. prał. Kazimierza Wójcikowskiego. Emerytowany Kustosz Sanktuarium w Jodłówce przybył do Kolegiaty, by modlić się za swojego przyjaciela. więcej »

  ks. red.
 • 30.11.2015 @ 18.47

  Żyć w prawdzie i dla dobra

  Żyć w prawdzie i dla dobra

  W Uroczystość Chrystusa Króla, 22 listopada, świętowaliśmy wraz przybyłymi gośćmi do naszej Parafii. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Tadeusz Guz, teolog i filozof, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który sprawował Mszę Świętą w intencji Pana Stanisława Piotrowicza, posła na Sejm obecnej kadencji. Nasz Dziennik przeprowadził relację z tego wydarzenia i udostępnił na swojej stronie internetowej. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 863
 1  2 3 4 ...11