Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiatajaroslaw.pl. ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 06-03-2015, świętujemy imieniny: Jordana, Marcina, Róży. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 03.03.2015 @ 14.45

  Kazania pasyjne - Bóg mówi do Ciebie przez sumienie!

  Kazania pasyjne - Bóg mówi do Ciebie przez sumienie!

  Czas Wielkiego Postu gromadzi nas wokół męki Chrystusa. Przez kazania pasyjne odkrywamy bardziej siebie, jako dopełniający udręk Chrystusa. Każda niedziela wielkopostna w tym roku stawia pytanie o stan naszego sumienia. Pozwól, aby Jezus poruszył i kształtował Twoje sumienie! więcej »

  ks. red.
 • 26.02.2015 @ 20.38

  Rekolekcje przed Bierzmowaniem

  Rekolekcje przed Bierzmowaniem

  W dniach 20 - 22 lutego 2015roku, w 61 osobowej grupie młodych z naszej parafii, wraz z naszym opiekunem ks. Danielem, przeżywaliśmy w Dubiecku swoje rekolekcje przygotowujące nas do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. więcej »

  Hubert Żołyniak
 • 23.02.2015 @ 20.58

  Pierwsza rocznica śmierci Śp. Lidii Tomkiewicz

  Pierwsza rocznica śmierci Śp. Lidii Tomkiewicz

  W ostatnich tygodniach pojawiła się pozycja książkowa napisana przez S. Bernadetę Lipian pod tytułem: "Żyła w cieniu Anny Jenke". Autorka opisuje w niej życie i działalność zmarłej przed rokiem Lidii Tomkiewicz. Rocznica śmierci była okazją do modlitwy za zmarłą, a także do spotkania i okolicznościowych rozmów. Tego typu rozmowy, które inspirowane są życiem wyjątkowej osoby, mają swój klimat i warto, by kształciły nasze myślenie, nasz zmysł wiary. więcej »

  fot. Anita Banaś oraz Tomasz Majcher
 • 15.02.2015 @ 19.25

  Włączeni w cierpienie Chrystusa

  Włączeni w cierpienie Chrystusa

  Światowy Dzień Chorego, obchodzony 11 lutego 2015r., kolejny raz zgromadził w jarosławskiej Kolegiacie chorych, cierpiących, osoby starsze, samotne i ich opiekunów wokół koronowanej Królowej Rodzin. więcej »

  fot. Jakub Korneńko
 • 04.02.2015 @ 20.47

  Dziękujemy Ci, że jesteś Matką!

  Dziękujemy Ci, że jesteś Matką!

  W pierwszą środę lutego dziękowaliśmy Bogu za dar koronacji wizerunku Matki Bożej Śnieżnej w jarosławskiej Kolegiacie podczas nowenny ku czci Królowej Rodzin. Homilię nowennową wygłosił ks. Wiesław Skrabut, który w naszej Parafii był duszpasterzem i znacząco przyczynił się do aktu koronacyjnego. Podczas nabożeństwa śpiew podjęła schola parafialna, wcześniej prowadzona przez ks. Wiesława. więcej »

  ks. red.
 • 04.02.2015 @ 15.53

  W dniu imienin

  W dniu imienin

  Z okazji imienin ks. proboszcza Mariana Bocho, w niedzielę 1 lutego o godzinie 16.00, odprawiona została msza św. w intencji Solenizanta. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz, a modlitwą otoczyli Go przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych, w tym nasza grupa „Dzieci Maryi”. więcej »

  Natalia i Paulina
 • 02.02.2015 @ 21.37

  W intencji wdów, wdowców i seniorów

  W intencji wdów, wdowców i seniorów

  W dzień Matki Bożej Gromnicznej, 2 lutego, przy ołtarzu kolegiackiej świątyni podjęliśmy modlitwę nie tylko za osoby konsekrowane, także za wdowy, wdowców i seniorów. Modliliśmy się na koniec za zmarłych współmałżonków. Mszę Świętą celebrował i kazanie wygłosił ks. Franciszek Rząsa. więcej »

  fot. Tomasz Majcher
 • 01.02.2015 @ 16.01

  Opłatek Sybiraków

  Opłatek Sybiraków

  We wtorek, 27 stycznia, Mszą Świętą o godzinie 10.00 rozpoczęli Sybiracy swoje spotkanie opłatkowe. więcej »

  ks. red.
 • 31.01.2015 @ 22.06

  Szkaplerzni pielgrzymi u Królowej Rodzin

  Szkaplerzni pielgrzymi u Królowej Rodzin

  Sobota jest dniem częstych pielgrzymek do sanktuariów. Również do naszej kolegiackiej świątyni, przed wizerunek Matki Bożej Śnieżnej, przybywają coraz częściej, ci którzy pragną oddać się Królowej Rodzin. W sobotnie przedpołudnie, 31 stycznia, szkaplerzna rodzina zgromadziła się wokół ołtarza jarosławskiej Kolegiaty, by sprawować Mszę Świętą. Przed Eucharystią kustosz Sanktuarium Królowej Rodzin - ks. Marian Bocho - zaprosił wszystkich do osobistego oddania się Pani Jarosławskiej. więcej »

  ks. red.
 • 25.01.2015 @ 18.37

  Wiercidryle z jasełkami

  Wiercidryle z jasełkami

  W niedzielny styczniowy wieczór prezbiterium jarosławskiej Kolegiaty stało się sceną dla młodych aktorów, którzy przywołali wydarzenie z przed dwóch tysięcy lat. Boże Narodzenie ma swoją dramaturgię, jest opowieścią o Jezusie z Nazaretu, który narodził się w Betlejem. Na kanwie scen biblijnych wielokrotnie było odtwarzane, a mimo tego ciągle jest aktualizowane i pobudza naszą wyobraźnię. więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 793
 1  2 3 4 ...11