Kolegiata pw. Bożego Ciała w Jarosławiu

Witaj na kolegiata.org ! powrót do strony głównej

 

Dziś jest 24-02-2018, świętujemy imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja. | Sprawdź także liturgię na dziś.

Aktualności

 • 21.02.2018 @ 16.35

  Miej miłosierdzie nade mną!

  Miej miłosierdzie nade mną!

  Kolejny dzień rekolekcji szkolnych uświadomił nam, że istnieje bardzo silny związek kata z ofiarą, co więcej, na tym tle pojawiają się różne konsekwencje, które z ofiar czynią złoczyńców. Jako ludzie, przyznając się do słabości mamy szansę na nowe serce - miłosierdzie. Tego dnia trwaliśmy na Drodze Krzyżowej. więcej »

  ks. red.
 • 20.02.2018 @ 18.48

  Ojcze, zwiąż mnie mocno!

  Ojcze, zwiąż mnie mocno!

  AKEDA (hebr.) znaczy zwiąż mnie – według jednego z midraszy żydowskich (przypowieści) tymi słowami miał się odezwać do swego ojca Abrahama Izaak, kiedy zorientował się po co idzie na górę z Ojcem niosąc na plecach drewno na opał (ogień był potrzebny do złożenia ofiary całopalnej – Księga Rodzaju 22,1-19). I tak miał do ojca mówić: „Zwiąż mnie, zwiąż mnie mocno Ojcze mój bym się nie opierał”. Rozpoczęliśmy rekolekcje dla szkół średnich kształcących młodzież na terenie naszej parafii. Pierwszy dzień - wokół Słowa Bożego, bo Bóg mówi - bogaty był świadectwem i Słowem. Ksiądz Tomasz Źwiernik, a także Darek i Tomasz stanęli w autorytecie Ducha Świętego, którego rozeznajemy po działaniu. więcej »

  ks. red.
 • 18.02.2018 @ 22.22

  Spójrz na krzyż! - kazania pasyjne

  Spójrz na krzyż! - kazania pasyjne

  Ksiądz Marek Demski prowadzi nas pod krzyż. Tak będzie każdej niedzieli podczas Gorzkich Żali. Na naszej stronie możesz odsłuchać kolejne z kazań. więcej »

  ks. red.
 • 10.02.2018 @ 22.14

  Dzień chorego

  Dzień chorego

  Posługa, jaką Kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą energią, z wiernością poleceniu Pana (por. Łk 9, 2-6; Mt 10, 1-8; Mk 6, 7-13) i zgodnie z bardzo wymownym przykładem, jego Założyciela i Nauczyciela, napisał Papież Franciszek w orędziu na światowy Dzień Chorego. więcej »

  ks. red.
 • 03.02.2018 @ 22.00

  Hej kolęda, kolęda

  Hej kolęda, kolęda

  W Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej modlitwą objęliśmy naszego Proboszcza. Maryja jest patronką Księdza Mariana i nie jest przypadkiem uroczyste obchodzenie tego wydarzenia. Do modlitwy włączyły się także chóry aniołów: Orkiestra dęta z Jarosławia oraz chór z Tuczemp. Na koniec okresu śpiewania kolęd uniosła się piękna muzyka. Popłynęła ku Maryi. więcej »

  ks. red.
 • 03.02.2018 @ 19.48

  W rocznicę urodzin Ks. Apa Ignacego Tokarczuka

  W rocznicę urodzin Ks. Apa Ignacego Tokarczuka

  W dniu 1 lutego w naszej Parafii zgromadzili się wierni, by otoczyć modlitwą śp. Ks. Apa Ignacego Tokarczuka. Mszy Świętej przewodniczyli Ks. Bp Edward Frankowski oraz Ks. Bp. Stanisław Jamrozek. Podczas homilii wygłoszonej przez Biskupa Edwarda mogliśmy usłyszeć: jakim człowiekiem był zmarły Jubilat. więcej »

  Paulina Kubas
 • 22.01.2018 @ 21.57

  Siostry Służebniczki poleciły młodzież Świętemu Stanisławowi Kostce

  Siostry Służebniczki poleciły młodzież Świętemu Stanisławowi Kostce

  Czwartek,18 stycznia, był dla wspólnoty u Sióstr Służebniczek przy ul. Grunwaldzkiej dniem modlitwy, jasełek oraz spotkania rodzinnego. Od wielu lat Siostry wypełniają wizję swego założyciela - Edmunda Bojanowskiego. Na terenie naszej parafii prowadzą Ośrodek Wychowawczy dla dzieci i młodzieży, których przy okazji styczniowego opłatka zawierzyły Św. Stanisławowi Kostce. więcej »

  ks. red.
 • 22.01.2018 @ 20.35

  Opłatek grup parafialnych

  Opłatek grup parafialnych

  Styczeń jest miesiącem, który pozwala nam utrwalić Wcielenie Syna Bożego i jednocześnie spoglądać w stronę karnawału. Dzień staje się coraz dłuższy, a co zatem idzie, nosimy w sobie więcej energii - po prostu życia. Styczniowe niedziele są szczególne. Nie potrzebujemy przesiadywać przed telewizorem, a za to możemy spotkać się razem. Okazją jest szeroko pojęte życie parafialne. Tak tez stało się 14 stycznia. W sali parafialnej spotkały się osoby z poszczególnych grup działających w naszej wspólnocie. więcej »

  ks. red.
 • 07.01.2018 @ 23.04

  Kolędowanie w jarosławskiej kolegiacie

  Kolędowanie w jarosławskiej kolegiacie

  W Święto Chrztu Pańskiego odbył się koncert kolęd w jarosławskiej Kolegiacie. Wystąpili w nim: Chór Michael z Kańczugi pod dyrekcją Huberta Hadro, Jacek Ścibor - tenor, Michał Dziki - organy, oraz Uczennice Wydziału Wokalu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z Jarosławia. Poniżej umieściliśmy fragment koncertu. Zapraszamy do obejrzenia! więcej »

  ks. red.
 • 06.01.2018 @ 19.12

  Orszak Trzech Króli

  Orszak Trzech Króli

  Rozpoczęliśmy Rok Pański 2018! Czas wielu rocznic, które winny nas łączyć, które winniśmy obchodzić wspólnie. Chodzi nie tylko o wydarzenia religijne - również patriotyczne. Orszak Trzech Króli był zwiastunem tego, co będziemy przeżywać razem. "Polska na dobre i na złe". więcej »

  ks. red.
Wszystkich: 991
 1  2 3 4 ...11